Wikipedia:Komitet Arbitrażowy/Wnioski o arbitraż/(2/2019) Andrzej1993 – Tokyotown8

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wniosek o arbitraż w sprawie Andrzej1993 – Tokyotown8[edytuj | edytuj kod]

Informacje wstępne[edytuj | edytuj kod]

Konflikt między użytkownikiem Andrzej1993, a administratorem Tokyotown8 ws. działalności na Wikipedii. Moje oczekiwania: odebranie statusu administratorowi Tokyotown8.

Stan faktyczny i dowody[edytuj | edytuj kod]

Administrator prowadzi wojnę edycyjną, nadużywa uprawnień i blokuje inny od własnego punkt widzenia. W haśle bitwa pod Rząbcem wielokrotnie anulował moje edycje pod pretekstem rzekomo nierzetelnych źródeł - pierwszy raz nastąpiło to 15 sierpnia b.r. - [1]. Podczas anulowania edycji administrator nie podał powodu jej wycofania. Podjąłem próbę zmiany treści artykułu na bardziej neutralną - [2], ale zanim skończyłem edycje, administrator po raz kolejny wycofał mój wkład, ponownie nie podając powodu wycofania edycji - [3]. Sytuacja powtórzyła się kolejny raz, mimo prób podjętych przeze mnie, by treść była zgodna z neutralnym punktem widzenia, po czym administrator zablokował mi możliwość edycji hasła na zawsze - [4]. Dopiero po interwencji innych użytkowników w dyskusji w Kawiarence, administrator zmienił poziom zabezpieczeń - [5]. Zwracano mu również uwagę, że w opisie zmian nie podawał żadnego uzasadnienia - [6]. Administrator ślepo bronił istniejącej treści hasła, ignorując zasady WP:WER, na co zwrócono mu kilkukrotnie uwagę - [7], [8]. Także i ja próbowałem porozumieć się z administratorem - [9]. W toku dyskusji na stronie Kawiarenki administrator zabrał głos, podważając zacytowane przeze mnie źródła, ignorując ich treść oraz autorów, a także to, że byłem w stanie podać inne źródła, potwierdzające opisywaną wersję wydarzeń, którą próbowałem zamieścić. Od 26 sierpnia b.r. administrator nie zabrał głosu na stronie Kawiarenki. Mimo to, w dniu dzisiejszym, przy próbie zmiany treści hasła, administrator ponownie, po raz dziewiąty, wycofał moją edycję, zasłaniając się rzekomo toczącą się w Kawiarence dyskusją (chociaż nie wziął w niej udziału od ponad tygodnia) - [10].

Nadmieniam, że nie jest to pierwsze działanie rzeczonego administratora. Administrator w hasłach, które edytuję, pojawia się w ciągu kilku-kilkunastu minut i anuluje je pod pretekstem albo usuwania źródeł, albo niewiarygodnych źródeł. W haśle Brygada Świętokrzyska administrator pod pretekstem niewiarygodnych źródeł i naruszania NPOV anulował moją edycję - [11]. Po długiej dyskusji, podczas której administrator celowo stwarzał problemy, żądając skanów książki (które mu przedstawiłem) - [12] - administrator nie tylko nie zatwierdził mojej edycji, ale nie uznał za stosowne przeprosić - [13]. Administratorowi jeden z Mediatorów zwracał uwagę na postępowanie administratora - [14]. W haśle Józef Stalin administrator zażądał ode mnie zamieszczenia źródła co do informacji, że rzeczony dyktator był zbrodniarzem komunistycznym - [15], chociaż analogiczne uźródłowienie informacji w podobnym haśle Adolf Hitler nie jest wymagane. W innych edycjach, gdzie administrator nie może ich anulować pod pretekstem niewiarygodnych źródeł, tam ich nie zatwierdza, jak w haśle Tadeusz Grochal - [16], czy hasło Gwardia Ludowa - [17], chociaż zazwyczaj administrator pojawia się w haśle w ciągu dosłownie kilku-kilkunastu minut. Warto również wspomnieć, że administrator kilkukrotnie doprowadził do uniemożliwienia mi edycji treści hasła, nadużywając swoich uprawnień, jak w haśle Bitwa pod Brunete - [18], czy - już po doprowadzeniu do odebrania mi statusu Redaktora - w haśle Bitwa pod Rząbcem - [19].

Podjęte środki przedarbitrażowe[edytuj | edytuj kod]

Kilkukrotnie prosiłem o dialog z rzeczonym administratorem i dążyłem do zażegnania sporu - [20], [21], [23]. Zwróciłem się również z prośbą o mediację do Mediatora Adamt w dniu 16 sierpnia, jednak nie otrzymałem żadnej odpowiedzi - [24]Andrzej1993 (dyskusja) 19:22, 7 wrz 2019 (CEST)

Potwierdzenie[edytuj | edytuj kod]

[25]

Edycja: poinformowanie administratora o złożeniu wniosku: [26]

Decyzja Komitetu Arbitrażowego[edytuj | edytuj kod]

W związku z wycofaniem wniosku przez Wikipedystę Andrzej1993 Komitet Arbitrażowy umorzył postępowanie. W imieniu Komitetu, Jacek555 00:05, 3 paź 2019 (CEST)