Skrót: WP:ZdB, WP:ZDBOT

Wikipedia:Zadania dla botów

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Tutaj możesz umieścić dowolne zadanie dla bota. Któryś z właścicieli botów z pewnością zainteresuje się Twoim problemem i pomoże go rozwiązać. Możesz też mieć własnego bota, przeczytaj Jak używać botów oraz ogólne zalecenia ich stosowania.

Instrukcja

Pamiętaj:

 1. Nie wpisuj zadania do kilku miejsc. Jeśli wpisałeś je do dyskusji operatora bota, to nie dodawaj go tutaj, i odwrotnie. Inaczej ludzie będą marnować czas pracując nad tym samym.
 2. Jeśli twoje zgłoszenie dotyczy naprawy przekierowań, możesz zgłosić zadanie za pomocą tego formularza. Zgłoszenie zostanie przyjęte przez operatora robota AlohaBOT.

Zadania stałe

Zadanie stałe Boty
Aktualizacja tabel władców na stronach lat tsca.bot
Archiwizacja stron dyskusji MalarzBOT
Automatyczne blokowanie open proxy Beau.bot.admin
Cykliczne spolszczanie angielskich szablonów cytowania, pomocne dla tłumaczy z enWiki: KamikazeBot
Dodawanie aktualnej daty do szablonów {{źródła}} i {{fakt}} w hasłach znajdujących się w kategorii Artykuły wymagające uzupełnienia źródeł MalarzBOT
Dodawanie opisów do linków zewnętrznych w przypisach mastiBot
Infoboksy MalarzBOT, MatmaBot
Naprawa podwójnych i usuwanie zerwanych przekierowań mastiBot
Odświeżanie strony głównej, {{Dobry artykuł}} i {{Dobry artykuł/archiwum}} codziennie o 02:00 CET Miner
Okresowe czyszczenie stron Wikipedia:Brudnopis, Pomoc:Krok pierwszy - edytowanie, Pomoc:Krok drugi - formatowanie, Pomoc:Krok trzeci - linki, Pomoc:Krok czwarty - grafiki, Pomoc:Krok piąty - szablony, Pomoc:Krok szósty - znaczniki Beau.bot
Poprawa odwołań do przekierowań do szablonów MalarzBOT
Sprawdzanie nowych artykułów:
 • dodawanie do artykułów szablonów {{dopracować}} z parametrami linki oraz kategoria
 • {{ek}}owanie eksperymentów edycyjnych oraz wandalizmów
 • oznaczanie artykułów naruszających prawa autorskie
Beau.bot
Tworzenie kategorii dla dyskusji w Poczekalni Beau.bot
Usunięcie szablonu {{przypisy}} z haseł, w których nie ma znacznika ref mastiBot
Usuwanie linków tożsamych z tekstem linka (WP:CHECK) AlohaBOT
Usuwanie starych stron dyskusji anonimowych użytkowników Beau.bot.admin
Usuwanie stron użytkowników z kategorii Beau.bot
Usuwanie z artykułów linków do skasowanych grafik CommonsDelinker, malarzBOT
Usuwanie zbędnych przekierowań na stronach dyskusji Beau.bot.admin
Witanie redaktorów Beau.bot
Wyszukiwanie martwych linków zewnętrznych, wstawianie i usuwanie szablonów informacyjnych o martwych linkach mastiBot
Artykuły na medal, dobre artykuły, listy na medal z innych Wikipedii, które nie mają swoich odpowiedników w polskiej Wikipedii mastiBot


Zlecenia

Współrzędne miejscowości w Polsce

Status: trwa dyskusja
Opis zlecenia
Część miejscowości ma współrzędne podane z dokładnością do minut, pozostałe są niewiarygodne, często odczytane z mapy. Uzupełnienie/poprawa/ujednolicenie koordynat miejscowości w Polsce. Plik z zestawieniem miejscowości w Polsce w codgik zawiera współrzędne miejscowości. Mogę wyciąć z niego tylko miejscowości z podanym identyfikatorem TERYT i usunąć zbędne kolumny. Operator bota musiałby w miejscowościach z szablonem wieś infobox odnaleźć SIMC, usunąć stary system zapisu współrzędnych i wstawić nowy system na podstawie codgik. Zestawienie codgik to plik typu .xls a współrzędne zapisane są w postaci szerokość 53°26'15, długość 23°23'22. StoK (dyskusja) 14:31, 29 cze 2015 (CEST)

