Skrót: WP:ZdB, WP:ZDBOT

Wikipedia:Zadania dla botów

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


Tutaj możesz umieścić dowolne zadanie dla bota. Któryś z właścicieli botów prawdopodobnie zainteresuje się Twoim problemem i pomoże go rozwiązać. Możesz też mieć własnego bota, przeczytaj jak używać botów oraz ogólne zalecenia ich stosowania.

Instrukcja

Pamiętaj:

  1. Nie wpisuj zadania do kilku miejsc. Jeśli wpisałeś je do dyskusji operatora bota, to nie dodawaj go tutaj, i odwrotnie. Inaczej ludzie będą marnować czas, pracując nad tym samym.
  2. Jeśli twoje zgłoszenie dotyczy naprawy przekierowań, możesz zgłosić zadanie za pomocą tego formularza. Zgłoszenie zostanie przyjęte przez operatora robota AlohaBOT.Bot nieaktywny od dawna Mathieu Mars (dyskusja) 14:49, 24 sie 2017 (CEST)

Zadania stałe

Zadanie stałe Boty
Aktualizacja tabel władców na stronach lat tsca.bot
Archiwizacja stron dyskusji malarzBOT
Automatyczne blokowanie open proxy Beau.bot.admin, docelowo malarzBOT.admin
Cykliczne spolszczanie angielskich szablonów cytowania, pomocne dla tłumaczy z enWiki: KamikazeBot
Dodawanie aktualnej daty do szablonów {{źródła}} i {{fakt}} w hasłach znajdujących się w kategorii Artykuły wymagające uzupełnienia źródeł malarzBOT
Dodawanie opisów do linków zewnętrznych w przypisach w postaci szablonu {{Cytuj}} mastiBot
Infoboksy malarzBOT, MatmaBot, Paweł Ziemian BOT
Naprawa podwójnych i usuwanie zerwanych przekierowań mastiBot
Odświeżanie tabeli w Związki chemiczne według pierwiastków Miner
Okresowe czyszczenie stron Wikipedia:Brudnopis, Pomoc:Krok pierwszy - edytowanie, Pomoc:Krok drugi - formatowanie, Pomoc:Krok trzeci - linki, Pomoc:Krok czwarty - grafiki, Pomoc:Krok piąty - szablony, Pomoc:Krok szósty - znaczniki mastiBot
Poprawa odwołań do przekierowań do szablonów malarzBOT
Sprawdzanie nowych artykułów:
  • {{ek}}owanie eksperymentów edycyjnych oraz wandalizmów
  • oznaczanie artykułów naruszających prawa autorskie
Beau.bot (docelowo mastiBot)
Sprawdzanie nowych artykułów:
  • dodawanie do artykułów szablonów {{dopracować}} z parametrami linki oraz kategoria
mastiBot
Tworzenie kategorii dla dyskusji w Poczekalni Beau.bot
Usunięcie szablonu {{przypisy}} z haseł, w których nie ma znacznika ref mastiBot
Usuwanie starych stron dyskusji anonimowych użytkowników malarzBOT.admin
Usuwanie stron użytkowników z kategorii malarzBOT
Usuwanie z artykułów linków do skasowanych grafik CommonsDelinker, malarzBOT
Usuwanie zbędnych przekierowań na stronach dyskusji malarzBOT.admin
Witanie redaktorów Beau.bot
Wyszukiwanie martwych linków zewnętrznych, wstawianie i usuwanie szablonów informacyjnych o martwych linkach mastiBot
Artykuły na medal, dobre artykuły, listy na medal z innych Wikipedii, które nie mają swoich odpowiedników w polskiej Wikipedii mastiBot
Usuwanie linków tożsamych z tekstem linka mastiBot
  • Usuwanie dywizów, wstawianie półpauz w hasłach z kategorii Miesiące
  • Zamiana linków zewnętrznych na szablon {{90minut.pl}}
  • Usuwanie "\{\{!\}\}", wstawianie "|" w wikilinkach (WP:CHECK)
AlohaBOT
uzupełnianie brakujących szablonów Tygodni tematycznych w dyskusjach powstałych artykułów mastiBot


Zlecenia

Zadanie dla Wikisłownika

Status: zdublowane
Opis zlecenia
Prosze o stworzenie listy haseł w Wikipedii, do których linkuje Wikisłownik (wykorzystując szablon {{wikipedia}}), ale w Wikipedii nie ma linka zwrotnego, czyli np. szablonu {{wikisłownik}} lub {{projekt siostrzany|projekt=Wikisłownik|tekst= }} w artykule (ew. stosownego parametru w infoboksie). Pomysł stąd. PMG (dyskusja) 12:32, 17 lip 2018 (CEST)
Chętni operatorzy botów
Dyskusja
Mój bot będzie okresowo odświeżał taką listę w Wikisłowniku (wikt:pl:Specjalna:Diff/6223261). Oznaczam jako dubel. -- niepodpisany komentarz użytkownika Peter Bowman (dyskusja | wkład)

