Sara Sidle

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Sara Sidle
Postać z Kryminalnych Zagadek Las Vegas
ilustracja
Pierwsze wystąpienie Cool Change
Ostatnie wystąpienie Goodbye and Good Luck
Grany przez Jorja Fox
Dane biograficzne
Data urodzenia 16 września 1972
Inne informacje
Wiek 36

Sara Sidle (ur. 16 września 1971) – postać z serialu CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas, grana przez Jorję Fox.

Urodziła się i wychowała niedaleko San Francisco w miasteczku Tamales Bay. Jej ojciec znęcał się nad rodziną, do czasu aż jej matka - Laura - zamordowała go w roku 1984. Po tych wydarzeniach Sara została adoptowana. Była bardzo zdolną, doskonałą uczennicą. Gdy miała 18 lat, poszła na Uniwersytet Harvarda. Z powodu trudnego dzieciństwa jest bardzo skrytą osobą, ukrywa tajemnice z przeszłości.

Po ukończeniu studiów na wydziale fizyki, zdobyła także wykształcenie z medycyny sądowej. Pracowała jako koroner w San Francisco. Tam znalazł ją Gil Grissom i zaprosił do pracy w policji w Las Vegas. Jej specjalizacją jest analiza materiałów.

Podczas trwania serialu rozwija się wątek romansu Sary oraz jej przełożonego - Gilberta Grissoma - skrzętnie ukrywany przed pozostałymi detektywami. Prawda wychodzi na jaw, niedługo po tym, jak Sara zostaje porwana przez miniaturowego zabójcę pod koniec serii siódmej i przygnieciona samochodem na pustyni.

Krótki czas po uratowaniu Sara Sidle odchodzi z CSI, zostawiając tylko list pożegnalny zaadresowany do Grissoma. Z treści wynika, że Sara zaczęła się psychicznie wypalać, a umierając pod samochodem zdała sobie sprawę, że musi pogrzebać duchy przeszłości. Sytuacja w serialu spowodowana była odejściem odtwórczyni roli - Jorjy Fox - z serialu z powodów osobistych, jednak ani ona, ani scenarzyści nie zdecydowali się na uśmiercenie postaci.

Wraca na krótki czas do zespołu na początku 9 sezonu, kiedy dowiaduje się o śmierci Warricka. Pojawia się także w kilku epizodach 10 sezonu, w związku z wyjazdem Grissoma na uczelnię jako wykładowcy. Od 11 sezonu ponownie stanowi jedną z głównych postaci serialu.