Jakby odświeżyć stronę Wikiprojekt:Polskie miejscowości/SIMC, to mogę wygenerować zestawienie SIMC + artykuł + współrzędne. StoK (dyskusja) 08:04, 30 cze 2015 (CEST)

Uruchomiłem bota. Nie wiem czy dobrego, ale jedyne co zapisuje to ta strona. Zobaczymy jak skończy. ~malarz pl PISZ 15:35, 30 cze 2015 (CEST)
Jak widzę w danych nie mam wprowadzonych zmian, które zaszły 1 stycznia 2015. Poza tym chyba działa. ~malarz pl PISZ 20:02, 30 cze 2015 (CEST)
Moje zestawienia też nie zostały zaktualizowane, choć teraz posługuję się głównie zestawieniem z codgik. Co do zestawienia, to chodziło mi o zestawienie kodów SIMC i miejscowości, które kiedyś dla mnie robiłeś, ale jak nie potrzebujesz zestawienia o którym piszę wyżej, to nie musisz tego robić.
A tak przy okazji gdzie mogę zobaczyć przykład pobierania danych z wikidata przez infobox? StoK (dyskusja) 21:30, 30 cze 2015 (CEST)
@Stok po długiej dystkusju technicznej pojawiła się propozycja integracji infoboksów z Wikidanymi, w której jest przepis jak i gdzie zobaczyć taki „full wypas” infobox. Paweł Ziemian (dyskusja) 22:08, 30 cze 2015 (CEST)
Wikiprojekt:Polskie miejscowości/SIMC odświeżyłem, ale ona jest niekompletna. Bot nie jest w stanie zapisać kompletnej ze względu na objętość (powyżej 2MB). jak ją najlepiej podzielić aby było wygodne do dalszej pracy (alfabetycznie czy wg SIMC)? ~malarz pl PISZ 10:42, 1 lip 2015 (CEST)
Jak dla mnie lepiej jakby nie miało to postaci tabeli, a było zestawem linii. Kolejność może być dowolna. StoK (dyskusja) 23:35, 1 lip 2015 (CEST)
Chętni operatorzy botów
Dyskusja

A czy nie jest tak, że te współrzędne zostały jakiś czas temu w większości przeniesione do Wikidanych? Wtedy raczej tam należałoby odpalać bota, który je naprawi. Paweł Ziemian (dyskusja) 08:33, 30 cze 2015 (CEST)

Weźmy pierwszy artykuł z moich obserwowanych, trafiło na Zieleniec (wieś w powiecie węgrowskim). Co mamy: wg codgik 52°36'16 21°50'12, w artykule: 52°36′15″N 21°50′11″E, w wikidata: 52°39'N, 21°53'E, pobrano z anglojęzyczna Wikipedia. Różnica między codgik a naszym jest znikoma, ale dane w wikidata są błędne. Do tego nasz artykuł nie korzysta z danych na wikidata. Nie sprawdzałem treści szablonu. Skoro mamy wiarygodne źródło to może uporządkować na u nas i na wikidata. StoK (dyskusja) 10:01, 30 cze 2015 (CEST)
 • Czemu nikt jeszcze nie zgłosił SIMC jako nową cechę w Wikidanych? Zgrałem sobie plik PRNG_MIEJSCOWOSCI_XSL i widzę, że kod SIMC jest w kolumnie "identyfikator zewnętrzny" pod warunkiem, że przed nim w "system zewnętrzny" jest TERYT (zresztą innego nie widziałem ręcznie przeglądając). Czy wartość w kolumnie "identyfikator jednostki podziału terytorialnego kraju" ma jakieś zewnętrzne znaczenie? Paweł Ziemian (dyskusja) 17:40, 30 cze 2015 (CEST)
  • Generalnie ten infobox chciałem wikidanować po "język infobox" i ... jakoś z tym językiem utknąłem. ~malarz pl PISZ 20:02, 30 cze 2015 (CEST)
  • "identyfikator jednostki podziału terytorialnego kraju" - to kod podziału terytorialnego jest w nim zakodowane województw, powiat i gmina, przy czym gminy miejsko-wiejskie mają oddzielny kod dla miasta i oddzielny dla np Brzeg Dolny: 0222013 - jako całość, 0222014 - miasto , 0222015 - gmina. W kodzie tym 02 = woj. dolnośląskie, 0222 - powiat wołowski. Kody są w przeglądarce TERYT w GUS. StoK (dyskusja) 21:30, 30 cze 2015 (CEST)
   • Czyli w teorii też mógłby wpaść do Wikidanych, i niektóre miejscowości miałyby dwa identyfikatory. Ponadto owe pliki można by wykorzystać jako wskazanie źródła w Wikidanych. Tylko jeszcze nie wiem jak je interpretować. Czy to jest URL, czy bardziej baza danych. Raczej skłaniałbym się do bazy. Paweł Ziemian (dyskusja) 22:21, 30 cze 2015 (CEST)
    • Na jego podstawie można generować województwo, powiat, gminę miejscowości. StoK (dyskusja) 23:35, 1 lip 2015 (CEST)

