Skrót: WP:ZdB, WP:ZDBOT

Wikipedia:Zadania dla botów

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Tutaj możesz umieścić dowolne zadanie dla bota. Któryś z właścicieli botów z pewnością zainteresuje się Twoim problemem i pomoże go rozwiązać. Możesz też mieć własnego bota, przeczytaj jak używać botów oraz ogólne zalecenia ich stosowania.

Instrukcja

Pamiętaj:

 1. Nie wpisuj zadania do kilku miejsc. Jeśli wpisałeś je do dyskusji operatora bota, to nie dodawaj go tutaj, i odwrotnie. Inaczej ludzie będą marnować czas, pracując nad tym samym.
 2. Jeśli twoje zgłoszenie dotyczy naprawy przekierowań, możesz zgłosić zadanie za pomocą tego formularza. Zgłoszenie zostanie przyjęte przez operatora robota AlohaBOT.

Zadania stałe

Zadanie stałe Boty
Aktualizacja tabel władców na stronach lat tsca.bot
Archiwizacja stron dyskusji MalarzBOT
Automatyczne blokowanie open proxy Beau.bot.admin
Cykliczne spolszczanie angielskich szablonów cytowania, pomocne dla tłumaczy z enWiki: KamikazeBot
Dodawanie aktualnej daty do szablonów {{źródła}} i {{fakt}} w hasłach znajdujących się w kategorii Artykuły wymagające uzupełnienia źródeł MalarzBOT
Dodawanie opisów do linków zewnętrznych w przypisach mastiBot
Infoboksy MalarzBOT, MatmaBot
Naprawa podwójnych i usuwanie zerwanych przekierowań mastiBot
Odświeżanie strony głównej, {{Dobry artykuł}} i {{Dobry artykuł/archiwum}} codziennie o 02:00 CET Miner
Okresowe czyszczenie stron Wikipedia:Brudnopis, Pomoc:Krok pierwszy - edytowanie, Pomoc:Krok drugi - formatowanie, Pomoc:Krok trzeci - linki, Pomoc:Krok czwarty - grafiki, Pomoc:Krok piąty - szablony, Pomoc:Krok szósty - znaczniki Beau.bot
Poprawa odwołań do przekierowań do szablonów MalarzBOT
Sprawdzanie nowych artykułów:
 • dodawanie do artykułów szablonów {{dopracować}} z parametrami linki oraz kategoria
 • {{ek}}owanie eksperymentów edycyjnych oraz wandalizmów
 • oznaczanie artykułów naruszających prawa autorskie
Beau.bot
Tworzenie kategorii dla dyskusji w Poczekalni Beau.bot
Usunięcie szablonu {{przypisy}} z haseł, w których nie ma znacznika ref mastiBot
Usuwanie starych stron dyskusji anonimowych użytkowników Beau.bot.admin
Usuwanie stron użytkowników z kategorii Beau.bot
Usuwanie z artykułów linków do skasowanych grafik CommonsDelinker, malarzBOT
Usuwanie zbędnych przekierowań na stronach dyskusji Beau.bot.admin
Witanie redaktorów Beau.bot
Wyszukiwanie martwych linków zewnętrznych, wstawianie i usuwanie szablonów informacyjnych o martwych linkach mastiBot
Artykuły na medal, dobre artykuły, listy na medal z innych Wikipedii, które nie mają swoich odpowiedników w polskiej Wikipedii mastiBot
 • Usuwanie dywizów, wstawianie półpauz w hasłach z kategorii Miesiące
 • Zamiana linków zewnętrznych na szablon {{90minut.pl}}
 • Usuwanie linków tożsamych z tekstem linka (WP:CHECK)
 • Usuwanie "\{\{!\}\}", wstawianie "|" w wikilinkach (WP:CHECK)
AlohaBOT
uzupełnianie brakujących szablonów Tygodni tematycznych w dyskusjach powstałych artykułów mastiBot


