Wikipedia:Warsztat PANDA

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Skrót: WP:PANDA

Warsztat PANDA

Neutral panda.svg

Przygotowywanie Artykułów do Nominacji do tytułu Dobrego Artykułu (lub nawet medalu)

Zadaniem Pandy jest wskazywanie, ocenianie i poprawianie artykułów wyróżniających się jakością do poziomu spełniającego wymagania do nominacji do wyróżnienia (medalu lub DA) lub DA. Można tu też zgłaszać do naprawy artykuły już wyróżnione, które z różnych powodów nie spełniają standardów dla wyróżnień.

Wybór haseł

Zamieszczamy tutaj artykuły:

 1. które mogą po poprawkach (rozbudowie) zostać nominowane do wyróżnienia, np.:
 2. które zostały już wyróżnione, jednak nie spełniają standardów swojego wyróżnienia, np.:
Zobacz też
Wyróżniona zawartość Wikipedii:

Jak stworzyć: doskonały artykuł, ilustrację na medal, listę na medal, grupę artykułów.

Porównanie wyróżnień artykułów.

Koordynacja: Wikiprojekt:Wyróżniona zawartość Wikipedii

Instrukcja obsługi

 1. Wstaw na stronę artykułu szablon {{PANDA}};
 2. Dodaj w sekcji Zgłoszenia podsekcję === [[Nazwa artykułu]] ===
  możesz prosić o pomoc we wszystkich sprawach dotyczących poprawy artykułu;
  jeśli artykuł nie otrzymał jeszcze wyróżnienia, możesz tu zasięgnąć porady, czy zgłosić go po medal, czy po DA;
  jeśli artykuł nie spełnia standardów wyróżnienia, które już otrzymał, tuż pod nagłówkiem nowej podsekcji wstaw * [[Wikiprojekt:Odpowiedni wikiprojekt, w którym można uzyskać pomoc przy poprawie artykułu]].
 3. Jeśli artykuł jest gotowy do nominacji (albo odebrania wyróżnienia) albo jeśli ostatni wpis w dyskusji pojawił się ponad 4 tygodnie temu, usuń go z warsztatu, a dyskusję przenieś na stronę dyskusji omawianego artykułu.
 4. Usuń ze strony artykułu szablon {{PANDA}}.

Zgłoszenia[edytuj | edytuj kod]

Grand Theft Auto V[edytuj | edytuj kod]

Cześć! Chciałbym zasięgnąć opinii innych Wikipedystów, czy ten artykuł nadaje się chociaż na miano dobrego artykułu, lub zasięgnąć porad, co trzeba poprawić, żeby móc go zgłosić do listy wyróżnionych artykułów. Dawid napisz wiadomość 16:44, 14 lip 2014 (CEST)

Przede wszystkim chciałbym zwrócić uwagę, że wstęp do artykułu jest zbyt krótki i nie wyjaśnia, dlaczego gra jest ważna. W sposób szczątkowy opisane są mechanika gry (chodzi o sekcję Rozgrywka) oraz odbiór w mediach, ograniczony do ogólników. Trzeba jednak przyznać, że jak na standardy w polskojęzycznej Wikipedii artykuł wygląda bardzo solidnie, ale wciąż jeszcze nie jest to DA. Chciałbym, żebyś spojrzał na medalowy artykuł na en wiki. Czegoś takiego właśnie oczekuję. Sirmann (dyskusja) 11:33, 15 lip 2014 (CEST)
Należy jeszcze trochę rozbudować wstęp, rozgrywkę i odbiór. Natomiast dział bohaterowie jest bardzo szczegółowy i nie wiem czy nie należałoby go skrócić, lub przenieść do osobnego artykułu o postaciach z serii GTA. Zajrzyj do Wikiprojektu i popatrz na wyróżnione artykuły. Będzie Ci łatwiej, gdy będziesz miał wzorce. Vebace [dyskusja] 11:52, 15 lip 2014 (CEST)
Dzięki Panowie, przyda się do rozbudowy. ;) Dawid [dyskusja] 12:08, 15 lip 2014 (CEST)
To co powyżej napisali koledzy, plus styl przydałoby się doszlifować. Sir Lothar (dyskusja) 14:02, 15 lip 2014 (CEST)

Ulica Międzynarodowa w Warszawie[edytuj | edytuj kod]

Kolejny artykuł poświęcony jednej z saskokępskich ulic. Właśnie zakończyłem jego przebudowę i pomyślałem, że czas, by krytycznym okiem rzuciło na niego więcej osób. Proszę o sugestie i uwagi, które mogłyby pomóc w uzyskaniu statusu DA dla tego hasła. TR (dyskusja) 23:53, 21 cze 2014 (CEST)

Jest ok, ale trochę krótki jak na DA. Ale może przejdzie, ja będę za ImreKiss (dyskusja) 06:48, 22 cze 2014 (CEST)
Po ulicy Estońskiej nie mam oporów ze zgłaszaniem krótkich artykułów ;) . TR (dyskusja) 21:39, 23 cze 2014 (CEST)
Proszę tylko o sprecyzowanie, gdzie znajduje się (w odniesieniu do kierunków świata) miejsce opisane jako działki położone "za ul. Międzynarodową" (opis względny położenia daje efekt różny w zależności od wyobrażenia miejsca, w jakim znajduje się czytający). Poza tym warto uzupełnić sekcję Historia o informacje o zagospodarowaniu terenu przed 1945. Teraz jest tylko o dawnych planach, a nie o faktycznym zagospodarowaniu. Poza tym trudno chyba coś tu dodać. Kenraiz (dyskusja) 12:09, 22 cze 2014 (CEST)
Dopisałem ten kierunek - słuszna uwaga. Jeśli chodzi o zagospodarowanie terenu... Aż z ciekawości przejrzałem ortofotomapy, które potwierdzają moje przypuszczenia - nie było tam kompletnie nic. W sumie chyba nikt chyba tego nigdzie nie opisał, więc może napisać takie zdanko, że teren pozostał niezagospodarowany i jako źródło dać link do którejś archiwalnych ortofotomap? TR (dyskusja) 21:39, 23 cze 2014 (CEST)
Tadeusz, zgodnie z konwencją w infoboksie powinno znaleźć się zdjęcie ulicy (a nie rzeźby lub innego pojedynczego obiektu), jeżeli to możliwe z szerokiej perspektywy, ze środka ulicy, w podobnym standardzie jak to, czy to. Przynajmniej jedno w tym artykule. Obecnie czytelnik niestety w ogóle nie widzi, jak ta ulica wygląda. Boston9 (dyskusja) 21:17, 29 cze 2014 (CEST)

Kiła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wyróżniony w sierpniu 2007. Wymaga aktualizacji. We wstępie nie ma ani słowa nt. objawów choroby, głównie traktuje on o sposobie przenoszenia choroby. Wiele akapitów nie ma źródeł. Na en.wiki jest sporo źródeł. Póki co nie spełnia standardów DA. D kuba (dyskusja) 22:34, 1 lip 2014 (CEST)

Jacek Kiełb[edytuj | edytuj kod]

Opis zakończony w 2012 roku. Potem tylko cyferki w infoboxie i jedno zdanie, trzeba to zaktualizować albo odebrać wyróżnienie.

Angelina Jolie[edytuj | edytuj kod]

Opis kariery urywa się w 2008. Jeśli nikt się tym nie zajmie, trzeba będzie zgłosić do odebrania Misiek2 PISZ 17:45, 13 lip 2014 (CEST)