Jeordie White

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Jeordie White
Ilustracja
Imię i nazwisko

Jeordie Osbourne White

Pseudonim

Twiggy Ramirez

Data i miejsce urodzenia

20 czerwca 1971
New Jersey

Instrumenty

gitara elektryczna, gitara basowa, instrumenty klawiszowe

Gatunki

rock, metal

Zawód

muzyk

Zespoły
Nine Inch Nails (2005–2007)
A Perfect Circle (2003–2004)
Marilyn Manson (1993–2002, 2008, 2009–2017)
Goon Moon (od 2005)
Strona internetowa

Jeordie White, właściwie Jeordie Osbourne White (ur. 20 czerwca 1971 w New Jersey) – amerykański basista i gitarzysta rockowy, a także kompozytor i producent muzyczny.

Lepiej znany pod pseudonimem scenicznym Twiggy Ramirez, pod którym w latach 19932002 występował w grupie Marilyn Manson, nieużywanym od momentu odejścia z zespołu. Pseudonim powstał przez połączenie imienia słynnej w latach 60. brytyjskiej modelki Twiggy oraz nazwiska seryjnego mordercy Richarda Ramireza. Autor wielu utworów muzycznych grupy Marilyn Manson.

W 1997 roku wystąpił w epizodycznej roli gwiazdki porno w filmie Davida Lyncha Zagubiona autostrada. W roku 2003 została zarejestrowana jego nieudana próba zasilenia szeregów zespołu Metallica w filmie Some Kind of Monster. W tym samym czasie nie udało mu się także dostać posady drugiego gitarzysty w zespole Queens of the Stone Age.

Ostatecznie zastąpił Paz Lenchantin w roli basisty w zespole A Perfect Circle. Nagrał z nimi dwie płyty, po czy działalność grupy została zawieszona. Od 2005 roku związał się z zespołem Nine Inch Nails, z którym koncertował w trasach promujących dwie płyty zespołu With Teeth oraz Year Zero. W tym samym czasie rozpoczął pracę z Chrisem Gossem, wraz z którym założył zespół Goon Moon.

Po długiej przerwie Jeordie ponownie połączył siły z Marilyn Mansonem, zastępując Tima Skolda. Na oficjalnej stronie internetowej zespołu można przeczytać: „Duet, który wszystko rozpoczął, znów się połączył, aby dokończyć, co przerwał. Dwójka odpowiedzialna za albumy „Antichrist Superstar”, „Mechanical Animals” oraz „Holy Wood” stanie znów na jednej scenie”.

Zespoły[edytuj | edytuj kod]

Życie prywatne[edytuj | edytuj kod]

26 czerwca 2014 poślubił Laney Chantal znaną z ‘Face Off’. Ma także tatuaż na lewym ramieniu.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]