Skrót: WP:ZdB, WP:ZDBOT

Wikipedia:Zadania dla botów

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Tutaj możesz umieścić dowolne zadanie dla bota. Któryś z właścicieli botów z pewnością zainteresuje się Twoim problemem i pomoże go rozwiązać. Możesz też mieć własnego bota, przeczytaj Jak używać botów oraz ogólne zalecenia ich stosowania.

Instrukcja

Pamiętaj:

 1. Nie wpisuj zadania do kilku miejsc. Jeśli wpisałeś je do dyskusji operatora bota, to nie dodawaj go tutaj, i odwrotnie. Inaczej ludzie będą marnować czas pracując nad tym samym.
 2. Jeśli twoje zgłoszenie dotyczy naprawy przekierowań, możesz zgłosić zadanie za pomocą tego formularza. Zgłoszenie zostanie przyjęte przez operatora robota AlohaBOT.

Zadania stałe

Zadanie stałe Boty
Aktualizacja tabel władców na stronach lat tsca.bot
Archiwizacja stron dyskusji MalarzBOT
Automatyczne blokowanie open proxy Beau.bot.admin
Cykliczne spolszczanie angielskich szablonów cytowania, pomocne dla tłumaczy z enWiki: KamikazeBot
Dodawanie aktualnej daty do szablonów {{źródła}} i {{fakt}} w hasłach znajdujących się w kategorii Artykuły wymagające uzupełnienia źródeł MalarzBOT
Dodawanie opisów do linków zewnętrznych w przypisach mastiBot
Infoboksy MalarzBOT, MatmaBot
Naprawa podwójnych i usuwanie zerwanych przekierowań mastiBot
Odświeżanie strony głównej, {{Dobry artykuł}} i {{Dobry artykuł/archiwum}} codziennie o 02:00 CET Miner
Okresowe czyszczenie stron Wikipedia:Brudnopis, Pomoc:Krok pierwszy - edytowanie, Pomoc:Krok drugi - formatowanie, Pomoc:Krok trzeci - linki, Pomoc:Krok czwarty - grafiki, Pomoc:Krok piąty - szablony, Pomoc:Krok szósty - znaczniki Beau.bot
Poprawa odwołań do przekierowań do szablonów MalarzBOT
Sprawdzanie nowych artykułów:
 • dodawanie do artykułów szablonów {{dopracować}} z parametrami linki oraz kategoria
 • {{ek}}owanie eksperymentów edycyjnych oraz wandalizmów
 • oznaczanie artykułów naruszających prawa autorskie
Beau.bot
Tworzenie kategorii dla dyskusji w Poczekalni Beau.bot
Usunięcie szablonu {{przypisy}} z haseł, w których nie ma znacznika ref mastiBot
Usuwanie linków tożsamych z tekstem linka (WP:CHECK) AlohaBOT
Usuwanie starych stron dyskusji anonimowych użytkowników Beau.bot.admin
Usuwanie stron użytkowników z kategorii Beau.bot
Usuwanie z artykułów linków do skasowanych grafik CommonsDelinker, malarzBOT
Usuwanie zbędnych przekierowań na stronach dyskusji Beau.bot.admin
Witanie redaktorów Beau.bot
Wyszukiwanie martwych linków zewnętrznych, wstawianie i usuwanie szablonów informacyjnych o martwych linkach mastiBot
Artykuły na medal, dobre artykuły, listy na medal z innych Wikipedii, które nie mają swoich odpowiedników w polskiej Wikipedii mastiBot


Zlecenia

Porównanie danych z infoboksów w de-wiki i pl-wiki

Status: wykonane
Opis zlecenia

W sumie zlecenie składa się z trzech punktów, bardzo do siebie podobnych. O ile to możliwe, potrzebuję list haseł:

