Przejdź do zawartości

Dyskusja wikipedysty:Daniel Naczk

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii


Powitanie!!

[edytuj kod]
Witaj!

W imieniu Komitetu powitalnego przypadł mi zaszczyt powitania Ciebie na stronach polskojęzycznej Wikipedii. Cieszę się, że ten projekt wzbudził Twoje zainteresowanie, i mam nadzieję, że zostaniesz tutaj z nami na dłużej :)
Przed rozpoczęciem edycji poświęć kilka chwil na zapoznanie się z podstawowymi zasadami obowiązującymi w naszej społeczności.

Kilka przydatnych linków
Jak edytować?

Nie krępuj się edytować stron! Na Wikipedii trzymamy się zasady śmiałego edytowania – nie musisz pytać nikogo o zgodę na edycje!

Nie obawiaj się też, że cokolwiek zepsujesz. Jeśli nawet popełnisz błąd, zawsze można odtworzyć poprawną wersję artykułu! Zachęcam do zapoznania się z informacjami dla nowicjuszy.

Jeśli czegoś nie wiesz, nie krępuj się pytać innych. Strona Pytania nowicjuszy powstała specjalnie dla osób zaczynających swoją przygodę z Wikipedią.

Z kolei na naszym Discordzie znajdziesz doświadczonych wikipedystów.

W poradniku autora Wikipedii znajdziesz mnóstwo przydatnych informacji na temat edytowania i formatowania tekstu. A pod tym linkiem dowiesz się, jak edytować... i przeżyć :)

Pamiętaj o zasadach!

Przed rozpoczęciem edytowania poświęć trochę czasu na zapoznanie się z zasadami polskiej Wikipedii. Pozwoli to na uniknięcie rozczarowań wynikających z usunięcia Twoich wpisów lub wręcz zablokowania Ci możliwości edycji artykułów. Najważniejsze z nich to:

  • Czym Wikipedia nie jest
    Wikipedia nie jest nieuporządkowaną bazą informacji. Nie jest np. składnicą tekstów źródłowych, wspomnień, słownikiem, miejscem promocji ani propagandy, katalogiem odsyłaczy. Społeczność wikipedystów nie jest ani demokratyczna, ani anarchistyczna. Czytaj więcej…
  • Neutralny punkt widzenia
    Artykuły Wikipedii powinny przedstawiać informacje bez uprzedzeń i stronniczości, uwzględniając wszystkie istotne poglądy opublikowane w wiarygodnych źródłach. Poglądy powinny być opisywane neutralnie, bez zajmowania wobec nich stanowiska. Czytaj więcej…
  • Prawa autorskie
    Treści zamieszczane w Wikipedii podlegają prawu. Wikipedyści mają prawo do utworów swojego autorstwa i nie mogą publikować utworów, do których nie przysługują im prawa autorskie. Treści Wikipedii udostępnione są na licencji CC BY-SA 3.0. Czytaj więcej…
  • Weryfikowalność
    Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej…
  • Nie przedstawiamy twórczości własnej
    Wikipedia nie przedstawia w artykułach informacji, które nie zostały opublikowane w rzetelnych źródłach. Artykuły nie mogą zawierać nowych interpretacji przedstawiających wnioski, które nie zostały wyraźnie sformułowane w źródłach. Czytaj więcej…
Parę słów na zakończenie :)

Kilka rad na koniec. Na stronach dyskusji i w głosowaniach (ale nie w artykułach) podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Pamiętaj też: chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji, bowiem wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mogła Ci odpowiedzieć.

Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości, to z chęcią Ci pomogę – w tym celu wpisz się na mojej stronie dyskusji. Zawsze chętnie służę pomocą :)

Życzę owocnych edycji i... śmiało testuj edytowanie stron Wikipedii!

Witam w imieniu Komitetu powitalnego polskiej wikipedii.Pozdrawiam serdecznie z Berlina.Lepiej późno niż wcale.--J.Dygas (dyskusja) 16:38, 20 lut 2012 (CET)[odpowiedz]

Powitanie!!

