Zbuntowani

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Zbuntowani
'Rebelde'
RBD
RBD
Gatunek serialu telenowela
Kraj produkcji Meksyk
Oryginalny język hiszpański
Główne role Dulce María - Roberta Pardo,
Christopher Uckermann - Diego Bustamante,
Anahí - Mía Colucci,
Alfonso Herrera - Miguel Arango,<br /,
Christopher Uckermann - Diego Bustamante,
Maite Perroni - Lupita Fernandez,
Christian Chávez - Juan "Giovanni" Mendez Lopez,
Ninel Conde - Alma Rey,
Patricio Borghetti - Enrique Madariaga
Liczba odcinków 440
Liczba serii 3
Produkcja
Produkcja Pedro Damián
Reżyseria Juan Carlos Muñoz, Luis Pardo, Pedro Damian
Muzyka RBD, Diego González, JD Natasha, Erik Rubin, DJ Kafka, s3qs
Zdjęcia Eduardo Carreño
Czas trwania odcinka 50 min.
Emisja
Data premiery 4 października 2004,
w TV 4 22 października 2007
Od lat 12
Dulce María, Anahí, Maite, Poncho, Ucker, Christian

Zbuntowani (hiszp. Rebelde) – meksykański serial dla młodzieży wyprodukowany przez Televisę.

Głównymi aktorami są:Dulce María, Christopher Uckermann, Anahí, Alfonso Herrera, Maite Perroni, Christian Chávez, . Serial składa się z 440 odcinków, które podzielone są na 3 sezony. 1 sezon liczy 215, 2 sezon 120, a 3 sezon 105 odcinków. Jest to remake argentyńskiego serialu "Rebelde Way". Producentem telenoweli jest Pedro Damián, a jej premiera odbyła się 4 października 2004. Ostatni, 440 odcinek, został wyemitowany 2 czerwca 2006.

Głównymi bohaterami serialu są: Roberta i Diego, Mía i Miguel którzy poznali się na wakacyjnych zajęciach przygotowujących do rozpoczęcia pierwszego semestru w prestiżowej szkole Elite Way School. Zbuntowani, mimo znaczących różnic między sobą, odkrywają wspólną pasję, łączącą ich na przekór wszelkim uprzedzeniom. Tą wielką pasją jest miłość do muzyki. Mentorem naszych bohaterów jest Enrique Madariaga, znany pisarz i były stypendysta Elite Way School, nauczyciel etyki, który wpaja swym wychowankom prawość i godne zachowanie oraz wypowiada wojnę niesławnej "Loży".

Obsada i opis bohaterów[edytuj | edytuj kod]

Mía Colucci Cacéres (Anahí). Córka wpływowego biznesmena Franca Colucci. Wychowywała się bez matki. Mia jest rozpieszczoną dziewczyną dla której najważniejsza jest uroda i wygląd. Kiedy w jej życie wkracza Miguel, Mía zmienia się. Zaczyna rozumieć swoje błędy i stara się je naprawić. Staje się wspaniałą osobą jaką i tak była na początku, tylko to ukrywała.Jej przyjaciółkami są Vico Paz i Celina Ferrer. Należy do zespołu RBD. Jej kultowe powiedzenie to:"Que difficil es ser yo" ["Jak trudno jest być mną"]. Zakochana ze wzajemnością w Miguelu. Na początku telenoweli nie znosi Roberty, na koniec zostają siostrami . W drugim sezonie jej wrogiem staje się Sol de la Riva i Sabrina Guzman, która próbuje odbić jej Miguela. Pod wpływem alkoholu Miguel spędza noc z Sabrina i nic nie pamięta. Przekonany, że zdradził Míę zrywa kontakt z Sabriną. Ta jednak nie daje za wygrana i w konsekwencji Mía dowiaduje się o wszystkim. Na szczęście wierni przyjaciele Míi odnajdują taśmę z domniemanej zdrady, która oczyszcza Miguela z zarzutów. Jest najbardziej popularną dziewczyną w Elite Way School. Już na początku poznajemy ją jako silna osobowość- Mía robi striptiz na gali zakończenia roku. Niektórzy, np. Sol de la Riva, próbowali odebrać jej posadę najsławniejszej w klasie, ale Mía zawsze potrafi postawić na swoim.