Zlecenia

Reprezentacje piłki nożnej

Wątek założony przed: 21:04, 3 paź 2016 (CET)
Status: w trakcie
Opis zlecenia
Zmiana nazw artykułów kończących się jako "w piłce nożnej" na "w piłce nożnej mężczyzn" -- niepodpisany komentarz użytkownika Rysio94 (dyskusja | wkład)
Chętni operatorzy botów
masti <dyskusja> 16:51, 4 paź 2016 (CEST)
Dyskusja
@Rysio94 poprzenosił hasła o reprezentacjach ba zasadzie Reprezentacja Portugalii w piłce nożnejReprezentacja Portugalii w piłce nożnej mężczyzn. Zgodnie z moją sugestią poprawił szablony, ale i tak jest cała masa linkujących do poprawienia. Przydałby się do tego lepszy bot niż mój. Stąd to (niepełne pierwotnie zgłoszenie) Andrzei111 (dyskusja) 10:44, 4 paź 2016 (CEST)
fatycznie dużo tego. Przelinkuję. masti <dyskusja> 16:51, 4 paź 2016 (CEST)
artykuły przelinkowane. Po zmianie szablonu {{reprezentacja}} wyniki meczów sie przekierowały poprawnie. Pozostaje poczekać na odświeżenie sie szablonów korzystających z tego szablonu np: {{Eliminacje do MŚ 2010 - tabela Europa grupa 5}}. Wygląda więc na Zrobione masti <dyskusja> 21:04, 6 paź 2016 (CEST)
@Masti Przydałoby się jeszcze przelinkować szablony: np. Szablon:Irlandia Północna 2016, Szablon:Anglia 1982 itp. Andrzei111 (dyskusja) 21:33, 6 paź 2016 (CEST)
Czyli zapewne cała Kategoria:Szablony składów piłkarskich drużyn narodowych Andrzei111 (dyskusja) 21:34, 6 paź 2016 (CEST)
racja. zaraz zrobię masti <dyskusja> 22:54, 6 paź 2016 (CEST)
Na przyszłość sugeruję przed puszczeniem bota, najpierw poprzenosić wszystkie artykuły pod właściwe nazwy. Rysio94 przeniósł się na chyba-trafił hasła kilkudziesięciu reprezentacji zamiast zrobić to dla wszystkich, zaś bot zamienił nazwy wszędzie. I teraz powstała masa czerwonych linków w szablonach i artykułach. Pozdrawiam Budd Le Toux (dyskusja) 12:54, 7 paź 2016 (CEST)
bot zmieniał tylko przeniesione więc od tego niepowinny powstać czerwone linki. Ale daj sygnał jak skończysz to przebotuję pozostałe. masti <dyskusja> 13:45, 7 paź 2016 (CEST)
Hej, już wszystko przeniesione. Wcześniej ktoś przerobił szablon reprezentacja, tak że bardzo duża ich ilość linkowała do nieistniejących artykułów, ale teraz jest ok. Budd Le Toux (dyskusja) 18:00, 7 paź 2016 (CEST)
OK. to przelinkowuję masti <dyskusja> 20:05, 7 paź 2016 (CEST)
Zrobione masti <dyskusja> 14:31, 8 paź 2016 (CEST)
@Masti nie chcę Cię martwić, ale nie. Na pewno musisz przelecieć przez Kategoria:British Home Championship (w tym szablony w podkategoriach) – Zobacz też Szablon:Reprezentacja piłki nożnej infobox czy Szablon:Trenerzy piłkarscy reprezentacji Polski. Andrzei111 (dyskusja) 15:06, 8 paź 2016 (CEST)
Nie wspominając już o wszystkich nazwach kategorii i podkategorii np. Kategoria:Piłkarskie reprezentacje_narodowe_w_Europie :) Jak ustalimy, że to też robimy - to mogę pomóc :) Emptywords (dyskusja) 15:13, 8 paź 2016 (CEST)
dla szablonów puściłem po jeszcze szerszej kategorii. I biorę się za kategorie masti <dyskusja> 15:35, 8 paź 2016 (CEST)
Przeniosłem 3 kategorie do kategorii typu Kategoria:Reprezentanci Rosji w piłce nożnej mężczyzn i teraz myślę, że to być może bez sensu, bo już pierwszy człon nazwy kategorii sugeruje męską odmianę dyscypliny i nie trzeba dodawać mężczyzn. Co sądzicie? Emptywords (dyskusja) 22:05, 8 paź 2016 (CEST)
też przez chwilę chciałem to zrobić ale, jak zauważyłeś, to byłoby podwójne wskazanie. trzeba za to popatrzeć czy kobieca piłka ma Reprezentantki. masti <dyskusja> 22:21, 8 paź 2016 (CEST)
Jak się okazuje, jeśli chodzi o piłkę nożną - są reprezentantki Polski na razie tylko, więc odkręcam te trochę pochopne zmiany, żeby nie było chaosu :) Emptywords (dyskusja) 22:45, 8 paź 2016 (CEST)
to teraz chyba już posprzątane :) masti <dyskusja> 21:32, 11 paź 2016 (CEST)

