Wikipedia:Wiki Lubi Zabytki/Komisja

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

baner konkursu Wiki Lubi Zabytki


Ewa Caban

architektka, konserwatorka zabytków, edytuje Wikipedię jako EwkaC od lutego 2011. Organizatorka i pomysłodawczyni Piątków z Wikipedią, spotkań na których bije śląskie serce Wikipedii. Kieruje działem Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Instytucie Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego.

Andrzej Błaszczak

fotograf, wikipedysta, załadował ponad 4000 zdjęć do zasobów Wikipedii. Dzięki niemu wiele polskich miejscowości zyskało znakomitą dokumentację fotograficzną.

Jarosław Ciuruś

fotograf, autor wielu zdjęć wyróżnionych za jakość w Wikimedia Commons, wielokrotny uczestnik konkursu Wiki Lubi Zabytki. Specjalizuje się w fotografii budynków. Autor wspaniałych i niezapomnianych zdjęć Wrocławia.

Jacek Durski

fotograf, informatyk, wykładowca. Z Wikipedią związany od prawie 18 lat. Od 2014 prowadzi Projekt szkolny i akademicki w X Liceum Ogólnokształcącym w Katowicach. Współtwórca projektu Katowice. Lubi fotografować architekturę, obiekty postindustrialne; tworzy cykle o tematyce społecznej. Jego zdjęcia były wielokrotnie wystawiane i wyróżniane na ogólnopolskich festiwalach fotografii.