Travel Channel

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zobacz też: Travel Channel – amerykański kanał telewizyjny.
Travel Channel
Ilustracja
Data startu 1 kwietnia 1998 (SDTV)
3 lutego 2011 (HDTV)
Format obrazu 16:9 HDTV
Właściciel Grupa TVN
Kraj nadawania Polska Polska
Język polski
Siedziba Polska Warszawa, Polska
Udziały w rynku 0,08%[1](grudzień 2012)
Strona internetowa

Travel Channel – satelitarny kanał telewizyjny o profilu podróżniczym, należący do Grupy TVN.

Kanał ma swoją siedzibę w Londynie, nadaje w Wielkiej Brytanii oraz w innych krajach w Europie oraz w Afryce. W Wielkiej Brytanii kanał został uruchomiony w 1994 roku, nadaje w 15 językach, w 117 krajach (m.in. na terenie całej Europy)[2]. Angielska wersja językowa Travel Channel dostępna jest bezpłatnie (free-to-air) z satelity Eurobird 1. W pozostałych państwach europejskich kanał jest kodowany i dostępny dla subskrybentów wielu operatorów.

Amerykański kanał Travel Channel, należący do Discovery Communications, nie jest związany z brytyjskim kanałem Travel Channel i nadaje pod nazwą Discovery Travel & Living w państwach, gdzie jest dostępny jego brytyjski odpowiednik. W pozostałych krajach nadaje pod tą samą nazwą, co brytyjski Travel Channel.

Emisja w Polsce[edytuj | edytuj kod]

W Polsce stacja nadaje od 1998 roku, natomiast w kwietniu 2006 roku kanał wystartował ze specjalnie przeznaczoną na polski rynek wersją programową. Obecnie stacja nadaje również polskie produkcje programów dokumentalnych. Swój program nadaje w dwóch językach: polskim i angielskim.

Początkowo stacja, gdy pojawiła się w Polsce, była dostępna jedynie dla abonentów platformy cyfrowej Wizja TV i dzieliła czas nadawania z programem Wizja Pogoda. Po fuzji Wizji TV z konkurencyjną platformą CYFRA+, kanał został wycofany z oferty nowej platformy. Przez pewien czas docierał do polskich odbiorców jedynie poprzez sieci telewizji kablowej, aż do 2003 roku, kiedy wszedł do oferty Cyfrowego Polsatu. W dniu 1 lipca 2009 roku dostęp do programu ponownie otrzymali abonenci CYFRY+.

Travel Channel HD[edytuj | edytuj kod]

3 lutego 2011 roku uruchomiono wersję HDTV o takiej samej ramówce.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Top 100 tematycznych kanałów TV grudnia. Które najpopularniejsze (pol.). media2.pl, 2013-01-02. [dostęp 2013-01-04].
  2. Travel Channel Poland, www.travelchanneltv.pl [dostęp 2017-11-27].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]