Układ chronologiczny

Status: nowe
Opis zlecenia
Dla okręgów wyborczy do Sejmu zastosowano układ chronologiczny, prosze o to samo dla okręgów w latach 1993-2001, począwszy od Okręg wyborczy nr 4 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej (1993–2001), okręgów wyborczych do senatu 1989-2001 od Okręg wyborczy województwo warszawskie do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej (1989–2001) i dla wyborów do PE od Okręg wyborczy nr 1 do Parlamentu Europejskiego w Polsce (skreślone = zrobione. Blackfish (dyskusja) 20:29, 3 paź 2015 (CEST)). Aight 2009 (dyskusja) 19:16, 26 wrz 2015 (CEST)
Chętni operatorzy botów
Dyskusja

Wybory prezydenckie

Status: trwa dyskusja
Opis zlecenia
Proszę w tabelach ze względu na rozkład głosu w województwach w wyborach prez od Wybory prezydenckie w Polsce w 1990 roku do 2010 usunięcie przecinków w liczbach głosów i zastąpienie przecinkiem kropki w udziale procentowym Aight 2009 (dyskusja) 15:39, 27 wrz 2015 (CEST)
Chętni operatorzy botów
Dyskusja

Ten przecinek w liczbach głosów to warto byłoby zastąpić odstępem i dodać go także w 2015. Pawmak (dyskusja) 11:17, 30 wrz 2015 (CEST)

Może i tak jednak nie wiem, czy występowałby problem z sortowaniem, przy przecinkach liczby powyżej miliona są traktowane jak 100tys. Aight 2009 (dyskusja) 19:11, 30 wrz 2015 (CEST)