131 martwych linków

Status: nowe
Opis zlecenia
Proszę o poprawę martwych linków zgodnie z poniższą tabelą. 10 linków, których suma wystąpień w mainie wynosi 131. Dziękuję. Szoltys [Re: ] 16:02, 19 lis 2016 (CET)
Liczba wystąpień w mainie Martwy link Archiwalny/zaktualizowany link
43 http://www.riaa.com/goldandplatinumdata.php?table=SEARCH_RESULTS http://www.riaa.com/gold-platinum/?tab_active=awards_by_artist#search_section
24 http://www.gkw-gniezno.pl/48/Historia_Linii.html http://web.archive.org/web/20160304211836/http://gkw-gniezno.pl/48/Historia_Linii.html
11 http://www.fibt.com/races-results/results.html http://www.ibsf.org/en/races-results
9 http://www.geoportaltatry.pl/portal/ http://geoportaltatry.pl/
9 http://www.pamiatky.sk/sk/page/register-nkp-tabulkove-zoznamyl https://www.pamiatky.sk/sk/page/register-nkp-tabulkove-zoznamy
9 http://libel.co.nz/1516-kerrang_awards_winners_announced_ http://web.archive.org/web/20160304124639/http://libel.co.nz/1516-kerrang_awards_winners_announced_
8 http://www.curling.ca/about-the-organization/awards-and-certificates/canadian-curling-hall-of-fame/inductees-to-the-canadian-curling-hall-of-fame/ http://www.curling.ca/about-curling-canada/awards-and-certificates/canadian-curling-hall-of-fame/
8 http://sport.wp.pl/kat,1039839,title,Nie-tylko-Zbigniew-Brodka-jest-sportowcem-strazakiem,wid,16435270,wiadomosc.html?ticaid=114338&_ticrsn=3 http://sportowefakty.wp.pl/wokol-sportu/420386/nie-tylko-zbigniew-brodka-jest-sportowcem-strazakiem
5 http://www.polswim.pl/new/ http://www.polswim.pl/
5 http://cyfryzacja.gov.pl/Wykaz,nadajnikow,wylaczanych,w,IV,etapie,1217.html http://web.archive.org/web/20130814161000/http://cyfryzacja.gov.pl/Wykaz,nadajnikow,wylaczanych,w,IV,etapie,1217.html
Chętni operatorzy botów
Dyskusja
Wycofuje się i zostawiam dla innego bota :) Zostawiam te prostsze zadania dla botów do czasu zakończenia tych przejść granicznych. Taki cel :) Emptywords (dyskusja) 21:20, 19 lis 2016 (CET)

