Skrót: WP:PFB

Wikipedia:Boty/Zgłoszenia

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Archiwum: 200720082009201020112012201320142015

Polska Polski

 • Na tej stronie rozpatrywane są wnioski o przyznanie lub odebranie flagi bota.
 • Przed złożeniem zgłoszenia o przyznanie flagi bota zapoznaj się z obowiązującymi zasadami przyznawania flagi.
 • Operator bota ma obowiązek zwrócić się o przyznanie flagi przed jego uruchomieniem, w przeciwnym razie bot zostanie zablokowany.


język angielski English

 • This site is for the bureaucrats to decide on granting or removing bot flags.
 • Before making a request for granting or removing a bot flag please read the current rules.
 • Please note that a bot operator is obliged to get a flag for his bot before making any edits. Otherwise, the bot will be blocked on sight.


Wnioski / Requests[edytuj | edytuj kod]

KszapszaBOT[edytuj | edytuj kod]

Status: odrzucone

Boje się takiego bota. Z wielu powodów:

 1. operator jest gimnazjalistą (chyba II klasa)
 2. operator ma raptem 1500 edycji na wszystkich wiki
 3. ma parcie na licznik, screen
 4. nie zdaje sobie sprawy z tego co robi, co sam przyznaje
 5. miesza HTML ze składnią MediaWiki (zajrzyjcie na podpis np. [1])

A tak na poważnie to dla tych co nie wiedzieli:

Powyższa seria działań wskazuje nieprzemyślane decyzje, co bardzo źle wróży przyszłemu operatorowi bota. IMO wniosek do odrzucenia. ~malarz pl PISZ 00:40, 7 gru 2014 (CET)

1. Tutaj przyznaję, że się wściekłem. Pięknie to wszystko obliczyłeś, i masz rację. Tylko - nie ma ograniczeń wiekowych na Wikipedii, ani dla botów, więc to żadne uzasadnienie, tylko bardziej dyskryminacja mojej osoby;
2. Dla operatorów botów wymagane jest 1000 edycji.
3. Parcie na licznik? Byłem z tej liczby zadowolony, i z mojej 2 rocznicy na Wikipedii. Grafikę przesłałem, żeby ją załączyć na stronie użytkownika jako podziękowania za 2 lata pracy;
4. Proszę o więcej przykładów. Każdemu się zdarza; to była chyba jedyna taka wtopa, za którą przeprosiłem...
5. Jest to normalne, kiedy potrzeba sformatować tekst, a nie ma znaczników Wiki dla tego. Poza tym myślałem, że w podpisie używa się tylko HTMLu.
Odpowiedzi nt. zarzutów z portalami:
* ... który był martwy i nie aktywny...
* ... utworzyłem...
* ... jednak zauważyłem istniejący inny, komunikację trolejbusową, i byłem zmuszony do ujednoznaczenia nazwy względem pozostałych portali...
* przeniesienie i powiązanie z komunikacją trolejbusową było uzasadnione, i czekałem tę dobę na odzew. sprzeciwu NIE było, powiadamiałem o tym na TO i w dyskusjach...
Czyli mam rozumieć, że reanimacja martwego portalu, próba czyszczenia kodu i chęć usuwania zbędnych szablonów, cieszenie się z 2 lat pomocy dla portalu i fakt, że jestem drugoklasistą gimnazjum, jest bezpośrednim powodem do odrzucenia wniosku. Świetnie. Kszapsza (dyskusja) 10:43, 7 gru 2014 (CET)
 • Do reanimacji portalu nie jest potrzebna flaga bota, więc uwaga zbędna.
 • Czyszczenie kodu nie zawsze może odbywać się botem i na ogół powinno być wykonywane jedynie przy okazji botowania.
 • Kiedyś głosowałem za w PUA gimnazjalisty i dziś w tamtym przypadku głosowałbym tak samo.
 • Jest wiele osób sprzątających, które do prac wymagających bota po prosty zgłaszają zadanie w WP:ZdB.
 • Co do formatowania podpisu, to chciałem zwrócić uwagę, że jest tam:
[[...|<font ...>...]]</font>
czyli najpierw zaczynamy link, potem zaczynamy kolorowanie opisu linku, potem kończymy link a dopiero potem kończymy kolorowanie linku. Tak być nie powinno i boję się podobnego kodu w wprowadzonego do wielu artykułów na raz.
Dodatkowo występuje tam
<font color="#ff6600">
co ma niewiele wspólnego z obecnymi standardami.
 • Jeżeli chodzi o postępowanie z portalem to przykład ten pokazuje nieprzemyślane działania (wtedy na kilkunastu podstronach). Tam przed każdą zmianą (trzy ostatnie punkty) można się było najpierw zastanowić zamiast edytować i byłoby mniej zbędnych ruchów. To wszystko miało miejsce dwa tygodnie temu (dalej w twój wkład nie wkraczałem.)
 • Gdyby od twojego wkładu odjąć te zbędne edycje oraz edycje automatyczne (z powodu których się to zgłoszenie zmaterializowało) być może nie będziesz miał 1000 edycji na pl.wiki.

