Ross Geller

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ross Geller
Pierwszy odcinek Ten, w którym Monica znalazła współlokatorkę
Ostatni odcinek Ten ostatni
Twórca David Crane
Marta Kauffman
Grany przez David Schwimmer
Informacje
Rodzina Jack Geller (ojciec)
Judy Geller (matka)
Monica Geller-Bing (siostra)
Chandler Bing (szwagier)
Erica Bing (adoptowana siostrzenica)
Jack Bing (adoptowany siostrzeniec)

Dr. Ross Geller, Ph.D. (ur. 18 października 1967) – fikcyjna postać występująca w popularnym na całym świecie sitcomie z USA Przyjaciele (Friends, 1994-2004), grana przez Davida Schwimmera.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Ross Geller jest starszym bratem Moniki Geller. Posiada stopień doktora w systemie anglosaskim. Jest paleontologiem, a w późniejszych odcinkach zostaje ukazany jako wykładowca w college'u. Od czasów szkolnych był zakochany w Rachel Green. Mieszkał razem z Chandlerem Bing w akademiku w czasie studiów. Ożenił się z Carol, z którą ma syna Bena. Po tym jak Carol oświadczyła, że jest lesbijką, rozwiedli się. Następnie poślubił Emily Waltham, lecz ich małżeństwo nie trwało długo. W czasie pobytu w Las Vegas, razem z Rachel, pod wpływem alkoholu, biorą ślub. To małżeństwo również nie trwa długo. Razem z Rachel ma córkę Emmę. W ostatnim odcinku ponownie wyznają sobie miłość.

David Schwimmer o Rossie Gellerze[edytuj | edytuj kod]

"Od momentu przeczytania scenariusza, poczułem, że rozumiem tego faceta. Jednak dopiero odcinek z kasetą z balu maturalnego pomógł mi uświadomić jak głębokie są uczucia Rossa do Rachel."

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy