Wikipedia:Atlas wikipedystów/województwo lubelskie/spotkania

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Oto stronka dla wszystkich Wikipedystów mieszkających w najbiedniejszym regionie Unii Europejskiej ;) Żeby nie spiskować gdzieś po cichu na dyskusjach artykułów, tu możemy ustalać daty, miejsca, tematy ewentualnych spotkań lubelskich i okołolubelskich Wikipedystów!

Spotkania[edytuj | edytuj kod]

Na dyskusji artykułu "Lublin" padła propozycja cyklicznych comiesięcznych spotkań w pierwszą niedzielę miesiąca w Lublinie pod pomnikiem marszałka na Placu Litewskim. (hmmm... teraz zauważyłam, ze ta propozycja padła w październiku, ale 2005 roku...) W każdym razie miło by było, gdyby Wikipedyści z okolic Lublina mogli się co jakiś czas spotkać, niekoniecznie co miesiąc, niekoniecznie w niedzielę, niekoniecznie na Placu Litewskim. Żeby to jednak miało sens, trzeba poinformować o planach spotkań jak najwięcej Wikipedystów z naszego regionu i wspólnie ustalić, jakie terminy i miejsca najbardziej odpowiadałyby większości z nas.

Robię więc pierwszy, historyczny krok i wysyłam zaproszenia do Wikipedystów z tej listy.

"Witaj! Widzę, że umieściłeś swój nick na liście Wikipedystów mieszkających w województwie lubelskim, być może więc zainteresuje Cię pomysł organizowania spotkań Wikipedystów w Lublinie? Jeżeli tak, zajrzyj na tę stronkę i napisz, co o tym sądzisz? Pozdrawiam, Remedios44dyskusja 19:23, 22 lis 2006 (CET)"

Czas spotkań[edytuj | edytuj kod]

Cyklicznie, np. co miesiąc, co dwa, co trzy miesiące zawsze o tej samej porze? Czy może raz na jakiś czas, w porach ustalanych dla każdego spotkania indywidualnie, zgodnie z tym, jak akurat zainteresowanym Wikipedystom będzie w danym okresie najlepiej pasować? Kiedy pierwsze spotkanie? Może jeszcze w 2006 roku uda nam się jakieś spotkanko zorganizować? Jakie macie propozycje? Remedios44dyskusja

Takie spotkania to bardzo dobra rzecz. :) Proponuję, żeby czas spotkań (datę, godzinę i czas trwania) ustalać za każdym razem z osobna. Możliwość przyjścia na takie zebranie może przecież zależeć od wielu różnych zewnętrznych czynników, które należy uwzględnić. Matman z Lublina 15:44, 26 lis 2006 (CET)
Najważniejszą rzeczą, której nie wzięto pod uwagę przy pierwszym spotkaniu, co zaowocowało ilością wikipedystów równą dwa, jest to, że trzeba wybrać termin nie kolidujący ze szkołą/pracą. Na przykład sobota, a nie piątek i to jeszcze godz. 11:00 kiedy wszyscy siedzą w robocie. Drugie spotkanie proponuję urządzić na początku wakacji - studenci wrócą do domów, uczniowie nie będą musieli zakuwać na następny dzień i w efekcie więcej osób będzie mogło wpaść ;> Яudi Dyskusja 18:28, 18 kwi 2007 (CEST)

Miejsce spotkań[edytuj | edytuj kod]

Zawsze w tym samym miejscu, czy za każdym razem gdzie indziej, żeby było ciekawie? W jakimś charakterystycznym miejscu Lublina (np. Plac Litewski), w kawiarni, pubie? A może ktoś udostępni na czas spotkania swoje mieszkanko? Jakie macie pomysły?

Pojawiły się sugestie, że spotkania powinny być organizowane nie tylko w Lublinie, ale też w innych większych miastach Lubelszczyzny, bo nie każdy ma dobry dojazd do Lublina. Pomysł dobry, przydałoby się ustalić, które miasta są nam najbliższe, w jakich organizowanie takich spotkań byłoby najwygodniejsze dla jak największej liczby Wikipedystów. Zatem - do jakiego miasta kto ma dobry dojazd, kto teoretycznie mógłby na takie spotkania przyjeżdżać? Remedios44dyskusja

Natomiast jeśli chodzi o miejsce, to sugeruję, aby spotkanie zawsze odbywało się w tym samym, konkretnie ustalonym miejscu (no, hm, może z wyjątkiem spotkań w mieszkaniach, aby jednego użytkownika w kółko nie nachodzić :) ), wówczas nie będzie niedomówień i każdy będzie wiedział, dokąd ma się udać. Matman z Lublina 15:44, 26 lis 2006 (CET)
 1. Lublin
  1. Remedios44 - bez problemu przeprowadzam się do Wrocka Remedios44WC 15:31, 19 wrz 2007 (CEST)
  2. Matman z Lublina - no problem
  3. Nuntaro - podobnie
  4. CzarnyZajaczek - ni ma problima
  5. Arwenaa - w weekendy jestem w LBN
  6. o2xlc - bez problemu
 2. Zamość
  1. Remedios44 - z trudem, ale jakoś dojadę ;)
  2. CzarnyZajaczek - jak Remedios mnie zaciągnie, to owszem, w innym przypadku nie da rady
  3. Rudi - może jakoś by mi się udało.
  4. MaKa - bez problemu
 3. Chełm
  1. --{{Karolchelm}} 16:33, 1 gru 2006 (CET)
 4. Biłgoraj
  1. Rudi - mieszkam tu, więc nie ma najmniejszego problemu
  2. MaKa - ewentualnie...
 5. Biała Podlaska
 6. jakieś inne miasto?
  1. Czy musi być koniecznie miasto?? Na Roztoczu jest mnóstwo wspaniałych miejsc. Chociażby Majdan Sopocki czy Zwierzyniec. Яudi Dyskusja 19:23, 1 gru 2006 (CET)

