Robbi Morgan

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Robbi Morgan
ilustracja
Imię i nazwisko Robyn Morgan
Data urodzenia 19 lipca 1961 r.

Robbi Morgan, właściwie Robyn Morgan (ur. 19 lipca 1961 r.) – amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Morgan jako aktorka debiutowała na dużym ekranie w nagrodzonej Złotym Globem tragikomedii Me, Natalie (1969) z Patty Duke, Martinem Balsamem i Bobem Balabanem. Występując w filmie miała zaledwie osiem lat. Odegrała potem rolę sympatycznej Annie w klasycznym już dziś dreszczowcu Seana S. Cunninghama Piątek, trzynastego (Friday the 13th, 1980). Wcześniej swoje talenty ujawniała między innymi w spotach reklamowych, parokrotnie w popularnych serialach. Zniknęła z mediów aż do roku 2009, kiedy to najpierw spontanicznie pojawiła się w dokumentalnym filmie His Name Was Jason: 30 Years of Friday the 13th (przedstawiającym kulisy powstawania serii Piątek, trzynastego), a następnie − w marcu − wystąpiła jako gość talk show The Tyra Banks Show.

Grała także na deskach teatru broadwayowskiego w komediowym musicalu Barnum (1980-'82). Kariery aktorskiej nie kontynuuje od końca lat 80.

Jest żoną aktora i słynnego prezentera telewizyjnego Marka Lewisa Walberga. Pobrali się w 1987 roku (na przyjęciu weselnym gościła między innymi Demi Moore), mają dwójkę dzieci.

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]