Sandstone

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Sandstone
Rok założenia

2001

Pochodzenie

Polska, Jastrzębie-Zdrój

Gatunek

rock progresywny

Aktywność

od 2001

Wydawnictwo

ProgRock Records

Powiązania

Dream Theater, Liquid Tension Experiment, Toto

Skład
Marcin Staszek, Arkadiusz Magner, Michał Wala, Marcin Mathiak, Jarosław Regulski
Byli członkowie
Marcin Zmorzyński, Tomasz Piątek, Grzegorz Marecik, Justyna Kustra, Jarosław Niecikowski
Strona internetowa

Sandstonemuzyczna grupa rockowa, powstała w 2001 roku. Od samego początku działalności skupiła się na tworzeniu utworów z gatunku rocka progresywnego, co zaowocowało nagraniem materiału demonstracyjnego. 2 marca 2006 Sandstone podpisało kontrakt z ProgRock Records wypuszczając swój debiutancki album Looking for Myself w kwietniu 2006 roku.

Grupa pochodzi z Jastrzębia-Zdroju. Zespołem kierował wokalista Marcin Zmorzyński, który w 2007 roku opuścił szeregi zespołu. Na pokładzie pojawił się Tomek Piątek. Partia gitar to zasługa Jarka Niecikowskiego, bas – Marcin Mathiak, perkusja – Arkadiusz Magner, a za keyboardem zasiada Grzegorz Marecik oraz Jarek Regulski, który brał czynny udział przy nagrywaniu albumu Looking for Myself.

Muzyka Sandstone łączy w sobie elementy charakterystyczne dla takich zespołów jak Dream Theater, Liquid Tension Experiment, Toto, jednak nie powiela schematów. Ciężkie gitarowe riffy przeplatają się z liniami wokalnymi oraz z elektronicznymi pejzażami nadającymi muzyce tekstury. Aktualnie zespół pracuje nad nowym albumem o nieco innym charakterze. Ma to być to odejściem od klasyków współczesnego "progresu". Grupa zapowiada nowe oblicze ich muzyki.

Zespół[edytuj | edytuj kod]

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Zespół wydał dotychczas jedną płytę, noszącą tytuł Looking for Myself, zawierającą sześć mocno rozbudowanych utworów. Jest to koncept album mówiący o podróży człowieka przez życie w poszukiwaniu miłości. O miłości otrzymanej i ofiarowanej. Podróży pełnej frustracji oraz rozczarowań, zmuszającej do podejmowania trudnych decyzji. Młody człowiek może posiadać w sobie wystarczająco dużo nadziei i siły, by osiągnąć swoje cele, ale w pełni odnajdzie samego siebie tylko dzięki miłości[potrzebny przypis].

Lista utworów:

  1. Like A Thought - 9:12
  2. Keep The Faith - 9:53
  3. Looking For Myself - 15:20
  4. Youth - 5:10
  5. Birth Of My Soul - 7:38
  6. Sunrise - 7:52

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]