Tytuły kategorii

Status: trwa dyskusja
Opis zlecenia
Proszę o "zmianę nazw" kategorii (i przeniesienie artykułów): "Ministrowie Kolei (II Rzeczpospolita)", "Ministrowie Komunikacji (II Rzeczpospolita)" i "Ministrowie Robót Publicznych" na zgodne ze standardem - odpowiednio: "Ministrowie kolei II RP", "Ministrowie komunikacji II RP" i "Ministrowie robót publicznych". Myślę też, że warto by było pozostałe podkategorie z tej kategorii kończące się na "II Rzeczypospolitej" przenieść pod "II RP", żeby było jednolicie (bo skrótowo jest we wszystkich kat. dotyczących ministerstw III RP i PRL), ale to już według chęci/uznania. Pawmak (dyskusja) 12:21, 29 wrz 2015 (CEST)
Chętni operatorzy botów
Andrzei111 (dyskusja) 08:59, 30 wrz 2015 (CEST)
Dyskusja
@Pawmak Upewnić się wolę. Ministrowie robót publicznych, a nie Ministrowie robót publicznych II RP, oraz czy czasem nie Ministrowie poczt i telegrafów zamiast dotychczasowego Ministrowie Poczt i Telegrafów‎ Andrzei111 (dyskusja) 11:56, 30 wrz 2015 (CEST)
Jeśli Ministerstwo Robót Publicznych istniało tylko w II RP, to bez tego dopisku, a jeśli nie tylko, to z dopiskiem. Co do poczt i telegrafów oczywiście też małymi literami. Pawmak (dyskusja) 14:32, 30 wrz 2015 (CEST)
Miałbym tu jednak poważne wątpliwości co do celowości zmian w zaproponowanym powyżej kierunku.
Człon " II RP" nie jest tu ani częścią oficjalnej nazwy funkcji ani też staranniejszą w stosunku do dotychczasowego stanu formą dookreślenia - "(II Rzeczpospolita)". Jeśli już zmieniać, to już raczej na bardziej precyzyjną i staranniejszą formę "II Rzeczypospolitej", ale to sugerowało by IMO, że jest to człon oficjalnej nazwy a nie jedynie ujednoznaczniające (wiki-)dookreślenie.
Tak więc dotychczasowe nazewnictwo ww. kat. wydaje się tu IMO bardziej stosowną formą (np. analogicznie do większościowej zawartości w gałęzi kat. Kategoria:Urzędnicy ministerstw II Rzeczypospolitej, czy też Kategoria:Odznaczeni polskimi odznaczeniami (chronologia) o ile nie w precyzyjniejszej formie przedziałów lat istnienia takowego ministerstwa - "od–do") i należałoby tu raczej przemyśleć uporządkowanie nazewnictwa kategorii w pozostałych, nazewniczo raczej bardziej niechlujnych, przypadkach. --Alan ffm (dyskusja) 13:18, 30 wrz 2015 (CEST)
Byle jednolicie było, ale tu i tu wszystko jest skrótowo, więc byłoby o wiele razy więcej do zmiany (zwłaszcza, że Andrzei dokonał już zmian w kierunku skrótów tam, gdzie ich nie było i teraz jeszcze by trzeba było to odwracać). Pawmak (dyskusja) 14:32, 30 wrz 2015 (CEST)
Byle "z głową" było :)
Zacząć tu należy moim zdaniem jednak od myślenia, zamiast ujednolicania "do większości" i bez zastanawiania się przy tym czy i jaki był w tej dotychczasowo większościowej formie sens. --Alan ffm (dyskusja) 15:01, 30 wrz 2015 (CEST)
Na pewno w obecnej formie nie ma nic nieprawidłowego (w kat. nie chodzi o jak najoficjalniejsze tytuły, tylko... o kategoryzację), więc nie wiem, czy najbardziej z głową jest przewalanie botem takiej ilości artykułów, bo komuś się wydaje, że tak jest poprawniej. Nie ma też potrzeby, żeby kat. zajmowały nadmiernie dużo miejsca (a krokiem w tym kierunku będzie pozamienianie "RP" na "Rzeczypospolitej"). Pawmak (dyskusja) 18:36, 30 wrz 2015 (CEST)
Standardem powinno być zachowywanie pełnych nazw kategorii nadrzędnych w kategoriach utworzonych według nazw haseł. Jest więc hasło II Rzeczpospolita a nie II RP, kategoria nadrzędna jest II Rzeczpospolita a nie II RP. Mathiasrex (dyskusja) 20:33, 30 wrz 2015 (CEST)
No właśnie niekoniecznie. Czasem nazwa jest długa albo nieodmienna (np. PZPR, PJN, łączona SdRP i SLD) i wówczas kategoryzacja skrótami wydaje się właściwa. Przez tworzenie kategorii z pełnymi nazwami mamy nieraz dłuższą objętościowo listę kategorii u dołu artykułów niż to warte. Pawmak (dyskusja) 21:42, 30 wrz 2015 (CEST)
Ja zawsze jestem za ujednolicaniem. Tutaj zgodnie z sugestią Pawmaka wyrażoną w zleconym zadaniu pozmieniałem w stronę dominującej wersji. Sądzę, że w przypadku skrótów tak z jednej strony jasnych i oczywistych, a z drugiej strony długich jak PZPR, PRL czy II RP w nazwach kategorii jednak warto używać skrótów. Ale oczywiście jeśli będzie więcej głosów przeciwnych temu rozwiązaniu to mogę przebotować wszystko w drugą stronę. Andrzei111 (dyskusja) 11:51, 1 paź 2015 (CEST)

