Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Gottlieb Hering

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Gottlieb Hering[edytuj | edytuj kod]

Niedawno rozbudowany biogram drugiego komendanta obozu zagłady w Bełżcu. Przy jego tworzeniu wykorzystano szeroki wachlarz źródeł, stąd zarówno pod względem uźródłowienia, jak i objętości, powinien spełniać wymogi DA. Zapraszam do głosowania i dyskusji.Dreamcatcher25 (dyskusja) 09:38, 27 lis 2020 (CET)

Uwagi merytoryczne
Uwagi językowe
Uwagi dot. uźródłowienia
Uwagi dot. neutralności
Problemy techniczne
  1. By uniknąć wyróżnieniowych precedensów, powiedziałbym że szablon -> {{Osobny artykuł}} służy jednak nie do takich zastosowań jak ma to miejsce w dyskutowanym tu artykule, a mianowicie do odsyłania do osobnych artykułów stanowiących podrzędną (bardziej szczegółową) część opisywanego w artykule zagadnienia, a nie do opakowywania w nie linków do nadrzędnych zagadnień czy też powiązanych w inny luźny sposób. Tak więc np. dla artykułu Warszawa jako osobne artykuły w szablonach znaleźć się mogą artykuły szczegółowe dot. tego miasta, ale nie nadrzędne zagadnienia typu województwo mazowieckie, Polska, Europa itp. Takowe pojęcia mogą się wprawdzie pojawić w ww. artykule jako wewnętrzne wikilinki, ale nie należy tu stawiać wikizacji na głowie, by nie mutowało to w kierunku przerostu szablonowej formy nad treścią. --Alan ffm (dyskusja) 22:52, 3 gru 2020 (CET)
    Nie ma problemu, mogę usunąć. Czy jednak ta kwestia jest gdziekolwiek uregulowana w postaci zasad lub zaleceń? Nie mogłem jak dotąd niczego znaleźć. Inna sprawa, że to czym są "nadrzędne zagadnienia czy też powiązane w inny luźny sposób" daje szerokie pole do interpretacji.Dreamcatcher25 (dyskusja) 11:13, 4 gru 2020 (CET)
    "Czy jednak ta kwestia jest gdziekolwiek uregulowana" - szczegółowo raczej nie za bardzo, ale też ani z obecnych regulacji ani z praktyki standaryzacyjnej (->Wikipedia:Standardy artykułów) raczej nie wynika by taka forma szablonowania była pożądana.
    Ze sformułowań zawartych w: Pomoc:Jak_napisać_doskonały_artykuł#Linki_do_innych_artykułów_w_Wikipedii_lub_stron_w_projektach_siostrzanych, typu: "Wstawiając odsyłacze do innych artykułów w Wikipedii, nie należy z tym przesadzać, bo to zmniejsza czytelność artykułu.", "Nie powinno się powtarzać wiele razy linków do tego samego artykułu.", czy szczególnie "Wbudowuj linki do artykułów w Wikipedii naturalnie w tekst – unikaj linków w nawiasach i wyróżnionych poprzez zapis typu „patrz też”" wynika generalnie że zalecane jest (oszczędne) wstawianie wikilinków bezpośrednio w tekście i unikanie nadmiernej choinkologii powielającej te same linki..--Alan ffm (dyskusja) 18:33, 8 gru 2020 (CET)
Sprawdzone przez
  1. D kuba (dyskusja) 11:23, 29 lis 2020 (CET)
  2. Hermod (dyskusja) 21:47, 29 lis 2020 (CET)
  3. Nowy15 (dyskusja) 18:52, 30 lis 2020 (CET)