Dodanie szablonu do kategorii kontenerowych

Status: nowe
Opis zlecenia
Jeśli brakuje, dodanie szablonu {{kategoria dla kategorii}} na stronach kategorii, zawierających w swojej nazwie słowo „według”. Chrumps 22:39, 1 wrz 2018 (CEST)
Chętni operatorzy botów
Dyskusja

Dwie kategorie na jedną

Status: nowe
Opis zlecenia
W artykułach, w których jest Kategoria:Ptaki Oceanii i jednocześnie Kategoria:Wymarłe ptaki holocenu trzeba wstawić jedną (czy jest narzędzie wskazujące wspólne artykuły? Niestety nie wiem, więc tu daję), nieistniejącą jeszcze: Kategoria:Wymarłe ptaki Oceanii. Soldier of Wasteland (dyskusja) 19:06, 9 wrz 2018 (CEST)
Chętni operatorzy botów
Dyskusja

Medaliści

Status: nowe
Opis zlecenia
Czy dałoby radę do wszystkich artykułów, które mają w infoboxie {{Medalista infobox}} wyrażenie Igrzyska Azjatyckie 2018 dodać kategorię Kategoria:Medaliści Igrzysk Azjatyckich, Dżakarta 2018 i analogicznie do wszystkich poprzednich edycji igrzysk azjatyckich? --Maattik (dyskusja) 21:10, 17 wrz 2018 (CEST)
Chętni operatorzy botów
Dyskusja

Zamiana linków

Status: nowe
Opis zlecenia
Proszę o masową zamianę linków Powiat na Powiat (Polska). Strona Powiat posłuży później jako artykuł lub strona ujednoznaczniająca dla powiatów z wielu państw, podobnie jak artykuł Gmina. Obecnie powiaty są także m.in. w Niemczech, Czechach, na Słowacji, Węgrzech, Tajwanie i Chinach. --Maattik (dyskusja) 16:11, 20 wrz 2018 (CEST)

+ Gminy w Polsce na Lista gmin w Polsce i Powiaty w Polsce na Lista powiatów w Polsce. --Maattik (dyskusja) 16:34, 20 wrz 2018 (CEST)

+ Powiaty w Niemczech na Powiat (Niemcy). --Maattik (dyskusja) 17:14, 20 wrz 2018 (CEST)

Chętni operatorzy botów
~malarz pl PISZ 21:50, 20 wrz 2018 (CEST)
Dyskusja
@Maattik Nie ma sprawy, tylko w tej chwili mamy dwa artykuły o tym samym: Powiat (Polska) i Powiaty w Polsce. ptjackyll (zostaw wiadomość) 16:16, 20 wrz 2018 (CEST)
@Ptjackyll Artykuł Powiaty w Polsce to tak naprawdę lista powiatów w Polsce - zaraz przeniosę pod właściwą nazwę, która lepiej odda sens treści, czyli Lista powiatów w Polsce. Podobnie zrobiłem teraz z Lista gmin w Polsce bo mamy już artykuł Gmina (Polska). --Maattik (dyskusja) 16:20, 20 wrz 2018 (CEST)
@Ptjackyll zablokowałem ci bota. Proponuję najpierw powoli i ręcznie pozmieniać linki w szablonach i zobaczyć co zostanie jak się odświeżą linkujące. Masowa poprawa spowoduje więcej problemów niż pożytku. Patrz: [1], [2]. W kilku infoboksach poprawiłem, ale większość zostawiam do zabawy dla was. ~malarz pl PISZ 16:59, 20 wrz 2018 (CEST) Odblokujesz się sam mam nadzieję. :-) ~malarz pl PISZ 17:01, 20 wrz 2018 (CEST)
@Maattik Mamy Powiaty (Niemcy) ale Powiat (Polska). Skąd ta niekonsekwencja? ptjackyll (zostaw wiadomość) 18:23, 20 wrz 2018 (CEST)
@Ptjackyll Przeoczyłem to. Nazwy artykułów powinny być w liczbie pojedynczej o ile to możliwe. Powiaty (Niemcy) przeniosłem do Powiat (Niemcy). --Maattik (dyskusja) 18:27, 20 wrz 2018 (CEST)
  • OK, wszystko poza powiat poprawione. Sam link do powiatu jest problematyczny – ma około 150 wywołań w szablonach, a niestety nie wszędzie jest prawidłowo wstawiony, więc nie bardzo można to poprawić botem. A bez poprawy w szablonach narzędzie linkujących zwraca około 25 tysięcy wywołań. AWB musiałby pracować jakieś kilkanaście godzin pracować, a dzisiaj przy poprawie jedyne 600 linków, baza mi się zresetowała. ptjackyll (zostaw wiadomość) 19:45, 20 wrz 2018 (CEST)
  • Po poprawieniu szablonów i kilku godzinach lista linkujących do powiat spadała do 1700. Mój bot właśnie poprawił 288 w artykułach o polskich wsiach/miejscowościach/itp. Zostało 1417. Wieczorem popracuje nad botem i namowie go do współpracy dla miejscowości Niemieckich, Słowackich i Czeskich. ~malarz pl PISZ 08:59, 21 wrz 2018 (CEST)