Never Trust a Pretty Face

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Never Trust a Pretty Face
Album studyjny Amandy Lear
Wydany styczeń 1979
Nagrywany wrzesień - grudzień 1978
Gatunek disco, pop
Długość 39:25
Wytwórnia Ariola Records
Producent Anthony Monn
Oceny

Allmusic 4/5 gwiazdek [1]

Płyta po płycie

Never Trust a Pretty Face – album francuskiej piosenkarki Amandy Lear, wydany w 1979 roku.

Ogólne informacje[edytuj | edytuj kod]

Never Trust a Pretty Face był trzecim z kolei albumem Amandy Lear nagranym wspólnie z producentem Anthonym Monnem. Większość tekstów napisała sama piosenkarka, a za brzmienie utworów - podobnie jak w przypadku poprzednich albumów – odpowiedzialny był Monn. Całość została utrzymana w modnym wówczas stylu dyskotekowym, są tu też jednak wolniejsze utwory, między innymi tytułowy "Never Trust a Pretty Face" oraz ballada "The Sphinx".

Do płyty dołączony był plakat, na którym widniało powiększone zdjęcie z okładki. Wizerunek ten przedstawiał Amandę jako stworzenie ze skrzydłami anioła i ogonem węża, na egipskiej pustyni. W niektórych krajach wydano nieco zmienione wersje albumu. We Francji piosenka "Lili Marleen" miała niemiecko-francuskie słowa, a w USA wydano na płycie "Miroir" po angielsku.

Płyta okazała się sukcesem w Europie, głównie dzięki hitowym singlom "Fashion Pack" oraz "The Sphinx". Jest uznawana za jedno z najambitniejszych dokonań muzycznych gwiazdy.

Album został wydany tylko na winylu i kasecie magnetofonowej. Nie ukazał się jeszcze na krążku CD. Obecnym właścicielem nagrań jest firma Sony BMG Music Entertainment. Nie jest znana data wydania albumu na płycie kompaktowej przez tą wytwórnię.

Lista utworów[edytuj | edytuj kod]

Strona A:

  1. "Fashion Pack"
  2. "Forget It"
  3. "Lili Marleen"
  4. "Never Trust a Pretty Face"

Strona B:

  1. "The Sphinx"
  2. "Black Holes"
  3. "Intellectually"
  4. "Miroir"
  5. "Dreamer (South Pacific)"

Single z płyty[edytuj | edytuj kod]

Przypisy