Kontrola autorytatywna

Status: nowe
Opis zlecenia

Mam włączony gadżet Kontrola autorytatywna który w odróżnieniu od linków pobieranych z serwisu Wikidane i umieszczanych wprost w artykule (wtedy kiedy do hasła jest dołączony szablon) wyniki prezentuje skróconym formatem na żółtym tle. Dzięki temu wiem kiedy linki z Wikidanych są dostępne i mogę do hasła wstawić szablon {{Kontrola autorytatywna}} lub skrót {{ka}}. Gadżetu używam już od dość długiego czasu i nietrudno zauważyć że haseł z żółtym paskiem pokazuje mi się więcej (i coraz więcej) niż z niebieskim (czyli po wstawieniu szablonu i widocznym dla wszystkich użytkowników). Do czego zmierzam? Zawsze kiedy edytuję jakieś hasło z żółtym paskiem, to staram się przy okazji dodać równieź szablon, ale po co mamy to robić ręcznie. Linków do serwisów kontroli autorytatywnej w Wikidanych wciąż lawinowo przybywa i tam gdzie są tylko dostępne powinny być prezentowane również w hasłach których dotyczą. Proponuję wykorzystać ten gadżet przez bota i wstawić szablony do wszystkich haseł gdzie są dostępne. Jckowal piszże 16:53, 19 lis 2016 (CET)

Chętni operatorzy botów
Dyskusja
"...tam gdzie są tylko dostępne powinny być prezentowane również w hasłach których dotyczą" - tu zalecałbym jednak ostrożność, by nie nabotować setek tysięcy, wynikających z różnic znaczeniowych lub rozbieżności w zakresie tematycznym artykułów, nic nie wnoszących śmieci w egzotycznych krzaczkowych językach. Kwestia omawiana była dość szeroko w Wikipedia:Kawiarenka/Kwestie_techniczne_dyskusja/Archiwum/2015-czerwiec#Wbotowanie_szablonu_.7B.7BKontrola_autorytatywna.7D.7D.
Na początek proponowałbym ograniczyć się tu do biografii. --Alan ffm (dyskusja) 17:43, 19 lis 2016 (CET)
 • Zdecydowanie jestem za wbotowaniem szablonu do biografii wszystkich. @malarz_pl, @Masti to raczej zadanie dla któregoś z Was ? Andrzei111 (dyskusja) 11:11, 8 gru 2016 (CET)
 • Nie podoba mi się to zlecenie i nie jestem do niego przekonany, więc zostawiam je innym. W każdym razie warto przed wstawieniem zawsze sprawdzić na WD czy jest coś co warto prezentować szablonem KA. ~malarz pl PISZ 11:19, 8 gru 2016 (CET)

1067 martwych linków – Tilastopaja (cz. 2)

Status: nowe
Opis zlecenia
Proszę o poprawę martwych linków do tilastopaja.org na linki zarchiwizowane zgodnie z tą listą. Są to 492 linki, których łączna liczba wystąpień w przestrzeni głównej wynosi 1067. Dziękuję. Szoltys [Re: ] 01:56, 20 lis 2016 (CET)
Chętni operatorzy botów
Dyskusja

Poprawa linków zewn. do PKW - wyb. 2014

Status: nowe
Opis zlecenia
Padł serwis http://wybory2014.pkw.gov.pl/ - obecnie funkcjonuje jako http://samorzad2014.pkw.gov.pl/ jednak nie ma prostego przełożenia (nie wystarczy podmienić wybory2014 na samorzad2014). Proszę zatem na razie o przeniesienie wszystkich linków zaczynających się od wybory2014.pkw.gov.pl do strony głównej nowego serwisu http://samorzad2014.pkw.gov.pl/ (przykładowa edycja). To są dane niekontrowersyjne i łatwe do znalezienia ze strony głównej nowego serwisu. Będzie można poobserwować, czy nowy serwis ma stabilne podstrony i stopniowo poprawiać ręcznie w miarę potrzeby (także przy innych edycjach). Lista stron do zrobienia. Dziękuję Elfhelm (dyskusja) 14:58, 26 lis 2016 (CET)
Chętni operatorzy botów
Dyskusja

Lista haseł z diakrytykami w nazwie bez przekierowań bez tychże znakow

Status: w trakcie
Opis zlecenia

Prośba o listę haseł (możemy zacząć od podkategorii Sportowcy, spodziewam się ogromnej liczby braków), które zawierają znaki diakrytyczne, ale link bez diakrytyków jest u nas czerwony. Nedops (dyskusja) 23:02, 4 gru 2016 (CET)