Pierwsze spotkanie[edytuj | edytuj kod]

Cisza się zrobiła... no to postanowiłam przerwać ciszę ;) Ogłaszam wszem i wobec, że pierwsze "próbne" spotkanie lubelskich Wikipedystów odbędzie się 26 stycznia 2007 (piątek) w Lublinie na Placu Litewskim, przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego o godzinie 11:00! <fanfary> Remedios44dyskusja

Temat spotkania:

 • zapoznanie się wzajemne ;)
 • "Jak trafiłem/trafiłam na Wikipedię"
 • Lublin i w ogóle Lubelszczyzna jest słabo zobrazkizowana na Wiki - wartoby ustalić, kto ma dobry aparat cyfrowy i dobre chęci oraz jakie obiekty/zabytki trzeba sfotografować.

Kto przyjeżdza?

 1. Remedios44 23:01, 5 sty 2007 (CET) Niestety z powodu choroby nie mogłam przyjechać :(((((((((((((((((((((((
 2. Orem 23:04, 5 sty 2007 (CET) - przez godzinę, może półtorej (bardzo krótki pobyt w Lublinie :( ale zawsze coś :)
 3. Matman z Lublina 17:18, 7 sty 2007 (CET) - zjawię się, jeżeli nie nastąpi coś, co pokrzyżuje plany
 4. -- Tomasz Dąbski aka "CzarnyZajaczek" 10:47, 8 sty 2007 (CET) - będę

Kto chciałby, a nie może?

 1. Jerry 10:28, 23 sty 2007 (CET) — w piątki o tej porze zazwyczaj jestem w pracy :(
Hej, no i jak, był ten zlot!? Jeśli tak, to czemu nikt nie melduje - jak było, kto był, o czym gadaliście, itp. ?? :) Яudi Dyskusja 17:46, 13 lut 2007 (CET)
To zależy od definicji "zlotu" - jeśli spotkanie dokładnie dwóch osób (tej samej płci :) można tak nazwać, to zlot zdecydowanie się odbył. Poważnie, chyba wygodniej nazwać to spotkaniem przygotowującym grunt pod ewentualne przyszłe zloty - miałem okazję porozmawiać z Czarnym Zajączkiem na tematy ogólno-wikipedyjne, jakiś czas także na temat początków działalności na Wikipedii (czyli w zgodzie z ramowym programem ;), wreszcie - na temat wizji rozwoju Wikipedii. Podzieliłem się też wrażeniami z dyskusji na Zlocie Zimowym w Chorzowie. Chyba z powodu wąskiego grona nie przyszło nam do głowy rozmawiać o obfotografowywaniu Lubelszczyzny na cele Wiki.
Spotkanie miało formę zlotu wędrownego ;) odbywającego się na lubelskim deptaku i Starym Mieście. Dodam jeszcze, że nie bez problemów odbył się pierwszy punkt programu :) Spotkać miało się dwóch Wikipedystów, którzy nigdy wcześniej się nie widzieli - na szczęście w końcu na nie tak małym placu Litewskim udało się nawzajem odnaleźć. Na przyszłość więc - oprócz terminu warto naprawdę dokładnie ustalić miejsce, ewentualnie zaopatrzyć któreoś z uczestników w ładny transparent z logo projektu ;) Orem 20:47, 13 lut 2007 (CET)

Drugie spotkanie[edytuj | edytuj kod]

Jutro koniec roku szkolnego 2006/07 :) Studenci powoli wracają do domów, uczniowie kończą codzienne "zakuwanie" i spędzanie w szkole po kilka godzin. Więc, kiedy wszyscy wrócą do swoich miejsc zamieszkania a jeszcze nie "uciekną" do różnych Chorwacji proponuję zorganiozwać drugi zlot Wikipedystów z lubelszczyzny :) Kiedy, gdzie? Proszę o propozycje :) Яudi Dyskusja 12:48, 21 cze 2007 (CEST)

Spotkanie z okazji 6. urodzin Wikipedii[edytuj | edytuj kod]

Z okazji 6. urodzin polskiej edycji Wikipedii (26 września 2007) Stowarzyszenie Wikimedia Polska zachęca swoich członków oraz sympatyków Wikipedii do wspólnego świętowania w całej Polsce.

http://pl.wikimedia.org/wiki/6._urodziny_polskiej_Wikipedii

Dobrze by było zorganizować również spotkanie w Lublinie. Trzeba ustalić miejsce (jakąś dobrą knajpkę) i czas.

Do wszystkich Wikipedystów z naszego województwa wysłana zostanie wiadomość o spotkaniu. Яudi Kontakt 13:21, 27 sie 2007 (CEST)

A może jakieś spotkanie w 2009?[edytuj | edytuj kod]

Mamy rok 2009. Jestem tu nowicjuszką i nikogo nie znam - ani osobiście, ani wirtualnie. Jeśli ktoś z lublinian miałby ochotę np. na kawę i pogawędkę tzw. wikipedyczną w celach integracyjnych oraz wikipedycznych, to zgłaszam chęć takiego spotkanka. Świetnie byłoby spotkać się jeszcze w sierpniu (mam urlop). W razie czego, proszę o kontakt! Pozdrawiam! :) Anaraga (dyskusja) 18:44, 31 lip 2009 (CEST)Przydatne linki[edytuj | edytuj kod]

Lublin[edytuj | edytuj kod]

Biłgoraj[edytuj | edytuj kod]

Biała Podlaska[edytuj | edytuj kod]

Zamość[edytuj | edytuj kod]

Chełm[edytuj | edytuj kod]

Kraśnik[edytuj | edytuj kod]