Bank of America

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Bank of America
Bank of America
Bank of America
Bank of America, Dallas
Data założenia 1784
Lokalizacja Charlotte
Prezes Brian Moynihan
Rodzaj banku bank uniwersalny

Bank of America – jeden z największych banków świata. Pod względem wielkości aktywów zajmuje 1. miejsce w USA wśród banków[1]. Ma siedzibę w Charlotte w Karolinie Północnej. Korzenie banku sięgają 1784 r., kiedy to został założony Bank of Massachusetts.

Historia[edytuj]

Bank of America powstał na skutek całego szeregu fuzji i przejęć. Nazwa pochodzi od założonego w 1923 r. w Los Angeles Bank of America. W 1929 bank ten połączył się z Bank of Italy. W 1982 r. bank kupił Seafirst Corporation, a w 1992 Security Pacific Corporation.

W 1998 Bank of America został kupiony przez NationsBank. Kupujący przyjął również nazwę Bank of America. Nowy bank przejął następnie FleetBoston Financial, którego korzenie sięgały do 1784 r.

BankAmericard[edytuj]

BankAmericard to poprzedniczka karty VISA. Bank of America był jej twórcą. Już w 1959 r. zaczął wydawać karty kredytowe pod tą nazwą. W 1976 r. nazwę zmieniono na VISA.

Budynki banku[edytuj]

Bank of America w Polsce[edytuj]

Bank of America działał również w Polsce – pod nazwą Bank of America Polska SA. Od 1997 posiadał jedną placówkę w Warszawie, która zajmowała się obsługą głównie dużych przedsiębiorstw.

W 2003 r. Bank of America Polska SA został nabyty przez Santander Consumer Bank[2].

Linki zewnętrzne[edytuj]

Przypisy