Titus the Fox

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Titus the Fox: To Marrakech and Back
Producent Titus Interactive
Wydawca Titus Interactive
Projektant Florent Moreau
Data wydania 1992
Gatunek platformowa
Tryby gry Gra jednoosobowa
Język francuski, angielski
Wymagania sprzętowe
Platforma Amiga, Atari ST, PC
Nośniki dyskietka
Kontrolery klawiatura, joystick

Titus the Fox: To Marrakech and Backgra komputerowa wyprodukowana w 1992 roku przez francuskie studio Titus Interactive. Była to gra platformowa z przewijanym ekranem i grafiką VGA.

Bohaterem gry był antropomorficzny lis, którego zadaniem było uratowanie porwanej ukochanej, Suzy. Musiał on udać się do Marrakeszu, a jego droga pełna była przeciwników, których celem było uniemożliwienie Titusowi wykonania tej misji. Były to psy, budowniczy, ogromne pszczoły, kloszardzi i inni. Lis nie posiadał broni, ale mógł wykorzystać leżące na drodze obiekty i niektórych przeciwników a następnie rzucać nimi. Część z nich mógł wykorzystywać kilkakrotnie. Pojawiały się także obiekty, które pomagały bohaterowi przedostać się w inne miejsce na planszy, np. latające dywany, deskorolki lub trampoliny. Na drodze można było znaleźć również diamenty, których zebranie zwiększało liczbę punktów a także regenerowało utracone zdrowie.

Gracz, by ukończyć grę, musiał przebrnąć przez 15 poziomów w różnej scenerii. W grze zamiast tradycyjnego systemu zapisu, wykorzystano system kodów, które każdy komputer generował samodzielnie.