Chętni operatorzy botów
masti <dyskusja> 22:48, 8 gru 2016 (CET)
Dyskusja
 • Dzięki :) Te niepolskie redirecty moim zdaniem można zrobić (strasznie mało tego). Co do polskich to chyba nie ma zgody Społeczności na tego typu przekierowania? Chociaż właściwie formalnie obie grupy mało się różnią. Nedops (dyskusja) 23:47, 8 gru 2016 (CET)
 • Wiedziałem, że coś podejrzanie skromna lista :D Dla mnie jest ok, jak najbardziej. Nedops (dyskusja) 23:53, 8 gru 2016 (CET)

Przenosiny

Status: wykonane
Opis zlecenia
Przeniesienie biogramów Kategoria:Odznaczeni Medalem „Za Wybitne Osiągnięcia Sportowe” do Kategoria:Odznaczeni Medalem za Wybitne Osiągnięcia Sportowe. Jakub Kaja () 08:01, 8 gru 2016 (CET)
Chętni operatorzy botów
Andrzei111 (dyskusja) 10:31, 8 gru 2016 (CET)
Dyskusja

Podmiana linków

Status: wykonane
Opis zlecenia
Uprzejma prośba o przejrzenie haseł linkujących do hasła Treblinka (obozy) i poprawę linków, aby prowadziły pod jego nową nazwę, czyli: Niemiecki obóz zagłady w Treblince.Dreamcatcher25 (dyskusja) 08:19, 8 gru 2016 (CET)
Chętni operatorzy botów
masti <dyskusja> 11:58, 8 gru 2016 (CET)
Dyskusja
@Masti. Stopuj. W międzyczasie @Alan ffm przeniósł pod Obóz zagłady w Treblince Andrzei111 (dyskusja) 12:53, 8 gru 2016 (CET)

Psy - do korekty ISBN

Status: wykonane
Opis zlecenia
Następujący ciąg znaków 83-7079-672-0 zmienić na prawidłowy (zgodny z bibliotecznymi katalogami) 83-7079-672-9 na tych stronach: Specjalna:Linkujące/Moduł:ISBN/8370796720. (Ten nieprawidłowy ISBN pojawia się u nas w artykułach o psach: w bibliografii i/albo przypisach, w których cytujemy książkę Bruce Fogle: Wielka encyklopedia : Psy. Warszawa: MUZA SA, 1996.. . --WTM (dyskusja) 13:44, 8 gru 2016 (CET)

Malarstwo amerykańskie - do korekty ISBN

Status: wykonane
Opis zlecenia
Do skorygowania literówka w numerze ISBN. Następujący (źle przepisany) ciąg znaków 83-213-4372-2 zmienić na prawidłowy 83-213-4373-2. Pojawia się w kilku artykułach z kategorii Kategoria:Artykuły z nieprawidłowymi numerami ISBN (artykuły z przypisem "Francesca Castria Marchetti (red.): Malarstwo amerykańskie. Warszawa: Wydawnictwo Arkady, 2005" - przykład 1937 w sztukach plastycznych). Camomilla (dyskusja) 14:04, 8 gru 2016 (CET)
Chętni operatorzy botów
Emptywords (dyskusja) 14:06, 8 gru 2016 (CET)
Dyskusja

Odznaki Wojska Polskiego - do korekty ISBN

Status: wykonane
Opis zlecenia
Do skorygowania literówka w numerze ISBN. Następujący (błędny) ciąg znaków 987-83-2043299-2 zmienić na prawidłowy 978-83-2043299-2. Pojawia się w kilkunastu artykułach z kategorii Kategoria:Artykuły z nieprawidłowymi numerami ISBN (artykuły z przypisem "Zdzisław Sawicki, Adam Wielechowski: Odznaki Wojska Polskiego 1918-1945. Katalog Zbioru Falerystycznego: Wojsko Polskie 1918-1939: Polskie Siły Zbrojne Na Zachodzie" - przykład 13 Pułk Ułanów Wileńskich). Camomilla (dyskusja) 16:00, 8 gru 2016 (CET)
Chętni operatorzy botów
--Emptywords (dyskusja) 17:02, 8 gru 2016 (CET)
Dyskusja
32 sztuki. Emptywords (dyskusja) 17:06, 8 gru 2016 (CET)