Reasumując: dużo drobnych powodów, które normalnie nie miałyby znaczenia, ale w sumie niestety są znaczące. Ja nie rozpatruję wniosków na tej stronie (nie jestem Biurokratą). Ja tylko przedstawiłem swoje obawy. Decyzję podejmie ktoś inny. ~malarz pl PISZ 11:46, 7 gru 2014 (CET)

Przyznam, że też jestem nastawiony sceptycznie… Możesz podać jakiś konkretny przykład akcji, którą musiałeś wykonać ręcznie, a można by wykonać botem? Nie kojarzę twojego nicku z Wikipedia:Zadania dla botów ani w ogóle, prawdę mówiąc. AWB można wykorzystywać też w trybie manualnym bez uprawnień bota, po prostu jako „wydajniejszy” interfejs do Wikipedii. Matma Rex dyskusja 00:41, 8 gru 2014 (CET)

Masowe usunięcie szablonu {{Portal|Komunikacja miejska|grafika=Bus-logo.svg}} w związku z wprowadzeniem linku do portalu w infoboksie autobusu. Wybotował to inny wikipedysta za mnie. Kszapsza (dyskusja) 06:49, 8 gru 2014 (CET)
Potwierdzam, że zostałem poproszony o wybotowanie m.in. {{Portal|Komunikacja miejska|grafika=Bus-logo.svg}} z artykułów mających {{Autobus infobox}}, zajęło mi to trochę czasu bo nie lubię puszczać mojego bota samopas i staram się przeglądać zmiany przed wykonaniem. Odnośnie samego wnisoku o bota, to ja nie byłbym taki stanowczy w potępianiu młodzieńczego zapału - starałbym się go lepiej nakierować, a nie gasić. Należy doceniać to, że młodzie ludzie zamiast grać w gry komputerowe edytują Wikipedię. Wracając do wniosku: bot daje wielkie możliwości, które wymagają wielkiej odpowiedzialności i wiedzy. Myślę że w tym przypadku jest jeszcze za wcześnie, ale wszystko przyjdzie z czasem i można podobny wniosek zgłosić ponownie w przyszłości. Therud (dyskusja) 09:25, 8 gru 2014 (CET)

@Kszapsza Młodzieńczy zapał szanuję, bo też z takiego powodu dawno temu prosiłem o flagę bota :), ale prędzej czy później coś pójdzie nie tak i potem ktoś będzie musiał sprawdzić ręcznie pięćset edycji bota i wycofać połowę (kiedyś zrobiłem coś takiego, chcąc poprawić zapis typu „lat 90-tych” na „lat 90.” i „lata 90-te” na „lata 90.”, ale się rozpędziłem i bot zamieniał za dużo; potem spędziłem kilka upojnych godzin szukając literówek). Gdybym miał czas i mógł potem w razie czego pomóc w sprzątaniu, to dałbym flagę bez wahania, ale czasu nie mam i jest mi trochę głupio. Sorry, sam nie wiem, co zrobić :) (cc: @Therud) Matma Rex dyskusja 18:43, 21 gru 2014 (CET)

@Matma Rex Dziękuję za pozytywne ustosunkowanie do mojego wkładu i cytowanego zapału --Kszapsza (dyskusja) 20:16, 21 gru 2014 (CET)

Od dwóch miesięcy leży niezałatwione, zatem, dla bota, tak właśnie oznaczam to zgłoszenie. Openbk (dyskusja) 23:13, 23 lut 2015 (CET)