Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Curiosity Rover

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Curiosity Rover[edytuj | edytuj kod]

Bardzo dobrze napisany artykuł, wyczerpujący temat i szeroko zilustrowany. Lepszy nawet od swojego angielskiego odpowiednika. Grawiton hej 19:41, 31 gru 2017 (CET)

Edit: Jego autorem jest Wikipedysta:Romkur. Grawiton hej 19:44, 31 gru 2017 (CET)

Dostrzeżone błędy merytoryczne
  1. To nie błąd, ale we wstępie brakuje mi informacji kiedy wróci/wrócił łazik z misji na Ziemię. D kuba (dyskusja) 01:05, 1 sty 2018 (CET)
  1. Ale On nie wrócił i nie wróci, bo nie ma takiej możliwości... Hermod (dyskusja) 01:12, 1 sty 2018 (CET)
Dostrzeżone braki językowe
  1. "...i związków mineralnych z nią związanych" - masło maślane (które nie wiem jak poprawić sensownie), D kuba (dyskusja) 01:05, 1 sty 2018 (CET)
  1. Pisanie w czasie przyszłym o czymś co jeździ po Marsie od pięciu lat jest trochę bez sensu
  2. Między podmiotem a orzeczeniem nie wstawia się przecinka (wiele miejsc; przykład: „Wzorzec ten, sugeruje”)
  3. „szczególnie zabezpieczonych przed uderzeniami odłamkami skał ang. Hazard-Avoidance Cameras (HazCams)” – nope, to te kamery zabezpieczają przed walnięciem w skałę
  4. „Zasilanie łazika energią elektryczną jest realizowane przez radioizotopowy termoelektryczny generator przewidziany do zabezpieczenia wielu misji” pomijając angielską składnię oznacza to, że urządzenie to po misji na Curiosity zostanie wyjęte i zainstalowane gdzie indziej
  5. „MMRTG jest baterią ogniw jądrowych, która niezawodnie zamienia energię jądrową w energię elektryczną.” tj. dopóki się nie zepsuje ;)
  6. Fragment o Dynamicznym Albedo Neutronów (DAN) to – przepraszam – bełkot. Do napisania na nowo, poprawnie naukowo i językowo.
  7. „Zdjęcie meteorytu jest połączeniem szeregu okrągłych [...] zdjęć [...] i jednego z dwu aparatów fotograficznych”
  8. „ Inna możliwością jest taka iż wgłębienia raz powstałe w kryształach oliwinu, który był znalazł się w rzadkim typie kamienno żelaznego meteorytu nazywanego pallasyt, uważa się, że został utworzony wewnątrz asteroidy w pobliżu granicy rdzeń-płaszcz.” – gramatyka połamana – niezrozumiałe
  9. „a być może zostanie wybrany krótko terminowy plan którego miejscem przeznaczenia będzie wychodnia „Pahrump Hills”" – o co chodzi...?
  10. „19 września 2014 [...] ukończył testową procedurę wybranego celu wiercenia [...] obiektów wyznaczonych do wiercenia w zeszłym miesiącu” – trzy lata m zajęło...?
  11. „Następnym krokiem będzie dostarczanie próbek” – zdążyli już zdecydować od 2014 roku...?
  12. „Hematyt jest tlenkiem żelaza mineralnego” – nie wiem co to „żelazo mineralne”, ale hematyt to tlenek żelaza (III)
  13. „ Łazik poruszał sie przez szereg płytkich dolin pomiędzy odkrywką „Pahrump Hills”, która była badana przez sześć miesięcy, a następnym celem naukowymi, „Logan Pass”, do którego zostało jeszcze około 200 metrów, do przodu w kierunku południowym, [88]" – i tu następuje cliffhanger, nie wiadomo co się działo przez następne dwa lata, bo misja, podobnie jak to zdanie, się nie kończy
  14. „13 maja 2014 [...] W najbliższych dniach, Curiosity wznowi jazdę ku górze Aeolis Mons” – @Anagram16, @Hermod ponieważ nie znaleźliście żadnych niedociągnięć, to pomóżcie mi zgadnąć – wznowi, czy nie wznowi? --Felis domestica (dyskusja) 03:32, 1 sty 2018 (CET)
Dostrzeżone braki uźródłowienia
  1. Kilka/kilkanaście akapitów w artykule nie ma przypisów/źródeł. D kuba (dyskusja) 01:06, 1 sty 2018 (CET)
Dostrzeżone braki w neutralności
  1. Informacja o polskich elementach pojazdu, umieszczona we wstępie, to niestety czysty polonocentryzm. frees (dyskusja) 22:19, 10 sty 2018 (CET)
Dostrzeżone błędy techniczne
Poprawiono
Sprawdzone przez
  1. Anagram16 (dyskusja) 21:53, 31 gru 2017 (CET)
  2. Hermod (dyskusja) 00:19, 1 sty 2018 (CET)