Smosh

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Smosh
Ian Hecox (po lewej) i Anthony Padilla (po prawej) w 2014
Ian Hecox (po lewej) i Anthony Padilla (po prawej) w 2014
Data i miejsce urodzenia Ian Hecox: 30 listopada 1987
Sacramento, Kalifornia,
 Stany Zjednoczone

Anthony Padilla: 16 września 1987
Sacramento, Kalifornia,
 Stany Zjednoczone

Zawód Komediowy duet, Partnerzy z YouTube
Narodowość amerykańska
Strona internetowa

Smosh – duet komików o działalności internetowej. Tworzą go Ian Hecox (ur. 30 listopada 1987 w Sacramento) oraz Anthony Padilla (ur. 16 września 1987, również w Sacramento). W 2003 roku Padilla zaczął wstawiać filmy Flash na portal Newgrounds pod nazwą Smosh. Później dołączył do niego jego przyjaciel, Ian Hecox. Niedługo później zaczęli publikować filmy w serwisie YouTube i wkrótce stali się jednym z najpopularniejszych kanałów tejże strony. W kwietniu 2015 kanał Smosh miał ponad 20 milionów subskrybentów oraz 4.2 miliarda wyświetleń. Kanał ten przechodził także trzy okresy, w których posiadał tytuł najczęściej subskrybowanego kanału w serwisie YouTube: od maja do czerwca 2006, od kwietnia 2007 do września 2008, oraz od stycznia do sierpnia 2013 (wtedy tytuł ten przejął kanał PewDiePie).

Kanały[edytuj | edytuj kod]

Na YouTube istnieje 8 kanałów dotyczących Smosha, w tym 5 z regularnie publikowanymi filmami.

  • Smosh – "podstawowy" kanał, gdzie Hecox i Padilla wstawiają swoje skecze. Nowe filmy pojawiają się w piątki.
  • El Smosh – wersja tego samego kanału, gdzie co sobotę publikowane są epizody zdubbingowane w języku hiszpańskim.
  • Smosh Games – kanał poświęcony grom. Tutaj pojawia się dwanaście filmów tygodniowo. Padilla i Hecox pojawiają się rzadziej na tym kanale, gdyż głównie zajmują się nim David "Lasercorn" Moss, Matt Sohinki, Joshua "Jovenshire" Ovenshire oraz  Mari Takahashi.
  • Shut Up! Cartoons – na tym kanale znajdują się serie kreskówek tworzone przez różnych autorów.
  • Smosh 2nd Channel – (oryginalnie nazwany IanH, z początku był poświęcony wideoblogom) kanał, na który w poniedziałki na zmianę publikowane są serie Smosh is Bored oraz Lunchtime with Smosh. W soboty natomiast pojawia się seria Smosh Pit Weekly prowadzona przez Mari Takahashi.
  • AnthonyPadilla – kanał Anthony'ego, na który wstawia swoje vlogi.
  • AskCharlie – kanał aktywny od maja 2010 do grudnia 2011, gdzie w serii Ask Charlie zantropomorfizowana świnka morska o imieniu Charlie pijana Świnka Morska odpowiada na pytania widzów. Seria zakończyła się śmiercią Charliego.

Smosh udostępnia swoje produkcje również na własnej stronie (http://www.smosh.com). Można tam znaleźć wycięte sceny których nie ma w podstawowych wersjach udostępnianych w serwisie YouTube oraz wiele humorystycznych memów internetowych i gadżetów związanych ze produkcjami Smosh, które są do nabycia za opłatą.

Food Battle[edytuj | edytuj kod]

Seria Food Battle to jedna z najstarszych i niewielu jakie powstały na tymże kanale. Prowadzona jest od roku 2006 i jak dotąd nie przewidywane jest jej zakończenie, a nowe odcinki są wypuszczane co roku. Odcinki są zazwyczaj poprzedzane ogłoszeniem, a potem zwiastunem

W serii komicy prześcigają się, które jedzenie może wykonać więcej codziennych czynności, np: filiżanka kawy, długopis, GPS. Jedzenie Iana się nie zmienia i od początku jest to pączek z różową polewą oraz kolorową posypką, natomiast jedzienie Anthony'ego zmienia się co roku, a od roku 2009 widzowie mogą na nie głosować.

Założyciele kanału planują także stworzenie gry komputerowej opartej na tej serii pod tytułem Food Battle: The Game[1]. Fundusze potrzebne do stworzenia gry zebrano z dotacji internautów poprzez stronę Indiegogo. Gra ma być dostępna całkowicie za darmo i ma przypominać The Legend of Zelda, Banjo Kazooie oraz znaną w Polsce grę Wiedźmin[2]. Na razie przewidywane jest wydanie na platformy: PC, iOS oraz jeżeli będzie to możliwe także na wiele innych, przykładowo Android. Jako jedną z ciekawszych rzeczy jest możliwość wysyłania własnych pomysłów, gdyż jak sami twórcy mówią gra jest robiona dla ich fanów.

Przypisy