 1. z Kategoria:Substancje chemiczne o nieznanej klasyfikacji zagrożeń, w których w ich odpowiednikach w de-wiki nie ma w {{Infobox Chemikalie}} w parametrze GHS-Piktogramme frazy {{GHS-Piktogramme-klein|/}}
 2. z Kategoria:Substancje chemiczne wymagające uzupełnienia oznakowania zagrożeń, w których w ich odpowiednikach w de-wiki jest w {{Infobox Chemikalie}} w parametrze GHS-Piktogramme fraza {{GHS-Piktogramme-klein|/}}
 3. z Kategoria:Substancje chemiczne wymagające uzupełnienia oznakowania zagrożeń, w których w ich odpowiednikach w de-wiki jest w {{Infobox Chemikalie}} w parametrze GHS-Piktogramme fraza inna niż {{GHS-Piktogramme-klein|/}}

De-wiki ma dość dobrze wypełnione te infoboksy, a u nas brakuje sporo informacji dot. oznakowania GHS. Takie porównanie pozwoliłoby mi na uzupełnienie tego oznakowania wszędzie tam, gdzie:

 1. u nas wpisano, że oznakowanie jest nieznane (wpisujący nie znalazł źródeł), a w rzeczywistości takie dane są dostępne
 2. nie ma źródeł (przeważnie chodzi o karty charakterystyki) dot. danej substancji – wtedy podawana jest informacja o braku wiarygodnych źródeł
 3. są źródła, ale u nas nikt tego nie uzupełnił.

Wostr (dyskusja) 22:23, 24 kwi 2015 (CEST)

Chętni operatorzy botów
masti <dyskusja> 11:09, 15 maj 2015 (CEST)
Dyskusja

Współrzędne miejscowości w Polsce

Status: trwa dyskusja
Opis zlecenia
Część miejscowości ma współrzędne podane z dokładnością do minut, pozostałe są niewiarygodne, często odczytane z mapy. Uzupełnienie/poprawa/ujednolicenie koordynat miejscowości w Polsce. Plik z zestawieniem miejscowości w Polsce w codgik zawiera współrzędne miejscowości. Mogę wyciąć z niego tylko miejscowości z podanym identyfikatorem TERYT i usunąć zbędne kolumny. Operator bota musiałby w miejscowościach z szablonem wieś infobox odnaleźć SIMC, usunąć stary system zapisu współrzędnych i wstawić nowy system na podstawie codgik. Zestawienie codgik to plik typu .xls a współrzędne zapisane są w postaci szerokość 53°26'15, długość 23°23'22. StoK (dyskusja) 14:31, 29 cze 2015 (CEST)

Jakby odświeżyć stronę Wikiprojekt:Polskie miejscowości/SIMC, to mogę wygenerować zestawienie SIMC + artykuł + współrzędne. StoK (dyskusja) 08:04, 30 cze 2015 (CEST)

Uruchomiłem bota. Nie wiem czy dobrego, ale jedyne co zapisuje to ta strona. Zobaczymy jak skończy. ~malarz pl PISZ 15:35, 30 cze 2015 (CEST)
Jak widzę w danych nie mam wprowadzonych zmian, które zaszły 1 stycznia 2015. Poza tym chyba działa. ~malarz pl PISZ 20:02, 30 cze 2015 (CEST)
Moje zestawienia też nie zostały zaktualizowane, choć teraz posługuję się głównie zestawieniem z codgik. Co do zestawienia, to chodziło mi o zestawienie kodów SIMC i miejscowości, które kiedyś dla mnie robiłeś, ale jak nie potrzebujesz zestawienia o którym piszę wyżej, to nie musisz tego robić.
A tak przy okazji gdzie mogę zobaczyć przykład pobierania danych z wikidata przez infobox? StoK (dyskusja) 21:30, 30 cze 2015 (CEST)
@Stok po długiej dystkusju technicznej pojawiła się propozycja integracji infoboksów z Wikidanymi, w której jest przepis jak i gdzie zobaczyć taki „full wypas” infobox. Paweł Ziemian (dyskusja) 22:08, 30 cze 2015 (CEST)
Wikiprojekt:Polskie miejscowości/SIMC odświeżyłem, ale ona jest niekompletna. Bot nie jest w stanie zapisać kompletnej ze względu na objętość (powyżej 2MB). jak ją najlepiej podzielić aby było wygodne do dalszej pracy (alfabetycznie czy wg SIMC)? ~malarz pl PISZ 10:42, 1 lip 2015 (CEST)
Jak dla mnie lepiej jakby nie miało to postaci tabeli, a było zestawem linii. Kolejność może być dowolna. StoK (dyskusja) 23:35, 1 lip 2015 (CEST)
Chętni operatorzy botów
Dyskusja

