Władysław Jama

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Władysław Jama
Ilustracja
Władysław Jama (2016)
Data i miejsce urodzenia 10 lipca 1982
Zaporoże
Zawód, zajęcie tancerz, choreograf

Władysław Mykołajowycz Jama (ukr. Владисла́в Микола́йович Я́ма; ur. 10 lipca 1982 w Zaporożu) – ukraiński tancerz, choreograf i osobowość telewizyjna.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Wczesne lata[edytuj | edytuj kod]

Jest synem nauczycieli historii, Lubowy i Mykoła Jamów. Ma starszego brata, Dmytra (ur. 1975), który pracuje jako prawnik w Odessie. Ukończył studia na kierunku wychowania fizycznego na Narodowym Uniwersytecie w Zaporożu.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Władysław Jama, 2009

Karierę taneczną zaczął w zaporoskim klubie tanecznym „Krok”, później związany był z formacją „Fiesta” i kijowskim „Dans-centri”. Działał też w Ukraińskiej Federacji Tańca Współczesnego. Prowadził zajęcia z choreografii na Kijowskim Uniwersytecie Kultury i Sztuk Pięknych.

Współpracuje z baletową grupą „Freedom” Ołeny Koladenko.

Od 8 października do 26 listopada 2006 brał udział w pierwszej edycji programu 1+1 Tanci z zirkamy, będącego lokalną wersją formatu Dancing with the Stars. Jego partnerką taneczną była piosenkarka Natalija Mohyłewśka, z którą zajął drugie miejsce. Od 14 października do 2 grudnia 2007 w parze z Mohyłewśką uczestniczył w specjalnym, trzecim sezonie programu z udziałem gwiazd poprzednich edycji. Para ponownie zajęła drugie miejsce w finale[1].

Od 2008 zasiada w komisji jurorskiej programu STB Tancujut wsi!, będącego ukraińską wersją formatu So You Think You Can Dance. W latach 2009-2013 był jednym z jurorów programu STB Ukraina maje talant, będącego ukraińską wersją formatu Got Talent. Od 27 sierpnia 2017 zasiada w jury programu 1+1 Tanci z zirkamy.

Programy rozrywkowe[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]