Warrick Brown

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Warrick Brown (ur. 10 października 1971, zm. 15 maja 2008) – postać z serialu Kryminalne zagadki Las Vegas grana przez Gary'ego Dourdan.

Pochodzi z Las Vegas, ukończył studia chemiczne na University of Nevada w Las Vegas, specjalista od analizy obrazów i dźwięków. Kiedy miał 7 lat, zmarła mu matka. Warrick wychowywał się w surowej rodzinie. Zna miasto doskonale. Uwielbia kasyna, rytm miasta, po prostu kocha miasto, w którym się urodził. Ma znajomych w różnych kręgach miasta. Te znajomości często wykorzystuje, najczęściej podczas pracy. Był kobieciarzem. Jego pierwsza wielka miłość złamała mu serce. Zna doskonale zasady rządzące miastem i potrafi czasami się im przeciwstawić. Wie, że jedyną osobą na którą może liczyć, jest on sam. W 6 serii ożenił się. Ma naturę buntownika. Tak samo dobrze czuje się w kasynie, jak i na sali sądowej. Jest zawiedziony, że Gil nie przekazał mu dowództwa grupy.

Warrick poznaje swojego ojca w dramatycznych okolicznościach. Okazuje się, że jego ojciec jest dawnym agentem CIA, którego po nieudanej akcji na Kubie, zwierzchnicy się wypierają. Ojciec Warricka przechodzi na stronę Rosjan i przyjmuje rosyjskie nazwisko. Wypiera się amerykańskiej ojczyzny.

W 17 odcinku 8 serii pt. For Gedda ginie z ręki zastępcy szeryfa.