A czy nie jest tak, że te współrzędne zostały jakiś czas temu w większości przeniesione do Wikidanych? Wtedy raczej tam należałoby odpalać bota, który je naprawi. Paweł Ziemian (dyskusja) 08:33, 30 cze 2015 (CEST)

Weźmy pierwszy artykuł z moich obserwowanych, trafiło na Zieleniec (wieś w powiecie węgrowskim). Co mamy: wg codgik 52°36'16 21°50'12, w artykule: 52°36′15″N 21°50′11″E, w wikidata: 52°39'N, 21°53'E, pobrano z anglojęzyczna Wikipedia. Różnica między codgik a naszym jest znikoma, ale dane w wikidata są błędne. Do tego nasz artykuł nie korzysta z danych na wikidata. Nie sprawdzałem treści szablonu. Skoro mamy wiarygodne źródło to może uporządkować na u nas i na wikidata. StoK (dyskusja) 10:01, 30 cze 2015 (CEST)
 • Czemu nikt jeszcze nie zgłosił SIMC jako nową cechę w Wikidanych? Zgrałem sobie plik PRNG_MIEJSCOWOSCI_XSL i widzę, że kod SIMC jest w kolumnie "identyfikator zewnętrzny" pod warunkiem, że przed nim w "system zewnętrzny" jest TERYT (zresztą innego nie widziałem ręcznie przeglądając). Czy wartość w kolumnie "identyfikator jednostki podziału terytorialnego kraju" ma jakieś zewnętrzne znaczenie? Paweł Ziemian (dyskusja) 17:40, 30 cze 2015 (CEST)
  • Generalnie ten infobox chciałem wikidanować po "język infobox" i ... jakoś z tym językiem utknąłem. ~malarz pl PISZ 20:02, 30 cze 2015 (CEST)
  • "identyfikator jednostki podziału terytorialnego kraju" - to kod podziału terytorialnego jest w nim zakodowane województw, powiat i gmina, przy czym gminy miejsko-wiejskie mają oddzielny kod dla miasta i oddzielny dla np Brzeg Dolny: 0222013 - jako całość, 0222014 - miasto , 0222015 - gmina. W kodzie tym 02 = woj. dolnośląskie, 0222 - powiat wołowski. Kody są w przeglądarce TERYT w GUS. StoK (dyskusja) 21:30, 30 cze 2015 (CEST)
   • Czyli w teorii też mógłby wpaść do Wikidanych, i niektóre miejscowości miałyby dwa identyfikatory. Ponadto owe pliki można by wykorzystać jako wskazanie źródła w Wikidanych. Tylko jeszcze nie wiem jak je interpretować. Czy to jest URL, czy bardziej baza danych. Raczej skłaniałbym się do bazy. Paweł Ziemian (dyskusja) 22:21, 30 cze 2015 (CEST)
    • Na jego podstawie można generować województwo, powiat, gminę miejscowości. StoK (dyskusja) 23:35, 1 lip 2015 (CEST)

Poprawa linków do tilastopaja.org (3)

