Wygrane marzenia

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Wygrane marzenia
Coyote Ugly
Gatunek

dramat
komedia
muzyczny

Data premiery

31 lipca 2000
6 października 2000 (Polska)

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Język

angielski

Czas trwania

94 minuty

Reżyseria

David McNally

Scenariusz

Gina Wendkos

Muzyka

Trevor Horn

Zdjęcia

Amir M. Mokri

Scenografia

Jon Hutman
Gae S. Buckley

Kostiumy

Marlene Stewart

Montaż

William Goldenberg

Produkcja

Jerry Bruckheimer
Chad Oman

Wytwórnia

Jerry Bruckheimer Films
Touchstone Pictures

Dystrybucja

Syrena EG
Buena Vista Pictures

Budżet

45,000,000 USD

Wygrane marzenia (ang. Coyote Ugly) – amerykański dramat z 2000 roku w reżyserii Davida McNally'ego.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Violet Sanford, mieszka gdzieś w małej mieścinie stanu New Jersey ze swoim ojcem. Pracuje w pizzerii i ma nadzieję na zostanie kiedyś znaną autorką tekstów i muzyki piosenek.

Pewnego dnia wyjeżdża do Nowego Jorku, aby wreszcie zacząć robić karierę. Zostawia ojca i przyjaciółkę Glorię. Niestety jej próby przebicia się w wielkim mieście spełzają na niczym, żadne studio nie chce przyjąć jej demo. Z kilkoma dolarami w kieszeni, idzie do baru czynnego całą noc i odkrywa, że pracujące tam dziewczyny całkiem nieźle tam zarabiają, m.in. z napiwków. Po małym „śledztwie” dowiaduje się, że ten modny bar to Coyote Ugly. Przekonuje właścicielkę baru, Lil do zatrudnienia jej. Zostaje tzw. „kojotką”. Szybko okazuje się, że Violet musi się wiele nauczyć. Przede wszystkim, jak opanować tremę przed publicznością. Zdarza się jej kilkakrotnie uciec na zaplecze, jak jednocześnie śpiewać, atrakcyjnie tańczyć i robić „show”. Przez cały czas marzy o karierze, jednak jak się szybko okazuje, zostanie zauważona tylko wtedy, kiedy zaśpiewa własną piosenkę, na co nie pozwala jej nieśmiałość.

Pewnej nocy stara się zostać zauważona przez łowcę talentów z muzycznej branży. Dla żartu, barman pokazuje Kevina O’Donnella jako właściciela baru. Kiedy Violet odkrywa oszustwo, uważa, że Kevin specjalnie robił z niej idiotkę. Jednak to niemiłe dla Violet wydarzenie zbliża ich do siebie. Kevin pomaga jej przezwyciężać nieśmiałość na scenie. Zostają parą, pomimo tego, że Kevin ukrywa przed Violet swoją przeszłość.

Kiedy zrezygnowana postanawia już wrócić do New Jersey zostaje zaproszona na wieczór debiutów, gdzie w końcu udaje się jej zdobyć wymarzony kontrakt.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Nagrody[edytuj | edytuj kod]

2001

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]