[edytuj kod]

Nie ma za co,czym się chcesz zajmować na wikipedii?Napisałbyś coś na swojej stronie.Np. też jakie znasz języki itd.To pomogłoby w zwracaniu się do ciebie.Jeśli nie wiesz jak, to chętnie pomogę.Pozdrawiam serdecznie z Berlina.--J.Dygas (dyskusja) 13:59, 21 lut 2012 (CET)[odpowiedz]

Nie mogę znaleźć strony internetowej tej Parafii.Hmmmm,Googlowałem już nawet.Może by napisać Mail do Urzędu Gminy?--J.Dygas (dyskusja) 14:22, 21 lut 2012 (CET)[odpowiedz]

Już znalazłem,wstawię dodatkowo jako źródło.--J.Dygas (dyskusja) 14:26, 21 lut 2012 (CET)[odpowiedz]

Tak,już to zauważyłem.Jesteś ze Sławna?--J.Dygas (dyskusja) 14:36, 21 lut 2012 (CET)[odpowiedz]

Cmentarz żydowski w Sławnie, Sławno (stacja kolejowa), Ratusz w Sławnie

[edytuj kod]

Oczywiście,że przeglądam za tobą na bieżąco.Co do tych błędnych wstawień to sprawdzę,co się da to poprawie a co nie to "ade" :=).--J.Dygas (dyskusja) 15:01, 21 lut 2012 (CET)[odpowiedz]

Zapomniałeś podpisu u mnie.--J.Dygas (dyskusja) 15:01, 21 lut 2012 (CET)[odpowiedz]

Widzę że poprawiłeś,ja dodałem współrzędne.--J.Dygas (dyskusja) 15:07, 21 lut 2012 (CET)[odpowiedz]

Dziękuję za uwagę.Popr,dałem 51 stopni zamiast 54. mój mały błąd.--J.Dygas (dyskusja) 15:29, 21 lut 2012 (CET)[odpowiedz]

A skąd masz 1934 rok?--J.Dygas (dyskusja) 15:12, 21 lut 2012 (CET)[odpowiedz]

Wg.źródeł poprawnie jest 1897,zobacz [1] tu.--J.Dygas (dyskusja) 15:16, 21 lut 2012 (CET)[odpowiedz]

Całkowicie masz rację.zaakceptowałem.Zastanawiałem się czy nie zgłosić tego do "Zgłoś błąd" ,ale to nie błąd na wikipedii,tylko źródłowy,nie mamy na to wpływu.--J.Dygas (dyskusja) 16:30, 21 lut 2012 (CET)[odpowiedz]

Edycje

[edytuj kod]

Witaj. Pozwoliłem sobie przejrzeć i oznaczyć kilka Twoich edycji. Prawie wszystkie są OK poza tymi, w których linkujesz do niemieckich haseł. Nie praktykujemy linkowania do obcojęzycznych wersji językowych Wikipedii w naszych hasłach. Reszta edycji bardzo pożyteczna, oby tak dalej! :) Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 15:57, 9 mar 2012 (CET)[odpowiedz]

Zrobione. ;) Szoltys [DIGA] 20:55, 9 mar 2012 (CET)[odpowiedz]

Odpowiadam.

