Tom Parker Bowles

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Tom Parker Bowles
Thomas Henry Parker Bowles
Ilustracja
Tom Parker Bowles (2014)
Data urodzenia 18 grudnia 1974
Zawód dziennikarz
Rodzice Andrew Parker Bowles i Camilla Shand
Małżeństwo Sara Buys
Dzieci Lola Rosalind Bowles
Freddy Parker Bowles

Thomas Henry Parker Bowles (ur. 18 grudnia 1974) – jedyny syn brygadiera Andrew Parker Bowlesa i Camilli Shand, córki Bruce'a Shanda, obecnej żony Karola, księcia Walii. Przez małżeństwo matki spowinowacony z księciem Williamem i księciem Harrym. Książę Karol jest również jego ojcem chrzestnym.

Wykształcenie odebrał w Summer Fields Prep School w Oksfordzie, w Eton College i w Worcester College na Uniwersytecie w Oksfordzie, gdzie był członkiem Piers Gaveston Society. W latach 1997-2000 pracował jako młodszy redaktor w firmie zajmującej się public relations Dennis Davidson Associated. Obecnie pracuje jako dziennikarz w Daily Mail i w Tatlerze, gdzie pisze artykuły na tematy kulinarne. Napisał na ten temat dwie książki: E Is For Eating - An Alphabet of Greed (wyd. 2004) i The Year of Eating Dangerously (wyd. 2006).

Z racji wieloletniego związku swojej matki z następcą brytyjskiego tronu, Bowles znajdował się w kręgu zainteresowania tabloidów. W 1999 został oskarżony na łamach jednego z tabloidów o zażywanie kokainy oraz o rozprowadzanie narkotyku na festiwalu w Cannes, ale te oskarżenia nie zostały potwierdzone. Prasa opisywała również bliskie relacje Bowlesa z jego "braćmi", Williamem i Harrym, nazywając Parker Bowlesa "mentorem" młodych książąt.

10 września 2005 w kościele św. Mikołaja w Rotherfield Grey w Oxfordshire, poślubił Sarę Buys. Ślub odbył się w kościele anglikańskim, mimo iż Bowles, jego siostra Laura i ich ojciec są katolikami. W ślubie uczestniczyli rodzice pana młodego, Andrew i Camilla, ich obecni małżonkowie, Rosemary Parker Bowles i książę Karol, oraz książęta William i Harry. Drużbą pana młodego był jego kuzyn, Ben Elliot. Thomas i Sara Bowles mają córkę i syna: Lola Rosalind Bowles urodziła się 9 października 2007, a 28 lutego 2010 urodził się syn, Freddy Parker Bowles.