Miguel Arango Cervera (Alfonso Herrera). Pochodzi z Monterrey. Mieszkał tam z matką, ojcem i siostrą. Kiedy jego ojciec popełnia samobójstwo, Miguel obwinia o wszystko jego wspólnika - Franco Colucci. Postanawia się na nim zemścić, wykorzystując do tego jego córkę - Míę. Nie przewiduje tylko tego, że zakocha się w niej. Dzięki stypendium dostaje się do Elite Way School. Miguel jest dobry, pomocny i odpowiedzialny. Opiekuje się Lupitą, broni Téo, pomaga Celinie. Należy do zespołu RBD. Jako stypendysta jest celem szkolnej "Loży", której wypowiada wojnę. Jego przyjaciółmi w szkole są Nico Huber i Téo Ruiz-Palacios, później również Santos. Jego dziewczynami były m.in.: Celina Ferrer, Victoria Paz, Luz Viviana i Julieta, a na zawsze Mía Colucci. Oświadcza się jej.

Roberta Alejandra María Pardo Reverte Rey (Dulce María). Córka sławnej piosenkarki pop Almy Rey. Zmuszona przez ojca, Antonia Pardo rozpoczyna naukę w Elite Way School. Roberta umie walczyć o swoje i zawsze mówi prawdę prosto w oczy. Nie znosi pustych dziewczyn, obdarzona została ciętą ripostą i ironicznym poczuciem humoru. Jest uparta, sprytna i inteligentna. Zawsze ma własne zdanie. Pod maską chłodnej panny ukrywa wrażliwą naturę. Zawsze była w cieniu matki, jest zagubiona choć tego nie okazuje. Zawiązuje przyjaźń z Jose Luján i Lupitą Fernandez. W drugiej części serialu zmieni się. Będzie bardziej szczera i bezinteresowna dla swoich przyjaciółek. Zakocha się z wzajemnością w Diegu i ta miłość ją odmieni. Stanie się łagodniejsza i zacznie okazywać swoje prawdziwe uczucia. Pozna swojego prawdziwego ojca Reverte, który będzie ją uczył w szkole sztuki. Należy do zespołu RBD.

Diego Bustamante Brecht (Christopher Uckermann). Syn znanego, sławnego polityka i modelki. Ma braci, z którymi nieustannie musi rywalizować o względy ojca. Przez to ma zaniżone poczucie własnej wartości, co rekompensuje znęcając się nad słabszymi w Elite Way School. Diego jest popularny, przystojny i bogaty. Może mieć każdą dziewczynę. Na początku jest też zarozumiały, zbyt pewny siebie. Pod tą maską ukrywa wrażliwą duszę kompozytora . Zmieni go miłość do Roberty. Pokaże swą romantyczną naturę i dobroć, która w nim tkwi. Należy do zespołu RBD. Jego przyjaciółmi są Tomás Goycolea i Giovanni Méndez. Dla przyjaciół jest zdolny do wielu poświęceń. Jego dziewczynami były: Vico Paz, Paola, Dolores "Lola" Fernández, Sol de la Riva oraz oczywiście najukochańsza Roberta.

Guadalupe 'Lupita' Fernández (Maite Perroni). Przyjaciółka Míi a zarazem Roberty i Jose. Przyjaźni się prawie z wszystkimi. Jest bardzo wrażliwą i miłą osobą. Ofiaruje pomoc każdemu. Ma młodszą siostrę chorą na zespół Downa. Lupita tak jak Miguel, jest stypendystką. Jej ciocia pracuje w kawiarni w EWS. Początkowo zakochana w Nicu - później po wyjeździe Nica z powodów rodzinnych (w rzeczywistości matka Nica - Yuli - chciała rozdzielić go z Lupitą) do Izraela zakochuje się w Santosie. Po powrocie Nica do Meksyku Lupita jest rozdarta między Nica i Santosa, jednak ostatecznie wybierze Santosa. Jest wokalistką RBD.