Status: nowe
Opis zlecenia
Super, jak zostaną same "nieszablonowe" (z dodatkiem eaa w URLu np.) to sam poprawię a jak będzie tego sporo to zgłoszę. Jeszcze trzeba w biogramach tysiące linków poprawić – tyle, że algorytm zadziała tylko dla połowy (?) linków. Zmiana taka jak tutaj [1] (u pań oczywiście tak). Trzeba by jednak dokonać takiej zmiany tylko tam, gdzie faktycznie link by już działał. Jak się tak nie da, to mam w głowie alternatywne scenariusze tej naprawy jakby co ;) Nedops (dyskusja) 16:58, 10 lip 2015 (CEST)
Utworzyłem nowe zadanie, bo mój bot nie da sobię z tym rady. --The Polish (query) 22:33, 16 sie 2015 (CEST)
Chętni operatorzy botów
Dyskusja

Prośba o listę niedziałających linków

Status: trwa dyskusja
Opis zlecenia
Prośba o listę niedziałających linków zaczynających się od "http://www.sports-reference.com/olympics/". Nedops (dyskusja) 01:43, 5 sie 2015 (CEST)
Chętni operatorzy botów
Dyskusja

w bazie mastiBota sa tylko 3:

 1. http://www.sports-reference.com/olympics/summer/1928/EQU/mens-jumping-individual.html
 2. http://www.sports-reference.com/olympics/countries/SUI/summer/1928/EQU/
 3. http://www.sports-reference/com/olympics/summer/1968/ATH/mens-5000-metres-round-one.html

masti <dyskusja> 13:03, 30 sie 2015 (CEST)

futrega.org nazwiska.html

Status: trwa dyskusja
Opis zlecenia
Jeśli zgodzicie się, że strona http://futrega.org/etc/nazwiska.html jest źródłem o wątpliwej wiarygodności, to proszę o sprzątnięcie przypisów prowadzących to niej. SpiderMum (dyskusja) 19:33, 5 sie 2015 (CEST) SpiderMum (dyskusja) 23:28, 27 sie 2015 (CEST)
Chętni operatorzy botów
Dyskusja
Oczywiście to słabej jakości źródło, ale często jedyne w hasłach o nazwiskach. Wydaje mi się, że usuwanie bez dodania innych przypisów w zamian byłoby jednak szkodliwe. Andrzei111 (dyskusja) 22:09, 5 sie 2015 (CEST)

Lista artykułów z northkorea.pl w przypisach

Status: wykonane
Opis zlecenia
Swego czasu istniał portal northkorea.pl, na której publikowano wiadomości dotyczące Korei Północnej. Prawdopodobnie w wyniku niezapłacenia na utrzymanie domeny, domenę przejęła krld.pl. Od tej chwili nie ma dostępu do artykułów z northkorea.pl (chyba, że użyjemy Internet Archive). Jako, że raczej nieprędko northkorea.pl wróci do pierwszych właścicieli, to trzeba w każdym haśle na Wikipedii zamienić linki prowadzące do kopii zachowanych w Internet Archive, bo te obecnie zawsze prowadzą do krld.pl (czyli właściwie są martwe). Jeśli taka lista powstanie szybko, to być może podczas Tygodnia Tematycznego związanego z Koreą wiele linków zostanie poprawionych. Runab (dyskusja) 14:46, 16 sie 2015 (CEST)
Chętni operatorzy botów
masti <dyskusja> 12:57, 30 sie 2015 (CEST)
Dyskusja

artykułów jest bardzo mało: [2] i [3] masti <dyskusja> 12:57, 30 sie 2015 (CEST)

przelinkowane do http://pukhan.pl masti <dyskusja> 22:44, 30 sie 2015 (CEST)

Zmiany w infoboksach chemicznych

Status: trwa dyskusja
Opis zlecenia

W wikiprojekcie ustaliliśmy pewne zmiany w infoboksach chemicznych, m.in. połączenie trzech infoboksów w jeden ([4] i poprzednie na tej samej stronie). Chodzi o {{Związek chemiczny infobox}}, {{Polimer infobox}} i {{Grupa chemiczna infobox}}.

