Sobieski (Wisconsin)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Sobieski
Państwo  Stany Zjednoczone
Stan  Wisconsin
Ludność
• miejscowość

ok. 250

Położenie na mapie Wisconsin
Mapa lokalizacyjna Wisconsin
Sobieski
Sobieski
Położenie na mapie Stanów Zjednoczonych
Mapa lokalizacyjna Stanów Zjednoczonych
Sobieski
Sobieski
Położenie na mapie świata
Mapa lokalizacyjna świata
Sobieski
Sobieski
Ziemia 44°43′15″N 88°04′19″W/44,720833 -88,071944
Portal Portal.svg Stany Zjednoczone

Sobieski – jednostka osadnicza w hrabstwie Oconto w północnowschodnim Wisconsin. Znajduje się w granicach miasta Little Suamico[1]. Sobieski zamieszkuje około 250 osób; w miejscowości znajduje się sześć barów, dom opieki, kościół katolicki pw. św. Maksymiliana Kolbego, remiza strażacka oraz wysypisko śmieci. Wchodzi w skład obszaru metropolitalnego Green Bay. Ratusz Little Suamico mieści się w Sobieski, na wschód od linii kolejowej Escanaba & Lake Superior.

Sobieski zostało zbudowane wzdłuż drogi lokalnej S i Cross Road. Sandalwood Road i Krause Road również przecinają tę miejscowość. Rzeka Little Suamico płynie na południe od cmentarza przy kościele św. Jana Kantego. Droga S krzyżuje się z autostradą międzystanową nr 41/141 niecały kilometr na wschód od Sobieski.

Sobieski jest znane z licznych mrowisk, jako że piaszczysta gleba na południowo-zachodnich brzegach Green Bay doskonale nadaje się do zagospodarowania przez mrówki. W okolicy spotyka się mrowiska wysokości półtora metra i więcej.

Przypisy