L'amour existe encore

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
L'amour existe encore
Okładka
Okładka Promo CD
Singel Céline Dion
z albumu Dion chante Plamondon
Wydany 14 października 1991
Format Singiel radiowy (Kanada), CD (Francja)
Nagrywany Face B
Gatunek pop
Długość 3:50
Wytwórnia Columbia, Epic
Produkcja Jannick Top, Serge Perathoner
Autorstwo Luc Plamondon, Richard Cocciante
Singel po singlu

"L'amour existe encore" (ang. Love Still Exists, pol. Miłość wciąż istnieje) jest piosenką z albumu Celine Dion Dion chante Plamondon. "L'amour existe encore" została wydana jako drugi singiel (tylko radiowy) z albumu w Kanadzie (14 października 1991) i trzeci singiel komercyjny we Francji (17 stycznia 1994). Dion nagrała również hiszpańskojęzyczną wersję utworu zatytułowaną "Aún Existe Amor". Wersja ta została wydana jako promocyjny singiel w USA z jej 9 anglojęzycznego albumu A New Day Has Come (2002 rok).

W Kanadzie piosenka została wydana bez żadnego teledysku. Kiedy Sony Music Entertainment zdecydowała wydać ją jako trzeci singiel komercyjny we Francji w grudniu 1993 roku nakręcono klip, który wreżyserwał Alain Desrochers. Teledysk do "L'amour existe encore" został włączony później do kompilacji DVD Dion z 2005 roku On ne change pas.

Wersję na żywo utworu można znaleźć na dwóch live albumach Kanadyjki - À l'Olympia i Au cœur du stade. Piosenka została włączona do kompilacji największych przebojów francuskojęzycznych Dion z 2005 On ne change pas.

"L'amour existe encore" doszedł do 16 miejsca na liście najczęściej granych piosenek w stacjach radiowych w Quebec i był obecny na niej przez 20 tygodni. We Francji piosenka doszła do 31 miejsca na liście sprzedaży singli i była obecna na niej przez 23 tygodnie.

Po tym jak Ignacio Ballesteros-Diaz napisał hiszpańskojęzyczny tekst do "L'amour existe encore", Dion nagrała jej hiszpańską wersję zatytułowaną "Aún Existe Amor". Wersja ta, została umieszczona na albumie 9 anglojęzycznym albumie wokalistki A New Day Has Come (2002 rok) i wydana jako promocyjny singiel z krążka w USA. Dion zaśpiewała piosenkę w 2002 roku podczas rozdania nagród Billboard Latin Music Awards, gdzie otrzymała specjalną nagrodę za jej hit "My Heart Will Go On", który jako pierwsza piosenka w języku angielskim doszła na szczyt listy Billboardu Hot Latin Tracks.

Formaty i traclisty[edytuj | edytuj kod]

1991 Kanadyjski promo CD singiel

  1. "L'amour existe encore" – 3:50

1994 Francuski CD singiel

  1. "L'amour existe encore" – 3:50
  2. "Le monde est stone" – 3:40

2002 USA promo CD singiel

  1. "Aún Existe Amor" – 3:52

Pozycje, sprzedaż i certyfikaty[edytuj | edytuj kod]

Kraj Pozycja Certyfikat Sprzedaż
Quebec - Airplay Chart 16 - -
Francja - Singles Chart 31 - -