Bardzo potrzebny jest ktoś (@Malarz_pl?), kto by pomógł ogarnąć to od strony botowania. Ogólnie większość zmian w samym {{Związek chemiczny infobox}} dostępna jest tu i tu. Przygotowałem również jako taką stronę, jak by to miało wyglądać docelowo w kodzie: klik. W razie potrzeby przygotuję wszystkie informacje potrzebne do zmiany w formie w jakiej będzie to konieczne. Docelowy infobox jest już w przestrzeni szablon: {{Związek chemiczny infobox}}. Wostr (dyskusja) 16:00, 17 sie 2015 (CEST)

Chętni operatorzy botów
Paweł Ziemian (dyskusja) 19:12, 24 sie 2015 (CEST)
Dyskusja
Jak malarz się nie zgłosi to ja wezmę, chociaż myślę, że wróci po wakacjach. A zadanie bym podzielił na 3 etapy. (1) migracja {{Związek chemiczny infobox}} na docelowy przez zaprojektowanie w {{Związek chemiczny infobox/temp}} - ma on parę tysięcy wywołań. (2) Przebotowanie {{Polimer infobox}} na już nowy {{Związek chemiczny infobox}} i (3) {{Grupa chemiczna infobox}} podobnie - bo ich jest znacznie mniej. Paweł Ziemian (dyskusja) 17:29, 17 sie 2015 (CEST)
Tak też to wstępnie podzieliłem w jednym z powyższych linków, aczkolwiek nowy infoboks został już przeniesiony z /temp na właściwe miejsce. Potem trzeba tylko w paru miejscach go zmodyfikować, gdy już nie będzie starych parametrów etc. Nie wiem natomiast, czy stworzenie w {{Polimer infobox}} i {{Grupa chemiczna infobox}} przekierowań do {{Związek chemiczny infobox}} już w tym momencie będzie potem przeszkadzało w botowaniu? Teoretycznie (sprawdzałem na kilkudziesięciu przypadkach, nie na wszystkich niestety) obecny infoboks byłby w stanie obsłużyć również dwa pozostałe bez żadnych zmian w kodzie, jednak nie wiem, czy potem nie będzie to problemem dla operatora bota? Wostr (dyskusja) 19:49, 17 sie 2015 (CEST)
Jeśli silnik mediawiki potrafi to dobrze obsługiwać to dla mojego bota przekierowania w niczym nie przeszkadzają. Ja z kodu szablonu nie korzystam w czasie przetwarzania, wystarcza mi kod źródłowy strony. Tymczasem zapraszam do Wikipedysta:Paweł Ziemian/Związek chemiczny infobox/Nierozpoznane parametry, w którym znajduje się lista wykrytych błędów w wywołaniach {{Związek chemiczny infobox}}. W każdym razie to zadanie być może trzeba będzie przekierować do Dyskusja wikiprojektu:Infoboksy aby tu się za bardzo nie rozpisywać. A i jeszcze dodam, że na liście Kolejność wszystkich możliwych parametrów niektóre parametry o postaci „2. jakaś nazwa” się powtarzają. Paweł Ziemian (dyskusja) 20:17, 17 sie 2015 (CEST)
Ok, dzięki. Przejrzę te błędy w najbliższym czasie. Wostr (dyskusja) 20:44, 17 sie 2015 (CEST) Już wszystko poprawione. Wostr (dyskusja) 21:20, 17 sie 2015 (CEST)

Kategoria:Wikiprojekt Ruch strzelecki/oceny

Status: trwa dyskusja

Opis zlecenia:
Usunąć z dyskusji wszystkich artykułów objętych kategorią:Wikiprojekt Ruch strzelecki/oceny szablony User projekt ruch strzelecki.
Powód. „Ruch strzelecki” to jeden i ten sam Wikipedysta Max 92. Stworzony przez Niego i zastosowany system oceny haseł jest tylko i wyłącznie Jego subiektywną oceną. Oceny poszczegółnych haseł nie zostały poprzedzone żadną dyskusją, ale dyskuja wymaga co najmniej jednego interlokutora, a jak wspomniałem „Ruch strzelecki” = Max 92. --grzes1966 (dyskusja) 23:00, 19 sie 2015 (CEST)
Chętni operatorzy botów:

