Superman/Batman: Apokalipsa

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Superman/Batman: Apokalipsa
Superman/Batman: Apocalypse
Gatunek animowany
Rok produkcji 2010
Data premiery Ziemia 28 września 2010
Polska 22 października 2010 premiera DVD
Kraj produkcji  Stany Zjednoczone
Język ang.
pol. (lektor)
Czas trwania 78 min
Reżyseria Lauren Montgomery
Scenariusz Tab Murphy
Główne role Tim Daly
Strona internetowa

Superman/Batman: Apokalipsa (ang. Superman/Batman: Apocalypse) - pochodzący z 2010 r. amerykański film animowany, wyreżyserowany przez Laurena Montgomery'ego na podstawie tomu drugiego serii komiksowej Superman/Batman, zatytułowanego The Supergirl from Krypton.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Akcja toczy się kilka tygodni po wydarzeniach, mających miejsce w filmie Superman/Batman: Wrogowie publiczni. W Gotham City rozbija się statek kosmiczny, którego pasażerka sieje postrach wśród mieszkańców, dopóki nie zostaje poskromiona przez Batmana.

Mroczny Rycerz zabiera dziewczynę do swojej jaskini, gdzie z pomocą Supermana ustala, że ma przed sobą Karę Zor-El - siostrzenicę jego ojca, Jor-Ela i biologiczną kuzynkę Kal-Ela. Superman, uradowany wieścią o posiadaniu rodziny, zabiera dziewczynę do Fortecy Samotności, gdzie uczy jej wszystkiego na temat Ziemian i ich kultury. Batman nie jest taki ufny, wietrząc w obecności Kary podstęp wrogów Człowieka ze Stali.

Ostatecznie dziewczyna trafia na Themyscirę, gdzie pod opieką Wonder Woman i innych Amazonek uczy się kontrolować swoje moce, równe tym posiadanym przez Supermana. Równocześnie zwraca na siebie uwagę mrocznego boga Darkseida, który, pragnąc uczynić z Kary zwierzchniczkę swojej straży przybocznej, porywa dziewczynę na Apokolips.

Superman, Batman i Wonder Woman, z pomocą Dużej Bardy (niegdyś zwierzchniczki straży przybocznej Darkseida, obecnie jego wroga) wyruszają na Apokolips.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]