Travel Channel

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Zobacz też: Travel Channel – amerykański kanał telewizyjny.
Travel Channel
Travel Channel
Data startu Wielka Brytania 1994
Polska 1998
Właściciel Grupa TVN
Kraj nadawania Wielka Brytania
Język angielski, rosyjski, polski
Siedziba Wielka Brytania Londyn, Wielka Brytania
Udziały w rynku 0,08%[1](grudzień 2012)
Strona internetowa

Travel Channel – brytyjski satelitarny kanał telewizyjny o profilu podróżniczym.

Kanał ma swoją siedzibę w Londynie, nadaje w Wielkiej Brytanii oraz w innych krajach w Europie oraz w Afryce. W Wielkiej Brytanii kanał został uruchomiony w 1994 roku, nadaje w 15 językach, w 117 krajach (m.in. na terenie całej Europy)[2]. Angielska wersja językowa Travel Channel dostępna jest bezpłatnie (Free-to-air) z satelity Eurobird 1. W pozostałych państwach europejskich kanał jest kodowany i dostępny dla subskrybentów wielu operatorów.

Amerykański kanał Travel Channel, należący do Discovery Communications, nie jest związany z brytyjskim kanałem Travel Channel i nadaje pod nazwą Discovery Travel & Living w państwach, gdzie jest dostępny jego brytyjski odpowiednik. W pozostałych krajach nadaje pod tą samą nazwą, co brytyjski Travel Channel.

Emisja w Polsce[edytuj]

W Polsce stacja nadaje od 1998 roku, natomiast w kwietniu 2006 roku kanał wystartował ze specjalnie przeznaczoną na polski rynek wersją programową. Obecnie stacja nadaje również polskie produkcje programów dokumentalnych. Swój program nadaje w dwóch językach: polskim i angielskim.

Początkowo stacja, gdy pojawiła się w Polsce, była dostępna jedynie dla abonentów platformy cyfrowej Wizja TV i dzieliła czas nadawania z programem Wizja Pogoda. Po fuzji Wizji TV z konkurencyjną platformą CYFRA+, kanał został wycofany z oferty nowej platformy. Przez pewien czas docierał do polskich odbiorców jedynie poprzez sieci telewizji kablowej, aż do 2003 roku, kiedy wszedł do oferty Cyfrowego Polsatu. W dniu 1 lipca 2009 roku dostęp do programu ponownie otrzymali abonenci CYFRY+.

Travel Channel HD[edytuj]

Travel Channel HD
Travel Channel HD
Data startu Wielka Brytania 15 listopada 2010
Polska 3 lutego 2011
Właściciel Grupa TVN
Kraj nadawania Wielka Brytania
Język angielski, rosyjski, polski
Siedziba Wielka Brytania Londyn, Wielka Brytania
Strona internetowa

Travel Channel HD – brytyjski satelitarny kanał telewizyjny o profilu podróżniczym. Program Travel Channel HD jest panaeuropejską wersją kanału i nadaje odmienną ramówkę od kanału w standardowej rozdzielczości.

Kanał ma swoją siedzibę w Londynie, nadaje w Wielkiej Brytanii. Kanał został uruchomiony w języku angielskim 15 listopada 2010[3]. Polska wersja językowa kanału jest dostępna od 3 lutego 2011 roku. Pierwszym operatorem, który wprowadził stację do swojej oferty w Polsce była telewizja kablowa Vectra[4].

Linki zewnętrzne[edytuj]

Przypisy