Wikiprojekt:Sortowanie stubów/Propozycje

Skrót: WP:SS/P
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii


WikiProjekt Sortowanie stubów
edytuj szablon
Informacje
Strona projektu dysk.
Informacje ogólne dysk.
Lista typów zalążków dysk.
Nazewnictwo zalążków dysk.
Statystyki projektu dysk.
Szablony projektu dysk.
Dyskusje
Propozycje (głosowanie) dysk.
Odkryte zalążki dysk.
Odrzucone | [+] kat. dysk.
Przyjęte | [+] kat. dysk.
Kategoria:Wikiprojekt Sortowanie stubów

Na tej podstronie projektu, możesz zaproponować nowy typ zalążka (korzystając z Procedury zgłaszania nowych zalążków) lub rekategoryzację istniejącego typu zalążka. Inne propozycje dotyczące zalążków prosimy zgłaszać w dyskusji Propozycji.

Procedura zgłaszania nowych zalążków

Zasady

  1. Strony (elementy) zgłoszone tutaj powinny pozostawać na tej liście przez 168 (7*24) godzin. W tym czasie każdy zalogowany Wikipedysta o co najmniej 30-dniowym stażu i posiadający na swoim koncie przynajmniej 100 nieskasowanych edycji w przestrzeni głównej w momencie zgłoszenia zalążka ma prawo zagłosować za lub przeciw przyjęciu zalążka. W dyskusji mogą brać udział również inni Wikipedyści.
  2. O stworzeniu zalążka decyduje wynik głosowania.
  3. Głosowanie może zostać przedłużone przy niejednoznacznych wynikach lub w przypadku poważnych wezwań do weryfikacji głosów.
  4. Jeśli po upływie 7 dni, wynik nie będzie jednoznaczny (nikt nie zagłosuje, nie będzie odpowiedniej frekwencji lub będzie remis), głosowania przedłuża się o 7 dni (168 godzin).
  5. By głosowanie można było uznać za ważne, musi w nim zagłosować co najmniej pięciu Wikipedystów.
  6. Jeśli liczba haseł, w których miałby się znaleźć stub nie przekracza 50, głosowanie jest anulowane. Nie dotyczy zgłoszonych przed dopisaniem tego paragrafu.
  7. Szablony zalążków można stworzyć dla przykładu w głosowaniu, lecz nie można ich umieszczać w artykułach.
  8. Nie wolno oznaczać artykułów zgłoszonym zalążkiem dopóki nie zostanie on przegłosowany. Zamiast tego można umieścić (w przeznaczonym na to miejscu w szablonie głosowania) listę artykułów, które mogłyby zawierać zalążek, lub lepiej podać link do narzędzia CatScan, ustawionego na wyszukiwanie zalążków z danej kategorii.
  9. Proponujący nowy typ zalążka może wycofać swoją propozycję do końca głosowania, jeśli poda przekonujący argument.
  10. Proponujący nowy typ zalążka nie może głosować za przyjęciem lub odrzuceniem tego zalążka. (Skoro proponuje, to najprawdopodobniej jest za stworzeniem, a tutaj chodzi o zasięgnięcie opinii innych.)
  11. Jeśli zalążek zostanie odrzucony w głosowaniu można powtórzyć głosowanie po upływie 21 dni od zakończenia poprzedniego. Nowe głosowanie musi mieć nazwę w formacie Wikiprojekt:Sortowanie stubów/Propozycje/Przykład stub 2 (pamiętając o spacji przed cyfrą).

Zalecenia

  1. Prosimy każdy zalążek umieszczać oddzielnie.
  2. Prosimy nie stosować wielkich liter, wytłuszczeń, czy podkreśleń do wyróżniania całych wypowiedzi - można to robić dla uwypuklenia ich najważniejszych fragmentów.
  3. Prosimy oddawać głosy poprzez umieszczenie najpierw swojego podpisu, a za nim ewentualnie krótkiego uzasadnienia, w sekcji "Za" albo "Przeciw" - komentarze do cudzych wypowiedzi lub rozwinięcie własnej prosimy wpisywać jedynie w sekcji "Dyskusja".
  4. Prosimy nie usuwać (nie zmieniać) żadnych wypowiedzi, nawet swoich, gdyż może to doprowadzić do nieporozumień w dyskusji - najlepiej stosować przekreślenie uzyskiwane tagami <s>przekreślenie</s>. Nie dotyczy to wpisów niezgodnych z zasadami Wiki, które będą usuwane niezwłocznie po ich zauważeniu.
  5. Przy tworzeniu nowych kategorii dla przegłosowanego już zalążka, zaleca się stosowanie małych liter, z wyjątkiem nazw własnych, jak miasta czy państwa. Dzięki temu łatwiej będzie przystosować Unistub do pracy z tym zalążkiem, jak również będzie to zgodne z zasadami polskiej ortografii.
  6. Jeżeli głosowanie ma znamiona wygłupu - można usunąć dane głosowanie po 24h od wstawienia, bez wliczania go do statystyk. Lepiej jest skonsultować tą decyzję z jakimś uczestnikiem projektu lub innych doświadczonym Wikipedystą.
  7. Dopuszczalne jest tworzenie szablonu stub "na pokaz" - by sprawdzić jak ikonka komponuje się z tekstem. Należy wówczas użyć szablonu {{SS projekt}} (więcej informacji na stronie szablonu).

Instrukcja obsługi

Aby stworzyć nowe głosowanie:
I.
Stwórz podstronę głosowania.

Wpisz poniżej zamiast słowa "Przykład" nazwę dziedziny, której ma dotyczyć stub (np. Sport czy Japonia). Następnie kliknij przycisk "Utwórz podstronę".


II.
Uzupełnij podstronę głosownia danymi

Zostaniesz przeniesiony do częściowo wypełnionej już podstrony z głosowaniem. Będziesz tam musiał tylko krótko wyjaśnić dlaczego sądzisz, że taki stub jest potrzebny (w miejscu tekstu "podaj powód"). Gdy skończysz, skopiuj szablon do strony głosowania (tekst samym dole białego pola) kliknij i kliknij "Zapisz".

III.
Dodaj wpis na stronie WP:SS.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś dodaj podstronę z głosowaniem na liście - kliknij   ten link   i wklej skopiowany wcześniej tekst nad pozostałymi propozycjami. Następnie zapisz stronę.

Propozycje

Brak głosowań (patrz wyżej)

Archiwum