Sławomir Banaszak

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Sławomir Banaszak
Państwo działania

 Polska

doktor habilitowany nauk humanistycznych
Specjalność: organizacja i zarządzanie, socjologia edukacji, socjologia gospodarki, socjologia kierownictwa, metodologia nauk społecznych, pedagogika pracy, struktura społeczna[1]
Alma Mater

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza

Doktorat

30 września 2003[1]

Habilitacja

28 lutego 2012[1]

Sławomir Banaszakpolski socjolog, dr hab. nauk humanistycznych, profesor uczelni i kierownik Zakładu Metodologii Nauk o Edukacji Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu[1][2].

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

W 1998 ukończył studia socjologiczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza[1], 30 września 2003 obronił pracę doktorską Menedżerowie polscy w świetle empirycznych badań socjologicznych i ekonomicznych, 28 lutego 2012 habilitował się na podstawie pracy zatytułowanej Edukacja menedżerska w społeczeństwie współczesnym. Studium teoretyczno-empiryczne[1][2]. Został zatrudniony na stanowisku adiunkta w Instytucie Socjologii Wyższej Szkole Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu[1].

Jest członkiem Rady Dyscypliny Naukowej – Pedagogiki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Polskiego Towarzystwa Socjologicznego, Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i Komitetu Nauk Pedagogicznych, Sekcji Metodologii Badań Pedagogicznych PAN[1].

Awansował na stanowisko profesora uczelni i kierownika w Zakładzie Metodologii Nauk o Edukacji na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d e f g h i Dr hab. Sławomir Banaszak, [w:] baza „Ludzie nauki” portalu Nauka Polska (OPI) [online] [dostęp 2023-01-25].
  2. a b prof. UAM dr hab. Sławomir Banaszak. wse.amu.edu.pl. [dostęp 2023-01-25].