Bank of America: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 16 bajtów ,  4 lata temu
m
drobne redakcyjne
(nowe logo)
m (drobne redakcyjne)
| prezes = [[Brian Moynihan]]
| rodzaj = bank uniwersalny
| kapitał =
| zysk =
| strona = www.bankofamerica.com
| commons = Category:Bank of America
}}
 
'''Bank of America''' – jeden z największych [[bank]]ów świata. Pod względem wielkości aktywów zajmuje 1. miejsce w USA wśród banków<ref>[http://www.ffiec.gov/nicpubweb/nicweb/Top50form.aspx Top 50 bank holding companies Summary Page<!-- Tytuł wygenerowany przez bota -->]</ref>. Ma siedzibę w [[Charlotte]] w Karolinie Północnej. Korzenie banku sięgają 1784 r., kiedy to został założony '''Bank of Massachusetts'''.
 
== Historia ==
Bank of America powstał na skutek całego szeregu fuzji i przejęć. Nazwa pochodzi od założonego w 1923 r. w Los Angeles '''Bank of America'''. W 1929 bank ten połączył się z '''Bank of Italy'''. W 1982 r. bank kupił '''Seafirst Corporation''', a w 1992 '''Security Pacific Corporation'''.
 
W 1998 Bank of America został kupiony przez '''NationsBank'''. Kupujący przyjął również nazwę '''Bank of America'''. Nowy bank przejął następnie '''FleetBoston Financial''', którego korzenie sięgały do 1784 r.
 
=== BankAmericard ===
BankAmericard to poprzedniczka karty [[VISAVisa]]. Bank of America był jej twórcą. Już w 1959 r. zaczął wydawać [[karta kredytowa|karty kredytowe]] pod tą nazwą. W 1976 r. nazwę zmieniono na VISAVisa.
 
== Budynki banku ==
* [[Bank of America Plaza (Atlanta)]]
* [[Bank of America Plaza (Dallas)]]
* [[USU.S. Bank Tower|Bank of America Tower (Los Angeles)]]
* [[Bank of America Tower (Nowy Jork)]]
* [[Columbia Center]] ([[Seattle]])
Bank of America działał również w Polsce – pod nazwą '''Bank of America Polska SA'''. Od 1997 posiadał jedną placówkę w Warszawie, która zajmowała się obsługą głównie dużych przedsiębiorstw.
 
W 2003 r. Bank of America Polska SA został nabyty przez [[Santander Consumer Bank]]<ref>[https://www.santanderconsumer.pl/?&id=108 Historia » O Banku » Santander Consumer Bank S.A<!-- Tytuł wygenerowany przez bota -->]</ref>.
 
== Linki zewnętrzne ==
33 557

edycji

Menu nawigacyjne