Radio Warszawa

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Radio Warszawa
Ilustracja
Siedziba Radia Warszawa przy ul. Floriańskiej 3
Państwo

 Polska

Język

polski

Data założenia

1991

Właściciel

Diecezja warszawsko-praska

Redaktor naczelny

ks. dr Mariusz Wedziuk

Częstotliwości
w miastach

106,2 FM (Warszawa)

Zastąpił

Radio Warszawa-Praga

Strona internetowa
Biskup diecezji warszawsko-praskiej Romuald Kamiński gościem Poranka Radia Warszawa. Prowadzi red. Ewa Pietrzak

Radio Warszawa 106.2 FM – katolicka stacja radiowa w Warszawie, należąca do Diecezji Warszawsko-Praskiej Kościoła Katolickiego. Jedna z najstarszych rozgłośni katolickich w Polsce.

Siedziba radia znajduje się przy ul. Floriańskiej 3 w Warszawie. Radio Warszawa nadaje na częstotliwości 106.2 FM. Obszar nadawania obejmuje stolicę i okolice w promieniu 80 km. Prezentuje audycje publicystyczne, religijne, kulturalne, muzyczne, informacyjne i edukacyjne.

Nadawane audycie to m.in.: Salon dziennikarski, Ewangeliarz, Księga, Wychowywać – ale jak?, Złością czy miłością? Wolna chata, Wywiad z Człowiekiem[1]. Radio Warszawa wchodzi w skład Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich[2].

Historia[edytuj | edytuj kod]

Stacja została utworzona w archidiecezji warszawskiej w 1991 roku[3], a emisję rozpoczęła w tym samym roku, 1 października[4]. Po utworzeniu diecezji warszawsko-praskiej stało się radiem tej diecezji. Siedzibą radia była Parafia Matki Bożej Dobrej Rady w Miedzeszynie[3]. Twórcą i dyrektorem radia był ks. Tadeusz Łakomiec[3]. W 1996 roku[3] Katolickie Radio Warszawa zostało decyzją biskupa Kazimierza Romaniuka przekształcone w Radio Warszawa PRAGA i przeniesione do kurii biskupiej diecezji warszawsko-praskiej. Pod koniec roku 2006 stacja wróciła do pierwotnej nazwy – Radio Warszawa[5].

Dyrektorzy[edytuj | edytuj kod]

  • od początku 1995 do października 2008 – ks. Maciej Chibowski
  • od października 2008 do marca 2009 – ks. Piotr Bury
  • od marca 2009 – do marca 2019 – ks. Grzegorz Walkiewicz[5]
  • od kwietnia 2019 ks. dr Mariusz Wedziuk

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]