#top

Status: wykonane
Opis zlecenia
Czy dałoby radę wyszukać wszystkie hasła zawierające owe #top w jakiejkolwiek formie i je usunąć jak leci? Po szczegóły odsyłam do tej edycji [1]. To przecież zbędne a już któryś raz się z tym spotykam. Stanko (dyskusja) 18:03, 3 paź 2015 (CEST)
Chętni operatorzy botów
The Polish (query) 18:14, 3 paź 2015 (CEST)
Dyskusja
 • Wyszukiwanie pokazało że jest tego trochę. --The Polish (query) 18:14, 3 paź 2015 (CEST)
  Więc czy błędnym będzie usunięcie tego? Stanko (dyskusja) 20:07, 3 paź 2015 (CEST)
  Ja bym usuwał, ale ręcznie a nie botem. ~malarz pl PISZ 20:17, 3 paź 2015 (CEST)
  Owszem, w pełni automatycznie to nie. --The Polish (query) 20:56, 3 paź 2015 (CEST)
  @Stanko, załatwione. --The Polish (query) 19:59, 8 paź 2015 (CEST)
  Na stronie Kalendarium historii Łodzi jest to akurat niezbędne, bo umożliwia sprawne poruszanie się po stronie (np. szybkie przejście ze spisu treści danej sekcji do głównego spisu treści). W sumie to jednak gadżet dla ludzi, którzy boją się dotknąć klawiszy Home i End, więc usunięcie uderzy tylko w nich. Demkoff dyskusja 03:33, 9 paź 2015 (CEST)

usuwanie z infoboksów opisów usuniętych grafik

Status: nowe
Opis zlecenia

W styczniu 2013 user CommonsDelinker usunął z hasła Operacja „Dunaj” odwołania do trzech obrazków:

https://pl.wikipedia.org/w/index.php?type=revision&diff=34084677&oldid=33424678

Dwa z nich to były pełne wywołania [[Plik:nazwa|podpis]] i zostały usunięte w całości. Trzecim jednak był obrazek w infoboksie, i Delinker prawidłowo wyciął treść parametru "grafika", ale pozostawił "opis".

Mogło takich być więcej, a wyszukanie ich ręczne jest niemal niewykonalne. Jedynie bot może temu podołać. --CiaPan (dyskusja) 02:30, 4 paź 2015 (CEST)

Chętni operatorzy botów
Dyskusja
 • Sam zgłaszający nie jest jednak pewien, czy to sprzątanie jest potrzebne. Przecież opis bez grafiki i tak się nie wyświetla, więc może nie przeszkadza...? --CiaPan (dyskusja) 02:30, 4 paź 2015 (CEST)
  • IMO jest to zbędne. Powoli pracuję nad taką poprawą szablonów aby podpis był wstawiany tylko w przypadku grafiki podanej w wywołaniu a nie w przypadku gdy grafika jest pobierana z WD. ~malarz pl PISZ 09:54, 9 paź 2015 (CEST)

Kategoria:Internowani według krajów

Status: wykonane
Opis zlecenia
Chyba powinno być "Kategoria:Internowani według państw"? SpiderMum (dyskusja) 20:17, 7 paź 2015 (CEST)
Chętni operatorzy botów
Emptywords (dyskusja) 18:29, 8 paź 2015 (CEST)
Dyskusja
Zacząłbym tu jednak od przemyślenia, czy cała tego typu gałąź kategoryzacyjna (-> Kategoria:Internowani) ma jakiś głębszy rzeczowy sens? Czy też może stanowi to jedynie konserwowanie bałaganu, ot tak sobie tylko beztrosko naklepanego słownikowo i wg niczym nieograniczonego uznania.
Bo na pierwszy rzut oka w żadnym przypadku tego typu kategorii nie doszukałem się jakiegokolwiek źdźbła interwiki, co już zapala czerwoną lampkę.
A np. tego typu historycznie karkołomne kombinacje Kategoria:Internowani w Królestwie Prus i Niemczech, Kategoria:Internowani w Austro-Węgrzech i Austrii sensu całokształtowi tegoż procederu IMO też nie przysparzają. A dobór tego typu przedziałów czasowych -> Kategoria:Internowani w ZSRR w latach 1918–1938, Kategoria:Internowani na Litwie w latach 1918–1939, Kategoria:Internowani w Austrii w latach 1918–1938, jak i liczebność zawartości utwierdza tu IMO raczej w podejrzeniu dalekosiężnego przerostu (klonowej) formy nad treścią i jej sensem. Na tej zasadzie można mnożć bez końca: "aresztowani", "zatrzymani", "umieszczeni w..." - "psychuszce", "izbie wytrzeźwień" itp. itd. --Alan ffm (dyskusja) 19:47, 8 paź 2015 (CEST)
Myślę, że lepszym miejscem na to zgłoszenie byłaby poczekalnia, albo nawet kawiarenka - tutaj niewiele osób przeczyta. Sama zmiana nazwy miała moim zdaniem sens - oczywiście o ile cała kategoryzacja jest słuszna. Emptywords (dyskusja) 19:52, 8 paź 2015 (CEST)
No tak, tylko po co zaczynać od mielenia zamiast od myślenia, kiedy to część przypadków kwalifikuje się pod EK-a już za niemanie niezbędnej minimalnej liczby artykułów, a przy pozostałych też czasami trudno gołym okiem sensu dociec. --Alan ffm (dyskusja) 01:43, 9 paź 2015 (CEST)
Bo właśnie chodzi o ten sens. Bo wg tego sensu powinniśmy założyć kategorie Kategoria:Internowani według państwa internującego oraz Kategoria:Internowani według państwa internowanego. Doctore→∞ 01:46, 9 paź 2015 (CEST)

