Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 – kategoria do 55 kg w stylu klasycznym

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2004
Zapasy
Waga do 55 kg mężczyzn w stylu klasycznym
Złoty medal

Węgry István Majoros

Srebrny medal

Rosja Giejdar Mamiedalijew

Brązowy medal

Grecja Artiom Kiurengian

Rywalizacja w wadze do 55 kg mężczyzn w zapasach w stylu klasycznym na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 została rozegrana 24 i 25 sierpnia. Zawody odbyły się w hali Ano Liosia Olympic Hall w Ano Liosia.

W zawodach wzięło udział 22 zawodników.

Klasyfikacja[1][edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nazwisko
Gold medal.svg Węgry István Majoros
Silver medal.svg Rosja Giejdar Mamiedalijew
Bronze medal.svg Grecja Artiom Kiurengian
4 Ukraina Ołeksij Wakułenko
5 Kuba Lázaro Rivas
6 Gruzja Irakli Czoczua
7 Korea Południowa Im Dae-won
8 Dania Håkan Nyblom
9 Hasan Rangraz
10 Japonia Masatoshi Toyota
11 Rumunia Marian Sandu
12 Turcja Ercan Yıldız
13 Sheng Jiang
14 Stany Zjednoczone Dennis Hall
15 Polska Dariusz Jabłoński
16 Litwa Svajūnas Adomaitis
17 Kazachstan Nurbakyt Tengyzbajew
18 Kirgistan Uran Kaliłow
19 Czechy Petr Švehla
20 Algieria Samir Bin Szinaf
21 Indie Mukesh Khatri
22 Dominikana Jansel Ramírez


Zasady[edytuj | edytuj kod]

Uczestnicy zostali podzielni na grupy. Najlepszy zawodnik awansował do dalszej rywalizacji w rundzie finałowej

  • TF — Łopatki
  • PP — Na punkty (Pokonany zdobył punkty)
  • PO — Na punkty (Pokonany bez punktów)
  • ST — Przewaga (10 punktów różnicy, przewaga techniczna)
  • CP - Punkty
  • TP - Punkty techniczne/Czas


Wyniki[2][edytuj | edytuj kod]

Grupy eliminacyjne[edytuj | edytuj kod]

Grupa 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj W P CP TP
1 István Majoros  Węgry 2 0 6 8
2 Masatoshi Toyota  Japonia 1 1 5 14
3 Jansel Ramírez  Dominikana 0 2 0 0


Zapaśnik 1 Zapaśnik 2 CP TP
Japonia Masatoshi Toyota Węgry István Majoros 1-3 PP 3-5
Dominikana Jansel Ramírez Japonia Masatoshi Toyota 0-4 ST 0-11
Węgry István Majoros Dominikana Jansel Ramírez 3-0 PO 5-0

Grupa 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj W P CP TP
1 Lázaro Rivas  Kuba 2 0 7 17
2 Hasan Rangraz  Iran 1 1 5 14
3 Samir Bin Szinaf  Algieria 0 2 0 0


Zapaśnik 1 Zapaśnik 2 CP TP
Kuba Lázaro Rivas Algieria Samir Bin Szinaf 4-0 ST 11-0
Hasan Rangraz Kuba Lázaro Rivas 1-3 PP 4-6
Algieria Samir Bin Szinaf Hasan Rangraz 0-4 ST 0-10

Grupa 3[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj W P CP TP
1 Irakli Czoczua  Gruzja 2 0 6 7
2 Ercan Yıldız  Turcja 1 1 4 4
3 Svajūnas Adomaitis  Litwa 0 2 2 2


Zapaśnik 1 Zapaśnik 2 CP TP
Gruzja Irakli Czoczua Turcja Ercan Yıldız 3-1 PP 4-1
Litwa Svajūnas Adomaitis Gruzja Irakli Czoczua 1-3 PP 1-3
Turcja Ercan Yıldız Litwa Svajūnas Adomaitis 3-1 PP 3-1

