Węgiel Film Festival

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Węgiel Film Festival
Miejsce

Organizator

Studenci II roku Organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej WRiTV UŚ

Tematyka

prezentacja twórczości studentów szkół filmowych

Strona internetowa

Węgiel Film Festival – organizowany w Katowicach festiwal filmowy[1], na którym prezentowane są etiudy zrealizowane przez studentów szkół filmowych z całego świata. Festiwal odbywa się co roku, w drugiej połowie kwietnia.

Organizatorami "Węgla" są co roku studenci II roku organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej z Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Festiwal odbył się pierwszy raz w Cieszynie 22 lutego 2004[2].

Ideą festiwalu jest prezentacja filmowej twórczości studentów uczelni filmowych szerszej publiczności, a także wzajemna wymiana doświadczeń twórczych i integracja szkół filmowych. W ramach festiwalu obowiązuje wstęp wolny na wszystkie organizowane wydarzenia.

Festiwal połączony jest z dniami otwartymi Wydziału, podczas których, kandydaci na studia mogą zapoznać się z ofertą edukacyjną WRiTV oraz uzyskać informację na temat przebiegu studiów i zasad rekrutacji. Osoby zainteresowane studiami mają również możliwość konsultacji prac z wykładowcami Wydziału.

15. edycja Festiwalu odbyła się w 12-13 kwietnia 2018 r. w nowej siedzibie WRiTV, zlokalizowanej przy ul. św. Pawła 3 w Śródmieściu Katowic.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Aktualności. www.wegielfestiwal.us.edu.pl, 2010. [dostęp 2010-03-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-07-13)].
  2. Oficjalna strona 7. Węgiel Student Film Festiwal – Historia. www.wegielfestiwal.us.edu.pl. [dostęp 2010-03-22].


Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]