Charles Ogier: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Usunięta treść Dodana treść
Beau.bot (dyskusja | edycje)
m Sprawdzanie nowych stron: {{kategoria}}
szablon
Linia 1: Linia 1:
{{kategoria}}
{{kategoria}}
{{Źródła|data=2012-10 }}
'''Charles Ogier''' ([[1595]]-[[1654]]), sekretarz poselstwa francuskiego mającego za zadanie doprowadzenie do pokoju między Szwecją a Polską. Podczas swojej podróży prowadził dziennik, opisujący wszystko, co autor uważał za godne upamiętnienia. Poselstwo to dotarło do Polski wiosną [[1635]] r. i po podpisaniu [[Rozejm w Sztumskiej Wsi|traktatu pokojowego w Sztumskiej Wsi]] przebywało na [[Pomorze|Pomorzu]] (głównie w [[Gdańsk]]u) do czerwca [[1636]] r. Ogier prowadził podczas tej podróży [[diariusz]] spisując wszystko, co zaobserwował i uznał za godne odnotowania. Dzięki temu późniejsi czytelnicy jego Dziennika uzyskali znakomity szkic obyczajowy z życia codziennego w XVII-wiecznej Polsce, opis odwiedzanych przez niego miejscowości, znajdujących się w nich budowli i dzieł sztuki.
'''Charles Ogier''' ([[1595]]-[[1654]]), sekretarz poselstwa francuskiego mającego za zadanie doprowadzenie do pokoju między Szwecją a Polską. Podczas swojej podróży prowadził dziennik, opisujący wszystko, co autor uważał za godne upamiętnienia. Poselstwo to dotarło do Polski wiosną [[1635]] r. i po podpisaniu [[Rozejm w Sztumskiej Wsi|traktatu pokojowego w Sztumskiej Wsi]] przebywało na [[Pomorze|Pomorzu]] (głównie w [[Gdańsk]]u) do czerwca [[1636]] r. Ogier prowadził podczas tej podróży [[diariusz]] spisując wszystko, co zaobserwował i uznał za godne odnotowania. Dzięki temu późniejsi czytelnicy jego dziennika uzyskali znakomity szkic obyczajowy z życia codziennego w XVII-wiecznej Polsce, opis odwiedzanych przez niego miejscowości, znajdujących się w nich budowli i dzieł sztuki.

Wersja z 15:37, 6 paź 2012

Szablon:Kategoria Szablon:Źródła Charles Ogier (1595-1654), sekretarz poselstwa francuskiego mającego za zadanie doprowadzenie do pokoju między Szwecją a Polską. Podczas swojej podróży prowadził dziennik, opisujący wszystko, co autor uważał za godne upamiętnienia. Poselstwo to dotarło do Polski wiosną 1635 r. i po podpisaniu traktatu pokojowego w Sztumskiej Wsi przebywało na Pomorzu (głównie w Gdańsku) do czerwca 1636 r. Ogier prowadził podczas tej podróży diariusz spisując wszystko, co zaobserwował i uznał za godne odnotowania. Dzięki temu późniejsi czytelnicy jego dziennika uzyskali znakomity szkic obyczajowy z życia codziennego w XVII-wiecznej Polsce, opis odwiedzanych przez niego miejscowości, znajdujących się w nich budowli i dzieł sztuki.