Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Społeczeństwo jest niemiłe

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Społeczeństwo jest niemiłe[edytuj | edytuj kod]

Artykuł o debiutanckiej płycie Doroty Masłowskiej. Napisałem od zera w ciągu ostatnich parunastu dni, dodatkowo utworzyłem Wikicytaty. Oparłem się bodaj na wszystkich dostępnych źródłach, w tym tekstach naukowych. Mankamentem, nie do przeskoczenia chyba jednak, jest brak grafik. Niegodzisie (dyskusja) 22:05, 4 cze 2020 (CEST)

Uwagi merytoryczne
Uwagi językowe
Uwagi dot. uźródłowienia
 1. Sekcja „Odbiór” prawie w całości składa się z cytatów – szczególnie w drugim i trzecim akapicie. Moim zdaniem dobrze byłoby zredukować cytaty i podsumować odbiór własnymi słowami lub też wyraźnie zaznaczyć, kto wygłaszał poszczególne przytaczane opinie (na przykład podając w nawiasie nazwisko recenzenta). Artykuł o płycie Masłowskiej nie musi być pisany językiem Masłowskiej ;) Ironupiwada (dyskusja) 18:01, 5 cze 2020 (CEST)
  Zrobione. Z dużym żalem większość cytatów przyciąłem lub zamieniłem na mowę zależną. Niegodzisie (dyskusja) 22:08, 5 cze 2020 (CEST)
 2. Zastanawiam się, czy ten długi cytat w ramce jest teraz konieczny - większość została sparafrazowana w tekście obok. GiantBroccoli (dyskusja) 20:24, 12 cze 2020 (CEST)

  Cytaty z recenzji Sankowskiego zostały najmocniej przyfastrygowane i jakkolwiek poza ramką istotnie jest przytaczany 4 razy, to powtórzenia stanowią jedynie 1/4 tego, co jest w ramce (liczyłem znaki). Zabieg ten zresztą zapożyczyłem z innych wyróżnionych artykułów muzycznych, np. Café Belga, One Hot Minute, Smells Like Teen Spirit, Jar of Flies, Californication (album) czy Perfect Symfonicznie. W sumie w stosunku do nich w artykule o „Społeczeństwie...“ cytaty z recenzji i wypowiedzi autorki płyty są ograniczone. Niegodzisie (dyskusja) 22:04, 12 cze 2020 (CEST)

  Dziękuję za odpowiedź. Nie mam wiele doświadczenia ze stronami o muzyce współczesnej, przyjmuję argument. GiantBroccoli (dyskusja) 15:31, 13 cze 2020 (CEST)
Uwagi dot. neutralności
Problemy techniczne
 1. Czy nie byłoby lepiej, gdyby „Tęcza“ miała odrębny artykuł? Jest singlem, który ukazał się po płycie, więc niezupełnie pasuje tutaj do artykułu, a można by wyodrębnić sekcję do nowej strony. GiantBroccoli (dyskusja) 20:24, 12 cze 2020 (CEST)

  Zastanawiałem się nad zrobieniem z „Tęczy“ osobnego artykułu. Postanowiłem jednak jej nie wyodrębniać, ponieważ (1) piosenka ta ukazała się jedynie on-line, (2) najważniejsze źródło w artykule (tekst naukowy Świetlickiego) wprost wskazuje, że Tęcza stanowi dalszy ciąg płyty, (3) nie mam pewności, czy ta piosenka jako samodzielny utwór jest wystarczająco donośna, by określić ją jako ency. Ale nie jestem bardzo zdeterminowany za utrzymaniem tego w takim właśnie kształcie, więc jeśli moja argumentacja Cię (lub innego redaktora, który chciał/a/by się wypowiedzieć) nie przekonuje i z Twojego świeżego spojrzenia wynika, że wyodrębnienie tej piosenki to osobnego artykułu będzie z korzyścią, to mogę to zrobić. Niegodzisie (dyskusja) 22:04, 12 cze 2020 (CEST)

  Pojawiają się utwory, które są tylko online, a mają znaczący odbiór i popularność, ale faktycznie nie jestem pewna, czy akurat odrębnie „Tęcza“ byłaby ency. Myślałam o niej tylko w kontekście artykułu o poprzedniej płycie. Więcej uwag nie mam, dopisuję się zatem do listy sprawdzających. GiantBroccoli (dyskusja) 15:31, 13 cze 2020 (CEST)
Sprawdzone przez
 1. Foks17 (dyskusja) 15:22, 13 cze 2020 (CEST)
 2. GiantBroccoli (dyskusja) 15:31, 13 cze 2020 (CEST)
 3. Kenraiz (dyskusja) 05:37, 15 cze 2020 (CEST) Obszerny cytat to feler, ale ponieważ jedyny jaki znalazłem, a to "dobry artykuł" a "medal", jestem za wyróżnieniem.

Dziękuję. W kwestii cytatów wzorowałem się jedynie na innych wyróżnionych artykułach o płytach. Wygląda na to, że dyskusja nad powyższym hasłem jest znakiem, że zmieniają się standardy i wymagania pod tym względem. Niegodzisie (dyskusja) 19:16, 15 cze 2020 (CEST)