Teorie spiskowe o zamachach z 11 września 2001: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Usunięta treść Dodana treść
Linia 45: Linia 45:
[[Kategoria:Historia najnowsza]]
[[Kategoria:Historia najnowsza]]
[[Kategoria:Historia Stanów Zjednoczonych]]
[[Kategoria:Historia Stanów Zjednoczonych]]
[[Kategoria:Teorie spiskowe]]


[[bg:Алтернативни теории за атентатите от 11 септември]]
[[bg:Алтернативни теории за атентатите от 11 септември]]

Wersja z 22:44, 25 kwi 2008

Szablon:ŹródłaSzablon:Linki

Słowo wstępu

Pomimo iż tzw. mainstream'owe media, z Wikipedią włącznie, wydają się nie mieć wątpliwości dotyczących tego czym tak naprawdę były zamachy z 11 września 2001 roku nieustannie przybywa osób uważających, że prawda była zgoła odmienna.

Dla przykładu w sondażu przeprowadzonym ponad 2 lata temu przez Scripps Howard z Uniwersytetu w Ohio [1] ponad jedna trzecia respondentów stwierdziła, iż pracownicy rządu USA pomogli przeprowadzić te ataki lub rozmyślnie nie uczynili nic by im zapobiec. Z kolei w telefonicznym sondażu przeprowadzonym przez Zogby International wśród Amerykanów [2] połowa osób odpowiedziała iż George Bush wykorzystał zamachy z 11 września jako pretekst do napaści na Irak.

Choć tytuł tego artykułu brzmi "Teorie spiskowe..." to w istocie dla coraz większej liczy osób teorią spiskową jest przedstawiana przez media oficjalna wersja tamtych wydarzeń.

Niniejszy artykuł ma na celu przedstawienie alternatywnego spojrzenia na zamachy terrorystyczne z 11 września 2001 roku, co miejmy nadzieję pomoże w przyszłości rozliczyć sprawców tamtej zbrodni.

Najistotniejsze zagadnienia

  • Zniszczenie WTC - w historii nowożytnej żadna stalowa konstrukcja jeszcze nigdy nie zawaliła się na skutek pożaru. Tymczasem 11 września 2001 zrównano z ziemią nie tylko obie wieże WTC, ale także stojący nieopodal 40-piętrowy budynek WTC7, w który nie uderzył żaden samolot. Wiele osób twierdzi iż oglądając filmy z walącymi się budynkami nie sposób nie zauważyć, iż jest to klasyczne wyburzenie budynku z użyciem precyzyjnie rozmieszczonych ładunków wybuchowych. Choć oglądając filmy wszystkie 3 budynki wydają się być wyburzane, najwięcej wątpliwości dotyczy WTC7.
  • Atak na Pentagon - w istocie nie ma żadnego przekonywającego dowodu na to że w Pentagon uderzył samolot wielkości Boeinga 757. W internecie dostępnych jest wiele zdjęć ukazujących zniszczenia Pentagonu z tamtego dnia, jednak ich analiza pozostawia więcej wątpliwości niż ich rozwiewa. Sam Pentagon nie wydaje się być zainteresowany ujawnieniem filmu na którym byłoby widać Boeinga rozbijającego się o ścianę - pojedyncze klatki nieoficjalnie upublicznione kilka lat temu można traktować raczej jak żart, niż jako dowód na cokolwiek.
  • NORAD - USA dysponuje bodajże najbardziej zaawansowanym systemem szybkiego reagowania w przypadku porwania samolotów. 11 września system ten po prostu zawiódł w 4 przypadkach na 4. Analiza związanych z tym przyczyn i okoliczności dostarcza szeregu argumentów potwierdzających "spiskową" teorię jakoby nie był to przypadek.
  • To, że w zbiornikach samolotów znajdowało się 90 tysięcy litrów paliwa nie znaczy, że ogień musiał mieć bardzo wysoką temperaturę. Pożar nie był na tyle gorący, żeby stopić stal. Maksymalna temperatura spalania paliwa lotniczego w powietrzu to ok. 1000 stopni Celsjusza - stal topi się przy 1500 stopniach.
  • tu prośba o uzupełnienie

Linki do materiałów

Materiałów wykazujących luki w wersji wydarzeń przedstawianej przez rząd USA i rządowe komisje badające tamte ataki jest w internecie prawdopodobnie więcej niż potwierdzających takową wersję.

Oto pierwsze z brzegu (resztę z powodzeniem znaleźć można na Google).

Strony internetowe po angielsku:

Multimedia (filmy):