  • Nieustannie ewaluują zasady pisowni języka polskiego jak i redakcji tekstów, również w Wiki. Te które obowiązują obecnie, są porównywalne do stosowanych w publikacjach encyklopedycznych PWN, choć nie do końca.
  • W polskiej wersji Wiki obecnie linkuje się jedynie daty urodzin i śmierci, a np. eliminuje linki z wymienianych roczników (np. nie 1939 a jedynie 1939).
  • Redagowanie przypisów proponuję według norm obowiązujących w Wiki. Opieranie się "na wzorach i zaleceniach UG" lub innej uczelni nie może być w tym przypadku autorytatywną podstawą dokonywanych korekt. Co wydawnictwo, redakcja lub wyższa uczelnia to obowiązują niby te same zasady, lecz najczęściej różniące się w szczegółach.
  • Muszę przyznać, że jak na razie chyba nie spotkałem skrótu "W" (pisanego z dużej litery); stosowanie "[w:]" stosuje się niejednokrotnie w pracach naukowych i fachowych, również "[in:]" w publikacjach angielskojęzycznych.
  • Zalecam pomijanie w bibliografiach i przypisach określeń "Pod/pod redakcją", które są używane np. na stronach tytułowych dużych prac monograficznych. Wymieniać należy jedynie autorów zaś skrótu (red.) w przypadku prac zbiorowych.
  • Przychylam się do użycia w tytule dokumentu "...Miasta Rumii", jednakże nie powinno się zamieszczać w Wiki tytułów jakichkolwiek publikacji lub dokumentów pisanych tylko dużą literą, nawet tak zatytułowanych w oryginale.

Pozdrawiam, --MZM (dyskusja) 00:07, 5 maj 2012 (CEST)[odpowiedz]


Witaj

Re Dyskusja wikipedysty:Stok#Walka_z_redakcyjnymi_poprawkami

Urzędową nazwą jest tego miasta Rumia a nie Miasto Rumia. Dlatego nie ma podstaw gramatycznych by pisać miasto z wielkiej litery. Zauważ, że wielkich liter użyto pisząc nazwę organu władzy a nie nazwę miasta, ale i tu podejrzewam że nazwę rady utworzono niezgodnie z przepisami jak kojarzę nazwy rad tworzone są wg szablonu Rada Miejska w Xxxx.

Niektórzy urzędnicy nadużywają wielkich liter, ale nie oznacza to że mamy ich błędy przenosić na Wikipedię. W tym przypadku można by zastanawiać się jedynie czy błąd powinniśmy poprawiać błąd w tytule, czy zostawić oryginalną pisownię.

StoK (dyskusja) 16:50, 5 maj 2012 (CEST)[odpowiedz]


Witaj

Spójrz na stronę miasta (nie Miasta) [2] jej rada miejska nazywa się Rada Miejska Rumi i wygląda że na tych stronach jest stosowane poprawne nazewnictwo. Jeżeli chcemy podkreślić, że Rumia jest miastem, to piszemy miasto Rumia. Jest zwyczaj pisania wyrazów pospolitych wielką literą jeżeli zastępuje on nazwę własną a z kontekstu wynika o jaką nazwę własną chodzi. Przykład ze strony internetowej miasta Opole opracowywanie programów promocji Miasta na podstawie działań prowadzonych przez Prezydenta 
i komórki organizacyjne Urzędu, ze szczególnym uwzględnieniem realizowanych inwestycji miejskich. Użycie tu wielkich liter jest dopuszczalne choć powinno pisać się małymi Miasto = Opole, Prezydent = Prezydenta Opola lub Prezydent Miasta Opole

Nie ma uzasadnienia w normach stosowania wielkich liter w języku polskim, by w kwestionowanym przez Ciebie miejscu wyraz miasto pisać z wielkiej litery. Odnalazłem ten dokument w Internecie, autor pisze cały ciągi w tytule jak i w dokumencie wielkimi literami, co także brzydkim zwyczajem osób niezaznajomionych z typografią, pozostałością po erze maszyn do pisania, w których była tylko jedna czcionka a do wyróżniania używano wielkich liter.

StoK (dyskusja) 09:45, 6 maj 2012 (CEST)[odpowiedz]

Kurkowo

[edytuj kod]

Hej! Swoją edycją wprowadziłeś niemiecką nazwę Kurkowa. Czy mógłbyś proszę podać źródło dla tej informacji? Z góry dziękuję i pozdrawiam! Michał G. Badura (dyskusja) 00:33, 9 gru 2014 (CET)[odpowiedz]