Roman Sławeta

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Roman Sławeta
Państwo działania

 Polska

doktor habilitowany nauk weterynaryjnych
Specjalność: mikrobiologia
Habilitacja

1989 – nauki weterynaryjne
Akademia Rolniczo-Techniczna im. Michała Oczapowskiego w Olsztynie

profesor nadzwyczajny Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Roman Sławetadoktor habilitowany nauk weterynaryjnych, profesor nadzwyczajny Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie, urzędnik państwowy, specjalista w zakresie mikrobiologii.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

W 1989 na podstawie dorobku naukowego oraz rozprawy pt. Biologiczne właściwości nasienia buhaja w zależności od endogennego i egzogennego zredukowanego glutationu uzyskał na Wydziale Weterynaryjnym Akademii Rolniczo-Technicznej im. Michała Oczapowskiego w Olsztynie stopień doktora habilitowanego nauk weterynaryjnych w specjalności rozród zwierząt[1].

Był profesorem nadzwyczajnym Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie[1][2].

Został zatrudniony w Departamencie Strategii Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Objął stanowisko sekretarza Zespołu do spraw Etyki w Nauce Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Był członkiem Zespołu do spraw Dobrych Praktyk Akademickich w tym ministerstwie[1]. Został radcą ministra w Departamencie Nauki Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego[3].

W 2011 został powołany przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego w skład Zespołu do Spraw Molekularnych Badań Genetycznych i Biobankowania[4]. W 2016 został przewodniczącym Zespołu do spraw uregulowania wykonywania testów genetycznych i biobankowania[3].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c Dr hab. Roman Sławeta, [w:] baza „Ludzie nauki” portalu Nauka Polska (OPI PIB) [dostęp 2018-04-21].
  2. Wykaz kadry Wydziału Inżynierii i Zarządzania. wseiz.pl. [dostęp 2018-04-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-02-09)].
  3. a b MZ powołuje Zespół ds. testów genetycznych i biobankowania. rynekaptek.pl, 16 września 2016. [dostęp 2018-04-21].
  4. Zespół do Spraw Molekularnych Badań Genetycznych i Biobankowania. nauka.gov.pl, 8 lipca 2011. [dostęp 2018-04-21].