Sławomir Borowiecki

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Sławek Borowiecki (ur.19 maja 1977) - polski łyżwiarz figurowy. Startował amatorsko w pierwszej połowie lat 90. XX wieku w kategorii par sportowych. Jego partnerką była Magdalena Sroczyńska i przez krótki czas Rita Chałubińska. Był kilkakrotnie mistrzem Polski.

Obecnie (2007) Borowiecki jest mężem łyżwiarki kanadyjskiej, Sherri Kennedy-Borowieckiej; w duecie jeżdżą w rewii Holiday On Ice. Na początku roku 2007 Borowiecki wziął udział w holenderskiej wersji programu rozrywkowego Gwiazdy tańczą na lodzie i został jego zwycięzcą jego partnerką była Sita Varmeluen. W pierwszej, polskiej edycji programu Gwiazdy tańczą na lodzie wygrał wraz z Olgą Borys. W drugiej edycji tego programu jeździł z Aleksandrą Szwed znaną z serialu komediowego Rodzina zastępcza i także tę edycję programu wygrał.

Brał więc udział w dwu polskich edycjach programu telewizyjnego Gwiazdy tańczą na lodzie i w obu zdobył statuetkę ''Diamentowa para''. Obecnie, w III edycji tego show, wspólnie z żoną trenują wszystkie uczestniczące pary i układają dla nich choreografię.