Grupa 4[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj W P CP TP
1 Ołeksij Wakułenko  Ukraina 2 0 6 7
2 Dennis Hall  Stany Zjednoczone 1 1 3 3
3 Petr Švehla  Czechy 0 2 1 2


Zapaśnik 1 Zapaśnik 2 CP TP
Czechy Petr Švehla Stany Zjednoczone Dennis Hall 1-3 PP 2-3
Ukraina Ołeksij Wakułenko Czechy Petr Švehla 3-0 PO 4-0
Stany Zjednoczone Dennis Hall Ukraina Ołeksij Wakułenko 0-3 PO 0-3

Grupa 5[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj W P CP TP
1 Im Dae-won  Korea Południowa 2 0 6 10
2 Marian Sandu  Rumunia 1 1 4 9
3 Nurbakyt Tengyzbajew  Kazachstan 0 2 1 4


Zapaśnik 1 Zapaśnik 2 CP TP
Korea Południowa Im Dae-won Kazachstan Nurbakyt Tengyzbajew 3-1 PP 4-4
Rumunia Marian Sandu Korea Południowa Im Dae-won 1-3 PP 3-6
Kazachstan Nurbakyt Tengyzbajew Rumunia Marian Sandu 0-3 PO 0-6

Grupa 6[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj W P CP TP
1 Giejdar Mamiedalijew  Rosja 2 0 6 6
2 Dariusz Jabłoński  Polska 1 1 3 3
3 Mukesh Khatri  Indie 0 2 0 0


Zapaśnik 1 Zapaśnik 2 CP TP
Rosja Giejdar Mamiedalijew Indie Mukesh Khatri 3-0 PO 3-0
Polska Dariusz Jabłoński Rosja Giejdar Mamiedalijew 0-3 PO 0-3
Indie Mukesh Khatri Polska Dariusz Jabłoński 0-3 PO 0-3

Grupa 7[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj W P CP TP
1 Artiom Kiurengian  Grecja 3 0 10 17
2 Håkan Nyblom  Dania 2 1 6 5
3 Sheng Jiang  Chiny 1 2 4 4
4 Uran Kaliłow  Kirgistan 0 3 1 3


Zapaśnik 1 Zapaśnik 2 CP TP
Dania Håkan Nyblom Grecja Artiom Kiurengian 0-3 PO 0-3
Sheng Jiang Kirgistan Uran Kaliłow 3-1 PP 3-3
Dania Håkan Nyblom Sheng Jiang 3-1 PP 2-1
Grecja Artiom Kiurengian Kirgistan Uran Kaliłow 4-0 TF 3:31
Dania Håkan Nyblom Kirgistan Uran Kaliłow 3-0 PO 3-0
Grecja Artiom Kiurengian Sheng Jiang 3-0 PO 8-0


Runda finałowa[3][edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
 Węgry István Majoros 6  
 Kuba Lázaro Rivas 1      Węgry István Majoros 3  
 Gruzja Irakli Czoczua 12      Ukraina Ołeksij Wakułenko 1  
 Ukraina Ołeksij Wakułenko 14        Węgry István Majoros 3
 Korea Południowa Im Dae-won 0        Rosja Giejdar Mamiedalijew 1
 Rosja Giejdar Mamiedalijew 3      Rosja Giejdar Mamiedalijew 7
          Grecja Artiom Kiurengian 2     Walka o brązowy medal
      
 Ukraina Ołeksij Wakułenko 1
 Grecja Artiom Kiurengian 6
  o 5 miejsce
       
 Kuba Lázaro Rivas 11
 Gruzja Irakli Czoczua 0


Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Final Standings (ang.). Sports-reference.com. [dostęp 2022-06-23].
  2. Featherweight, Greco-Roman (≤55 kilograms), Men (ang.). Olympedia.org. [dostęp 2022-06-23].
  3. Men's Greco-Roman bantamweightt (ang.). Olympiandatabase.com. [dostęp 2022-06-23].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]