Dyskusja:

 • Oczywiście zgłoszenie jest zwykłą zemstą za to, że ośmieliłem się nie zgodzić na szkodliwe edycje grzes1966 w artykule dotyczącym 5 Pułku Piechoty (LP). --MAx 92 (dyskusja) 23:43, 19 sie 2015 (CEST)
 • takich szablonów linkowanych w wymienionej kategorii. A co do wzajemnych zarzutów to proszę je sobie wyjaśnić w dyskusjach a nie tu. masti <dyskusja> 16:10, 24 sie 2015 (CEST)
 • @Masti: Bo to chodzi o ten szablon {{Wikiprojekt:Ruch strzelecki/info}}. Jak nie jestem w temacie wojskowym, ale jeśli rzeczywiście jest to jeden użytkownik (który sugeruje, że jest jakaś grupa użytkowników) a szablon dotyczy oceny artykułu to może trzeba podjąć dyskusję w Kawiarence. Pamiętam, że kiedyś była jakaś dyskusja o szablonach ocen w dyskusjach artykułów i raczej zmierzała w kierunku, żeby nie stosować, ale dokładnie nie pamiętam. Co o tym myślisz? Blackfish (dyskusja) 10:40, 26 sie 2015 (CEST)
  • to jak zostanie przedyskutowane to będzie co robić. Na razie to jest etap wojenki dwóch userów. masti <dyskusja> 12:02, 26 sie 2015 (CEST)

Nagłówki dyskografii

Status: nowe
Opis zlecenia

W niektórych artykułach o wykonawcach muzycznych sekcja "Dyskografia" jest podzielona za pomocą średników (przykład: Nile), a zgodnie z zaleceniami powinny to być sekcje poziomu 3. Należy wyszukać takie artykuły i poprawić je. PG (dyskusja) 22:04, 22 sie 2015 (CEST)

Mała modyfikacja powyższego. Proszę tylko o listę takich artykułów. Automatyczna zamiana z różnych względów mogłaby nie być wskazana. PG (dyskusja) 16:28, 30 sie 2015 (CEST)
Chętni operatorzy botów
Dyskusja

popkiller.pl

Status: wykonane
Opis zlecenia
Do poprawienia jest 1000+ martwych linków do serwisu popkiller.pl, które rozpoczynają się od adresu http://www.popkiller.pl/. Nieprawidłowe są tylko te które mają w swojej nazwie znak podkreślenia, niestety jednak zmiany pomiędzy starą, a nową wersją serwisu są większe niż tylko prosta zmiana znaku podkreślenia na znak kreski poziomej (łącznik-minus). Mógłbym przygotować tabelę w edytorze zewnętrznym (najchętniej w excel-u) odpowiedników lub też w formie wikitabeli, lecz potrzebował bym przygotowanej listy linków (może być wszystkich) do tego serwisu w formie pliku zewnętrznego lub wikitabeli. --PNapora (dyskusja) 07:07, 23 sie 2015 (CEST)
Jeżeli miałbym je sam posortować to proszę o listę możliwą do zaimportowania do excela. --PNapora (dyskusja) 10:05, 23 sie 2015 (CEST)
Chętni operatorzy botów
masti <dyskusja> 22:54, 23 sie 2015 (CEST)
Dyskusja
lista rozdielona średnikami Wikipedysta:MastiBot/popkiller masti <dyskusja> 22:54, 23 sie 2015 (CEST)
Dziękuję. Czy dla bota wystarczy lista zawierająca tylko martwe linki i nowe odpowiedniki czy konieczne są jeszcze inne dane? --PNapora (dyskusja) 12:40, 24 sie 2015 (CEST)
lista co na co zamienić jest wystarczająca. masti <dyskusja> 14:01, 24 sie 2015 (CEST)
Dla mnie na razie załatwione. Lista z poprawkami zapewne na Boże Nazrodzenie 8-)). --PNapora (dyskusja) 09:21, 30 sie 2015 (CEST)

