Rail Ale Trail

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Przedsięwzięcie opiera się o puby położone w pobliżu stacji kolejowych (na zdjęciu Looe, Kornwalia)

Rail Ale Trail (pol. Piwny szlak kolejowy) – przedsięwzięcie promocyjne i marketingowe w Wielkiej Brytanii organizowane przez władze lokalne poszczególnych hrabstw.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Pierwsze szlaki piwne powstały w Kornwalii i Devonie w latach 80. XX w. na mocy porozumienia władz lokalnych z przewoźnikiem Devon and Cornwall Rail Partnership. Celem było wspieranie turystyki i lokalnej przedsiębiorczości.

Rail Ale Trail polega na zachęcaniu do odwiedzania pubów w pobliżu stacji kolejowych na rzadziej uczęszczanych, acz atrakcyjnych turystycznie liniach kolejowych. Uczestnicy bądź indywidualnie, bądź grupowo, zaliczają puby na określonych liniach, zbierając punkty i pieczątki na specjalnych formularzach. Punkty są przyznawane po okazaniu ważnego biletu kolejowego. Zebranie odpowiedniej liczby punktów upoważnia ich do otrzymania dodatkowych gratyfikacji od pubów[1].

Akcję Rail Ale Trail wspiera brytyjska organizacja konsumencka CAMRA, działająca na rzecz promocji tradycyjnego piwa angielskiego ale. Pięć linii piwnych działa na terenie Kornwalii, dwie na terenie hrabstwa Devon[2].

Linie biorące udział w przedsięwzięciu[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. How to claim your Souvenirs (ang.). [dostęp 2009-12-10].
  2. Where are the Rail Ale Trails? (ang.). [dostęp 2009-12-10].
  3. Rail ale trail (ang.). [dostęp 2009-12-10].
  4. Heart of Wales top 100 experiences launched (ang.). [dostęp 2009-12-10].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]