Roto Frank

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Roto Frank AG
Ilustracja
Siedziba główna w Leinfelden-Echterdingen
Państwo  Niemcy
Siedziba Leinfelden-Echterdingen
Data założenia 1935
Forma prawna Aktiengesellschaft
Zatrudnienie 4100
Dane finansowe
Przychody 641 mln euro (2010)
brak współrzędnych
Strona internetowa

Roto Frank AG – niemiecki koncern istniejący od 1935 roku. Jej główna siedziba mieści się w Leinfelden-Echterdingen (k. Stuttgartu), natomiast centrala działu Okna Dachowe znajduje się w Bad Mergentheim (k. Würzburga).

Roto Frank w Polsce[edytuj | edytuj kod]

Roto Frank Okucia Budowlane[edytuj | edytuj kod]

Roto Frank Okucia Budowlane to polska spółka, utworzona została w 1995 roku, w której koncern Roto Frank ma 100% udziałów. Przedsiębiorstwo zajmuje się dystrybucją i produkcją (w niewielkim stopniu) produktów z oferty Roto Frank AG .takich jak okucia obwiedniowe, drzwiowe i do okiennic.

W 2002 roku polska spółka stała się centrum zaopatrzenia i obsługi dla Platformy Północno-Wschodniej na teren Polski, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Łotwy, Estonii oraz obwodu kaliningradzkiego.

Roto Frank Okna Dachowe[edytuj | edytuj kod]

Polska spółka Roto Frank Okna Dachowe istnieje od 1995 r. Zarówno siedziba przedsiębiorstwa, jak i fabryka okien dachowych znajdują się w Lubartowie k. Lublina, gdzie zatrudnionych jest 450 osób.

Produkuje ona okna dachowe z drewna i PVC oraz akcesoria (np. rolety wewnętrzne, rolety zaciemniające, markizy zewnętrzne Screen). Sprzedaż okien dachowych, akcesoriów oraz schodów strychowych odbywa się na niemal wszystkich kontynentach świata. Natomiast polska spółka stanowi centrum obsługi i zaopatrzenia dla Regionu Europy Wschodniej, w tym: Polski, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Łotwy, Estonii, Rosji oraz Kaliningradu.

Nagrody[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Nagroda Laur Konsumenta. e-okna.pl. [dostęp 2010-12-17].
  2. Laureat Orderu Jakości. oknonet.pl. [dostęp 2011-01-20].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]