Rekategoryzacja

Status: wykonane
Opis zlecenia
Opis zlecenia: Rekategoryzacja haseł z Kategoria:Odznaczeni Narodowym Orderem Zasługi (Francja) do Kategoria:Odznaczeni Orderem Narodowym Zasługi (Francja). Jakub Kaja () 10:17, 29 sie 2015 (CEST)
Chętni operatorzy botów
Blackfish (dyskusja) 12:56, 30 sie 2015 (CEST)
Dyskusja
A gdzie są te hasła, bo w obu kategoriach jest pusto? Blackfish (dyskusja) 12:18, 29 sie 2015 (CEST)
Chodzi o ten redirect. --The Polish (query) 12:24, 29 sie 2015 (CEST)
@Jakubkaja: A czy to jest na pewno poprawna i właściwa (np. występująca w polskiej literaturze) nazwa? Jakieś źródło dla tej zmiany? Blackfish (dyskusja) 13:08, 29 sie 2015 (CEST)
Oczywiście, proszę bardzo[5][6], pod nazwą "Narodowy Order Zasługi" nic nie znajdziemy w literaturze. Dodatkowo proszę o przeniesienie podkategorii z Kategoria:Polacy odznaczeni Narodowym Orderem Zasługi (Francja) do Kategoria:Polacy odznaczeni Orderem Narodowym Zasługi (Francja). Jakub Kaja () 13:52, 29 sie 2015 (CEST)
T Załatwione Blackfish (dyskusja) 12:56, 30 sie 2015 (CEST)

Michał (Jan Franciszek) Czartoryski

Status: trwa dyskusja
Opis zlecenia
Przeniesiony (przeze mnie) błogosławiony książę – jako błogosławiony kategoryzowany pod M (imię zakonne) i raczej tak powinno być. Teraz linki pod świeckim imieniem Jan Franciszek Czartoryski. --Mozarteus (dyskusja) 00:44, 30 sie 2015 (CEST)
Chętni operatorzy botów
Dyskusja
To nie jest zadanie dla bota. Blackfish (dyskusja) 13:35, 30 sie 2015 (CEST)
Znaczy co – poprawiać ręcznie, czy zostawić? --Mozarteus (dyskusja) 13:38, 30 sie 2015 (CEST)
@Mozarteus: Ale co chcesz poprawiać i gdzie? Bo sortowanie artykułu w kategoriach jest ustawione w artykule. Blackfish (dyskusja) 15:58, 30 sie 2015 (CEST)
Jeśli jakiś bot (a raczej jego Operator ;-) byłby na tyle miły, to Jan Franciszek Czartoryski na obecny tytuł Michał (Jan Franciszek) Czartoryski. Zielony kolor oczywiście lubię, ale niebieski w odnośnikach ładniejszy. --Mozarteus (dyskusja) 16:17, 30 sie 2015 (CEST)
szczerze mówiąc to obecny tytuł wygląda dosyć dziwnie. patrzę sobie na Kategoria:108 błogosławionych polskich męczenników z okresu II wojny światowej i jest to jedyny przypadek użycia imion w nawiasie masti <dyskusja> 22:24, 30 sie 2015 (CEST)
@masti A widziałeś tam może jakiegoś Lubomirskiego, Raczyńskiego albo Branickiego? Czartoryscy to ród kojarzący się od razu z tytułami. Faktycznie jest to jedyny przypadek użycia imion w nawiasie, bo te w zasadzie równie ważne. Natomiast nie jest to jedyny przypadek mieszania imion świeckich z zakonnymi (np. Ludwik Pius Bartosik, Maria Marta Kazimiera Wołowska). --Mozarteus (dyskusja) 06:35, 1 wrz 2015 (CEST)

