Cinemax

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Cinemax
Cinemax
Data startu 23 lutego 2005
Właściciel HBO CE
Kraj nadawania  Polska, Węgry, Czechy,
Słowacja, Rumunia i Bułgaria
Udziały w rynku 0,04%[1](grudzień 2012)
Siostrzane kanały Cinemax 2, Cinemax 2 HD
Strona internetowa

Cinemax – marka telewizyjnych kanałów filmowych, należąca do amerykańskiego nadawcy HBO, który z kolei stanowi część koncernu Time Warner. Pierwszy kanał pod tą nazwą został uruchomiony w USA w 1980. Obecnie na rynku amerykańskim w ramach rodziny Cinemaxu działa 8 kanałów filmowych, prezentujących różne rodzaje kina, od produkcji hollywoodzkich, poprzez kino artystyczne aż po filmy erotyczne.

W Europie Środkowej, Cinemax pełni funkcję czwartego kanału z rodziny HBO (po HBO, HBO 2 i HBO Comedy), prezentującego amerykańskie kino niezależne i artystyczne, a także kino europejskie, azjatyckie i latynoamerykańskie. Oprócz tego działa również kanał Cinemax 2, retransmitujący cały program kanału Cinemax z 24-godzinnym opóźnieniem. Kanały Cinemax i Cinemax 2 zwykle dostępne są w tym samym pakiecie. Niektórzy operatorzy satelitarni i kablowi oferują także kanał Cinemax HD, który emituje dokładnie ten sam program, co Cinemax, tylko w jakości High Definition.

Cinemax HD
Data startu 1 maja 2010
Właściciel HBO CE
Kraj nadawania  Polska
Siostrzane kanały Cinemax 2, Cinemax 2 HD
Strona internetowa

Cinemax HD[edytuj]

Cinemax HD – kanał telewizyjny należący do HBO, w którym emitowane są filmy w wysokiej rozdzielczości HDTV. Kanał ten, w Polsce wystartował 1 maja 2010[2], w wersji anglojęzycznej był dostępny od 1 września 2008.[3]

Kanał emituje tę samą ramówkę co Cinemax[4]. Od początku swojego istnienia został dołączony do oferty telewizji nowej generacji n, i Cyfry+ oraz Cyfrowego Polsatu[potrzebny przypis].

Linki zewnętrzne[edytuj]

Przypisy