Wikipedia:Wiki Lubi Zabytki/Pytania

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
strona konkursu zabytki.wikimedia.pl
Mapa zabytków Regulamin konkursu Nagrody Komisja konkursowa Statystyki (wkrótce) Jak robić zdjęcia? Zadaj pytanie
Logo konkursu

Na tej stronie można zadawać pytania dotyczące konkursu Wiki Lubi Zabytki. Przed dodaniem swojego pytania warto sprawdzić, czy ktoś już wcześniej go nie zadał.

zgłoś brak zabytku lub błąd na liście zadaj pytanie

Mapa zabytków a wykaz[edytuj | edytuj kod]

Na mapie zabytków nie są uwzględnione wszystkie obiekty. Czy jeżeli zaktualizuję wykaz Wikipedia:Wiki Lubi Zabytki/Lista zabytków to zostaną one uwzględnione na mapie? Czy jest może lista w innym miejscu? Inna Ina (dyskusja) 12:26, 4 wrz 2019 (CEST)

Już wiem, że lista zabytków jest pobierana z Wikidata. Inna Ina (dyskusja) 14:16, 5 wrz 2019 (CEST)

Skąd brać nr monumentu (nr zabytku) w przypadku dodawania nr zdjęć z poza listy wikizabytki.pl[edytuj | edytuj kod]

Dzień dobry

Pytanie: na mapach wikizabytki.pl nie ma wyszczególnionych ma wszystkich zabytkowych obiektów. Jak zatem dodawać zdjęcia z poza listy?


W szczególności: Wchodząc na stronę wikizabytki.pl i spoglądając na zabytkowy rynek Piotrkowa Trybunalskiego (http://wikizabytki.pl/mapa/#?c=51.4082:19.6962:19) Nie ma tutaj zaznaczonego żadnego zabytku.

Natomiast jak wejdę na stronę poprzez listę zabytków na wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Wiki_Lubi_Zabytki/%C5%82%C3%B3dzkie/Piotrk%C3%B3w_Trybunalski mam całą listę zabytków na rynku, których nie ma zdjęć.

Przykładowo brak jest na wikizabytki:

Piotrków Trybunalski, Rynek Trybunalski 1

Piotrków Trybunalski, Rynek Trybunalski 2

Piotrków Trybunalski, Rynek Trybunalski 4

Piotrków Trybunalski, Rynek Trybunalski 5

Piotrków Trybunalski, Rynek Trybunalski 7

Piotrków Trybunalski, Rynek Trybunalski 8

Piotrków Trybunalski, Rynek Trybunalski 9

itd...


1.) Jak zatem dodawać zdjęcia zabytków z poza listy wikizabytki (brak jest przy takim dodawaniu nr monumentu)? 2.) skąd brać nr monumentu np: dla 613863 138/683 z 16.09.1967 dom, poł. XIX Piotrków Trybunalski, Rynek Trybunalski 9 Przykładowe zdjęcie jakie dostałem bez nr monumentu:

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Piotrk%C3%B3w_Trybunalski,_zabytkowa_kamienica_przy_ul._Rynek_Trybunalski_9_(XVI_w.)._Obiekt_wpisany_do_rejestru_zabytk%C3%B3w_pod_nr_683.jpg


Pawel Garuski (dyskusja) 09:30, 20 wrz 2019 (CEST)

Gdzie są wyniki WLZ?[edytuj | edytuj kod]

Czy są one jakąś tajemnicą, że nie da się ich znaleźć? A przynajmniej ja tego nie potrafię. A np. u Brytyjczyków link do wyników WLM2019 „wisi” sobie w widocznym miejscu na https://www.wikilovesmonuments.org.uk/, u Niemców na https://de.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Wiki_Loves_Monuments_2019/Deutschland. --jdx Re: 14:53, 13 lut 2020 (CET)

@Jdx Tutaj są wyniki. --Jacek Halicki (dyskusja) 18:25, 13 lut 2020 (CET)
W międzyczasie tam trafiłem, okrężną drogą. Mocno nieintuicyjne miejsce. W każdym razie link do tej strony powinien być gdzieś na Wikipedia:Wiki Lubi Zabytki lub na http://wikizabytki.pl – IMO to dosyć naturalne miejsca do tego. --jdx Re: 19:02, 13 lut 2020 (CET)

Polska edycjia WLZ 2019[edytuj | edytuj kod]

Gdzie jest Top 100 polskiej edycji WLZ 2019 i gdzie mogę znaleźć laureatów wszystkich nagród przyznanych w konkursie.

             Pozdrawiam Jakub.

Ograniczenia wiekowe[edytuj | edytuj kod]

Czy są jakieś ograniczenia wiekowe? Czy mogę brać udział jeśli mam 15 lat?

Potencjalny problem[edytuj | edytuj kod]

Chciałbym zwrócić uwagę na pewną kwestię związaną z konkursem Wiki Lubi Zabytki. Mianowicie w regulaminie mamy powiedziane, że foty można ładować „poprzez formularz udostępniony na stronie Konkursu (zabytki.wikimedia.pl) albo bezpośrednio do Wikimedia Commons w dowolny sposób“ Zwróćmy uwagę, że w regulaminie nie ma powiedziane, że mają te zdjęcia być w jakiejś specjalnej kategorii (mam naturalnie na myśli tę: C:Category:Images from Wiki Loves Monuments 2020 in Poland No i mamy sobie wkład użytkownika Gliwi (to nie ja): tutaj Nawrzucał dużo, ale nie poprzez formularz, a kategorii związanych z WLM brak. Teoretycznie te zdjęcia, jeśli spełniają inne kryteria, powinny również wziąć udział w konkursie, nieprawdaż? Jeśli tak, to jakim sposobem komisja konkursowa do nich dotrze? --Gower (dyskusja) 23:07, 28 wrz 2020 (CEST)

Wyniki konkursu fotograficznego 2020[edytuj | edytuj kod]

Dzień dobry. Kiedy można spodziewać się wyników konkursu ,,Wiki lubi zabytki"? Z poważaniem AK

Opóźniły się ze względu na troskę o zdrowie naszych jurorów w czasach epidemii. Ale już są! Dzisiaj 27 listopada. --WTM (dyskusja) 13:41, 27 lis 2020 (CET)