Dalsza dyskusja powinna odbyć się w poczekalni albo w kawiarence. Empty skończył zadanie, więc oznaczam jako zrobione. ~malarz pl PISZ 09:52, 9 paź 2015 (CEST)

Ust-Kamienogorsk

Status: wykonane
Opis zlecenia
Bardzo proszę o przeniesienie kategorii Kategoria:Piłkarze Wostoka Öskemen pod Kategoria:Piłkarze Wostoka Ust-Kamienogorsk oraz Kategoria:Trenerzy piłkarzy Wostoka Öskemen pod Kategoria:Trenerzy piłkarzy Wostoka Ust-Kamienogorsk, a na koniec poprawę kategorii w hasłach. Khan Tengri (dyskusja) 18:57, 8 paź 2015 (CEST)
Chętni operatorzy botów
Emptywords (dyskusja) 19:01, 8 paź 2015 (CEST)
Dyskusja

Dodanie szablonu {{rok w}} w Kategoria:Kalendarium kolarstwa

Status: wykonane
Opis zlecenia
Proszę o dodanie szablonu {{rok w}} do wszystkich kategorii (w niektórych już jest) w Kategoria:Kalendarium kolarstwa --PNapora (dyskusja) 19:07, 8 paź 2015 (CEST)
Chętni operatorzy botów
Dyskusja

linkowania gong'an i Kōan (zen)

Status: wykonane
Opis zlecenia

Po przenosinach pod nazwę polską prosiłbym o poprawienie linkowań z Kōan (zen) i gong'an na koan. Przekierowania proszę zostawić. Z góry dziękuję! --Felis domestica (dyskusja) 09:22, 9 paź 2015 (CEST)
....i z dołu też!--Felis domestica (dyskusja) 18:02, 9 paź 2015 (CEST)

Chętni operatorzy botów
~malarz pl PISZ 09:50, 9 paź 2015 (CEST)
Dyskusja

Usunięcie szablonów MastiBota

Status: w trakcie
Opis zlecenia
MastiBot pooznaczał jako martwe linki do Projekt Gutenberg. Jak się okazuje, błędnie - strona Projektu prawdopodobnie nie wpuszcza botów, stąd błędne oznaczenia. Trzeba w związku z tym: 1) usunąć Szablon:Martwy link dyskusja ze stron dyskusji gdy zawiera on informację o linku do Projektu Gutenberg; 2) jeżeli Szablon:Martwy link dyskusja był jedynym wpisem w dyskusji, wstawić do niej {{ek}}. Sygnalizowałem sprawę Mastiemu, ale nie odpisał, stąd prośba tutaj. Uwaga, strony dyskusji często zawierają kilka szablonów MastiBota, w takich przypadkach trzeba usunąć tylko ten z linkami do Projektu, a pozostałe zostawić. --Teukros (dyskusja) 12:22, 10 paź 2015 (CEST)
Chętni operatorzy botów
Dyskusja

To jest robota dla @mastiego. Trzeba przy okazji ustawić aby na przyszłość nie oznaczał takich linków. ~malarz pl PISZ 15:09, 10 paź 2015 (CEST)

OK. zaraz posprzątam. masti <dyskusja> 15:15, 10 paź 2015 (CEST)