Dodanie szablonu {{rok w}} w Kategoria:Słowacja w XXI wieku

Status: wykonane
Opis zlecenia
Proszę o dodanie szablonu {{rok w|Słowacji|rrrr}} do wszystkich kategorii w Kategoria:Słowacja w XXI wieku (dodany w 2016 roku). --PNapora (dyskusja) 09:27, 30 sie 2015 (CEST)
Chętni operatorzy botów
masti <dyskusja> 11:59, 30 sie 2015 (CEST)
Dyskusja

Silniki gier

Status: wykonane
Opis zlecenia
Proszę o przeniesienie w kategorii Kategoria:Gry komputerowe według użytego silnika wszystkich podkategorii, w których występuje wyraz "silnik" na takie bez tego wyrazu. Jest to efekt tej dyskusji: Dyskusja wikiprojektu:Gry komputerowe#Kategorie „Gry wykorzystujące silnik...”. Niektóre zostały już ręcznie przeniesione, ale tego jest więcej, więc może jakiś bot to przyspieszy:

Dziękuję. Stanko (dyskusja) 09:38, 30 sie 2015 (CEST)

Chętni operatorzy botów
masti <dyskusja> 11:01, 30 sie 2015 (CEST)
Dyskusja

Dodanie szablonu {{rok w}} w Kategoria:Czechy w XXI wieku

Status: wykonane
Opis zlecenia
Proszę o dodanie szablonu {{rok w|Czechach|rrrr}} do wszystkich kategorii w Kategoria:Czechy w XXI wieku (dodałem w 2016 roku). --PNapora (dyskusja) 09:53, 30 sie 2015 (CEST)
Chętni operatorzy botów
masti <dyskusja> 11:49, 30 sie 2015 (CEST)
Dyskusja

Przyszłe -> Aktualne

Status: wykonane
Opis zlecenia
Drobnostka: w hasłach znajdujących się jednocześnie w Kategoria:Przyszłe wydarzenia w sporcie - lekkoatletyka i Kategoria:Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce 2015 wykonać edycję jak ta ("Przyszłe" -> "Aktualne" oraz "rozgrywanych" -> "rozegranych"). Nedops (dyskusja) 16:07, 30 sie 2015 (CEST)
Chętni operatorzy botów
masti <dyskusja> 20:37, 30 sie 2015 (CEST)
Dyskusja

Denali

Status: wykonane
Opis zlecenia

W związku z przywróceniem najwyższemu szczytowi Ameryki Północnej jego indiańskiej nazwy proszę o przeniesienie w miejsce przekierowania McKinley obecnej strony McKinley (ujednoznacznienie) oraz zamienienie Denali w Denali (ujednoznacznienie) i przeniesienie tam obecnej strony Denali (szczyt). Z poprawą linków, rzecz jasna. Hoa binh (dyskusja) 12:48, 31 sie 2015 (CEST)

Chętni operatorzy botów
Andrzei111 (dyskusja) 12:51, 31 sie 2015 (CEST)
Dyskusja
Poczekajmy tylko na efekt tej dyskusji - pytanie czy przy takich zmianach powinniśmy czekać na KSNG? Andrzei111 (dyskusja) 12:51, 31 sie 2015 (CEST)
No nie, bo zbiorą się pewnie dopiero za kilka miesięcy, by dokonać aktualizacji. Nazwę Sudanu Południowego też wprowadzili urzędowo dopiero kilka miesięcy po powstaniu tego państwa ([7]). W tym wypadku nie udawaliśmy, że kraju nie ma, bo KSNG się nie zebrało... Hoa binh (dyskusja) 12:56, 31 sie 2015 (CEST)
W dyskusji w kawiarence nikt nie oponuje, więc przystępuję do działań. Andrzei111 (dyskusja) 14:57, 31 sie 2015 (CEST)