Julia Chmielnik

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Julia Chmielnik (ur. 16 kwietnia 1981 w Łodzi) – dyrygentka, instruktor dykcji i śpiewu, aktorka. Córka aktora Jacka Chmielnika.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

w 2000r. ukończyła Liceum Muzyczne w Krakowie w klasie rytmiki i fortepianu. W 2005 r. ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie na wydziale Twórczości, Interpretacji i Edukacji Muzycznej ze specjalizacją - prowadzenie zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych. Dyrygenturę studiowała pod kierunkiem prof. Stanisława Krawczyńskiego. W 2003 r. w ramach programu Sokrates studiowała śpiew i dyrygenturę na Universidade de Aveiro w Portugalii.

W 2004 r. zorganizowała Dni Muzyki Portugalskiej. Przegląd odbył się w Krakowie, z udziałem artystów portugalskich i polskich. Obejmował cykl wykładów, koncertów, wystawę fotografii i promocję kulturalno-turystyczną Portugalii.

W 2005 r. zadebiutowała jako aktorka (główna rola - Sonia Walsk) w polskiej prapremierze broadwayowskiego musicalu „Grają naszą piosenkę” Neila Simona i Marvina Hamlisha w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Współpracowała z warszawskim Teatrem Kwadrat, gdzie przygotowywała m.in. oprawę muzyczną jubileuszu Jana Kobuszewskiego . Od 2010 r. współpracuje jako wykładowca dykcji i piosenki ze Szkołą Aktorską ROE w Warszawie. Jest jurorką muzyczną w precastingach do programu telewizyjnego "Must Be the Music. Tylko muzyka". Przygotowuje wokalnie uczestników programu "Twoja twarz brzmi znajomo".