Sébastien Lefebvre

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Sébastien Lefebvre
Sebmodesto.jpg
Lefebvre podczas gry na gitarze
Imię i nazwisko Sébastien Lefebvre
Pseudonim Seb
Data i miejsce urodzenia 5 czerwca 1981 r.
Montreal, Quebec, Kanada
Instrument gitara
Gatunek
  • pop-punk
  • rock alternatywny
  • pop-rock
Zawód gitarzysta
Powiązania Simple Plan Man Of The Hour
Obecni członkowie
Pie, Dav, Chuck, Jeff,
Współpracownicy
Patrick w radiowym programie Moth
Zespół
Simple Plan

Sebastien Lefebvre (właśc. Gaetan Jean-Sébastien Lefebvre Pépin, często po prostu nazywany Seb) (ur. 5 czerwca 1981 r. w Montrealu, w Kanadzie) – francusko-kanadyjski gitarzysta, członek formacji Simple Plan. Gra na gitarze i śpiewa. Wcześniej pracował jako dozorca w wyższej szkole.

Lefebvre dorastał w Laval, Quebec. Uczęszczał do Kolegium Beaubois, wyższej szkoły w Montrealu wraz z innymi członkami zespołu Pierre Bouvier, Jeff Stinco i Chuck Comeau (David Desrosiers nie uczęszczał do tej szkoły). Ma jednego brata Jaya (z którym jest bardzo zżyty) i 2 młodsze siostry Anne-Andrée i Héloise. Jego matka, Lorraine Pépin, pracuje jako dziecięcy psycholog i pracownik socjalny we wschodnim Montrealu, a ojciec, Jean Lefebvre jest urzędnikiem (jego rodzice rozwiedli sie, kiedy był nastolatkiem). Prowadzi też z Patrickiem Langlois audycje radiową Man Of The Hour.

Sebastien obecnie używa gitar Gibson i Framus, szczególnie Gibson ES-335. Korzysta również ze wzmacniaczy Mesa Boogie.

Dnia 20 października 2009 roku zostało wydane jego solowe EP, "You Are Here". Pod koniec 2010 roku Sébastien nagrał kolejne ze swoją przyjaciółką Katie Rox. W 2011 roku wydał EP "Les Robots".