The Nobodies

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
The Nobodies
Singel zespołu Marilyn Manson
z albumu Holy Wood (In the Shadow of the Valley of Death)
Wydany 6 października 2001 r.
Nagrywany 2000 r.
Gatunek rock alternatywny, hard rock
Długość 3:40
Wydawnictwo Interscope Records
Format Singel CD
Singel po singlu

The Nobodies – trzeci i ostatni singel promujący czwarty studyjny album zespołu Marilyn Manson Holy Wood (In the Shadow of the Valley of Death). Został wydany 6 października 2000 roku. Tekst The Nobodies nawiązuje do strzelaniny w szkole Columbine i jej sprawców - nastoletnich Erica Harrisa i Dylana Klebolda.

Zremiksowana wersja utworu znalazła się na soundtracku do filmu "Z piekła rodem"[1]. Japońskie i brytyjskie wydania albumu Holy Wood (In the Shadow of the Valley of Death) zawierają akustyczną wersję The Nobodies jako jeden z dwóch bonusowych utworów[2].

Lista utworów singla[edytuj | edytuj kod]

  1. "The Nobodies"
  2. "The Nobodies" (na żywo)
  3. "The Death Song" (na żywo w Kolorado z przedmową biblijną)
  4. "The Nobodies" (wideo)

Nawiązania do strzelaniny w Columbine[edytuj | edytuj kod]

Tekst utworu nawiązuje do Erica Harrisa i Dylana Klebolda, sprawców strzelaniny w szkole Columbine która miała miejsce 20 kwietnia 1999 roku. Muzyka Marilyna Mansona została przez media i polityków uznana między innymi za winną strzelaniny (pomimo faktu, iż nastolatkowie nie byli fanami twórczości wokalisty), co frontman zespołu mocno skrytykował. W wywiadzie Michaela Moore'a, do jego nagrodzonego Oscarem filmu dokumentalnego "Zabawy z bronią", Manson został zapytany, co chciałby powiedzieć uczniom szkoły, na co odpowiedział: "Nie powiedziałbym ani słowa. Wolałbym posłuchać tego co oni chcą powiedzieć, a tego nie zrobił nikt"[3].

Daty wydania[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]