Sobieski (Wisconsin)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Sobieski
Państwo  Stany Zjednoczone
Stan  Wisconsin
Populacja 
• liczba ludności

ok. 250
Położenie na mapie Wisconsin
Mapa lokalizacyjna Wisconsin
Sobieski
Sobieski
Położenie na mapie Stanów Zjednoczonych
Mapa lokalizacyjna Stanów Zjednoczonych
Sobieski
Sobieski
Ziemia44°43′15″N 88°04′19″W/44,720833 -88,071944
Portal Portal Stany Zjednoczone

Sobieski – jednostka osadnicza w hrabstwie Oconto w północno-wschodnim Wisconsin. Znajduje się w granicach miasta Little Suamico[1]. Sobieski zamieszkuje około 250 osób; w miejscowości znajduje się sześć barów, dom opieki, kościół katolicki pw. św. Maksymiliana Kolbego, remiza strażacka oraz wysypisko śmieci. Wchodzi w skład obszaru metropolitalnego Green Bay. Ratusz Little Suamico mieści się w Sobieski, na wschód od linii kolejowej Escanaba & Lake Superior.

Sobieski zostało zbudowane wzdłuż drogi lokalnej S i Cross Road. Sandalwood Road i Krause Road również przecinają tę miejscowość. Rzeka Little Suamico płynie na południe od cmentarza przy kościele św. Jana Kantego. Droga S krzyżuje się z autostradą międzystanową nr 41/141 niecały kilometr na wschód od Sobieski.

Sobieski jest znane z licznych mrowisk, jako że piaszczysta gleba na południowo-zachodnich brzegach Green Bay doskonale nadaje się do zagospodarowania przez mrówki. W okolicy spotyka się mrowiska wysokości półtora metra i więcej.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]