Jeordie White

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Jeordie White
Ilustracja
Imię i nazwisko Jeordie Osbourne White
Pseudonim Twiggy Ramirez
Data i miejsce urodzenia 20 czerwca 1971 r.
Stany Zjednoczone New Jersey, USA
Pochodzenie Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
Instrument gitara, bas, wokal
Gatunek rock, metal
Zawód basista, lider grupy Goon Moon
Powiązania Nine Inch Nails
A Perfect Circle
Zespoły
Marilyn Manson
Goon Moon
Strona internetowa

Jeordie White, właściwie Jeordie Osbourne White (urodzony 20 czerwca 1971 roku w New Jersey w USA, większość dzieciństwa, lata szkolne spędził jednak na Florydzie w Fort Lauderdale) – amerykański basista i gitarzysta rockowy, a także kompozytor i producent muzyczny.

Lepiej znany pod pseudonimem scenicznym Twiggy Ramirez, pod którym w latach 19932002 występował w grupie Marilyn Manson, nieużywanym od momentu odejścia z zespołu. Pseudonim powstał przez połączenie imienia słynnej w latach 60. brytyjskiej modelki Twiggy oraz nazwiska seryjnego mordercy Richarda Ramireza. Autor wielu utworów muzycznych grupy Marilyn Manson.

W 1997 roku wystąpił w epizodycznej roli gwiazdki porno w filmie Davida Lyncha Zagubiona autostrada. W roku 2003 została zarejestrowana jego nieudana próba zasilenia szeregów zespołu Metallica w filmie Some Kind of Monster. W tym samym czasie nie udało mu się także dostać posady drugiego gitarzysty w zespole Queens of the Stone Age.

Ostatecznie zastąpił Paz Lenchantin w roli basisty w zespole A Perfect Circle. Nagrał z nimi dwie płyty, po czy działalność grupy została zawieszona. Od 2005 roku związał się z zespołem Nine Inch Nails, z którym koncertował w trasach promujących dwie płyty zespołu With Teeth oraz Year Zero. W tym samym czasie rozpoczął pracę z Chrisem Gossem, wraz z którym założył zespół Goon Moon.

Po długiej przerwie Jeordie ponownie połączył siły z Marilyn Mansonem, zastępując Tima Skolda. Na oficjalnej stronie internetowej zespołu można przeczytać: "Duet, który wszystko rozpoczął, znów się połączył, aby dokończyć, co przerwał. Dwójka odpowiedzialna za albumy "Antichrist Superstar", "Mechanical Animals" oraz "Holy Wood" stanie znów na jednej scenie".

Zespoły[edytuj | edytuj kod]

Życie prywatne[edytuj | edytuj kod]

26 czerwca 2014 poślubił Laney Chantal znaną z 'Face Off'. Ma także tatuaż na lewym ramieniu.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]