The Week in Chess

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
The Week in Chess
Częstotliwość tygodnik
Kraj  Wielka Brytania
Rodzaj czasopisma szachy
Pierwsze wydanie 17 września 1994
Redaktor naczelny Mark Crowther
Strona internetowa czasopisma

The Week in Chess (z ang. Szachowy tydzień, w skrócie TWIC) – jeden z pierwszych internetowych serwisów poświęconych bieżącym wydarzeniom ze świata szachów.

Autorem serwisu był w 1994 roku Mark Crowther, który jest webmasterem do dnia dzisiejszego. Początkowo TWIC był prowadzony w formie grupy tematycznej rec.games.chess w Usenecie[1], następnie przeniesiony na prywatną stronę autora, później na www.chesscenter.com, www.chess.co.uk, a obecnie na www.theweekinchess.com. Od samego początku zawartość serwisu tworzyły w głównej mierze wyniki bieżących turniejów. W niedługim czasie strona stała się jedną z najpopularniejszych w tematyce szachowej, przede wszystkim dzięki bardzo szybkiej aktualizacji, którą zapewniali liczni współpracownicy Crowthera na całym świecie. Wraz z rozwojem strony wprowadzono zagadnienia związane z szachowymi debiutami, dzięki czemu TWIC stał się popularny zarówno wśród zawodowców, jak i amatorów.

Serwis The Week in Chess jest prowadzony – zgodnie ze swoją nazwą – jako cotygodniowe wydawnictwo zawierające oprócz wyników turniejów i zapowiedzi kolejnych wydarzeń, również pliki z partiami w formacie CB i PGN. W styczniu 2014 r. ukazało się 1000. wydanie[2].

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]