Tom Parker Bowles

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Tom Parker Bowles
Thomas Henry Parker Bowles
Ilustracja
Tom Parker Bowles (2014)
Data urodzenia 18 grudnia 1974
Zawód, zajęcie dziennikarz
Rodzice Andrew Parker Bowles i Camilla Shand
Małżeństwo Sara Buys
Dzieci Lola Rosalind Bowles
Freddy Parker Bowles

Thomas Henry Parker Bowles (ur. 18 grudnia 1974) – jedyny syn brygadiera Andrew Parker Bowlesa i Camilli Shand, córki Bruce’a Shanda, obecnej żony Karola, księcia Walii. Przez małżeństwo matki spowinowacony z księciem Williamem i księciem Harrym. Książę Karol jest również jego ojcem chrzestnym.

Wykształcenie odebrał w Summer Fields Prep School w Oksfordzie, w Eton College i w Worcester College na Uniwersytecie w Oksfordzie, gdzie był członkiem Piers Gaveston Society. W latach 1997-2000 pracował jako młodszy redaktor w firmie zajmującej się public relations Dennis Davidson Associated. Obecnie pracuje jako dziennikarz w Daily Mail i w Tatlerze, gdzie pisze artykuły na tematy kulinarne. Napisał na ten temat dwie książki: E Is For Eating - An Alphabet of Greed (wyd. 2004) i The Year of Eating Dangerously (wyd. 2006).

Z racji wieloletniego związku swojej matki z następcą brytyjskiego tronu, Bowles znajdował się w kręgu zainteresowania tabloidów. W 1999 został oskarżony na łamach jednego z tabloidów o zażywanie kokainy oraz o rozprowadzanie narkotyku na festiwalu w Cannes, ale te oskarżenia nie zostały potwierdzone. Prasa opisywała również bliskie relacje Bowlesa z jego „braćmi”, Williamem i Harrym, nazywając Parker Bowlesa „mentorem” młodych książąt.

10 września 2005 w kościele św. Mikołaja w Rotherfield Grey w Oxfordshire, poślubił Sarę Buys. Ślub odbył się w kościele anglikańskim, mimo iż Bowles, jego siostra Laura i ich ojciec są katolikami. W ślubie uczestniczyli rodzice pana młodego, Andrew i Camilla, ich obecni małżonkowie, Rosemary Parker Bowles i książę Karol, oraz książęta William i Harry. Drużbą pana młodego był jego kuzyn, Ben Elliot. Thomas i Sara Bowles mają córkę i syna: Lola Rosalind Bowles urodziła się 9 października 2007, a 28 lutego 2010 urodził się syn, Freddy Parker Bowles.