Juan 'Giovanni' Méndez Lopez (Christian Chávez). Chłopak pochodzący z rodziny, która wygrała na loterii dużą sumę pieniędzy. Giovanni wstydzi się rodziny, wypiera się jej. Należy do "Loży".Często zmienia kolor włosów. Przez dłuższy czas chodził z Vico, jednak przez Pilar zerwali ze sobą. Interesownie "zakochuje się" w 3 lata młodszej Augustinie. Przyjaźni się z Diego Bustamante oraz Tomásem Goycolea.

Celina Ferrer (Estefanía Villarreal). Przyjaciółka Míi i Vico. W 2 sezonie jej "przyjaciółką" zostaje Sol, która próbuje zerwać więzi między Celiną a Míą. Pochodzi z zamożnej rodziny. Spotykała się z Miguelem i Augustem - starszym bratem Vico. Ciągle przechodzi na dietę i ją łamie jedząc słodycze. Miała nawet kłopot z groźną chorobą bulimią [1 sezon],ale pomogły jej przyjaciółki. Jest gruba i zakompleksiona. Jej matka wciąż mówi o jej nadwadze i przez to jeszcze bardziej powoduje, że Celina ma zaniżoną samoocenę. Wszystko zmienia się gdy poznaje Maksa, z którym później zachodzi w ciążę. Członkini C3Q's.

Victoria 'Vico' Paz Millían (Angelique Boyer). Przyjaciółka Míi. Do szkoły uczęszcza dzięki stypendium. Nie może dogadać się ze starszym bratem. Wszyscy wyrobili o niej zdanie podrywaczki, ale w głębi duszy chce znaleźć tego jedynego. W 2 sezonie jej matka opuszcza ją, by "zażywać życia", a zostawia ją z ojcem, który wciąż ją bije. Członkini C3Q's. Przez długi czas tworzyła parę z Giovannim, jednak zerwali przez Pilar. W 2 sezonie odnajduje miłość Rocco. Jej chłopakami byli również Diego, Tomás, Miguel oraz Tato.

Sol de La Riva (María Fernanda Malo) Nowa uczennica, w Elite Way pojawia się w pierwszym odcinku 2 sezonu. Znienawidzi Míę i jej koleżanki. Walczy z Míą o łóżko w pokoju, miejsce w ławce w klasie, przyjaciółkę Celinę, Miguela. Za swoje porażki Sol mści się na rywalce, wyciskając jej klej we włosy. W 3 sezonie panna De La Riva musi pogodzić się z kolejnymi klęskami. Wszystkie pseudo przyjaciółki się od niej odwracają, zostaje ośmieszona, kariera modelki nie idzie po jej myśli. W dodatku jej ojciec postanawia wysłać ją do publicznej uczelni.

Tomás Goycolea Kantún (Jack Duarte). Stały kompan Diega. Towarzyszy mu podczas eskapad i imprez. Świadomość posiadania pieniędzy nie wzbudza w nim woli nauki. Lekkomyślnie często wpada w tarapaty. Dodatkowo lubi gry hazardowe. W 2 sezonie przyjaźni się z kelnerką Anitą. Pod koniec telenoweli tworzy parę z Pilar. Razem z Diegiem mają za sobą wiele udanych i nieudanych wybryków.

Jóse Luján Landeros (Zoraida Gómez). To dziewczyna o silnym charakterze, lojalna i wierna swoim przyjaciołom. Jest sierotą. Wychowywała się w domu dziecka. Do Elite Way School dostała się dzięki tajemniczemu sponsorowi (którym później okaże się jej starszy brat - Gaston - prefekt, który zajął miejsce Estebana). Jest wysportowana. Jej najlepszymi przyjaciółkami są Roberta i Lupita. Zakochana w Téo z którym później się zwiąże. Między kłótniami z Téo będzie miała niewinny romans z tzw. Luciano a raczej Mono- chłopakiem, którego wynajęły z Robertą by zaimponować Téo. Pomimo kryzysu i kłótni między nią i Téo, opiekuje się chorą psychicznie matką Téo. Mama Téo mówi do niej moja córeczka lub moja dziewczynka. Pod koniec 3 sezonu zostanie zaadoptowana przez Almę i Franca. Członkini C3Q's.

Téodoro 'Téo' Ruiz - Palácios (Eddy Vilard). Obwiniany przez rodzinę o śmierć starszego brata szuka ucieczki w nauce. Zdystansowany i zamknięty w sobie unika kontaktów z rówieśnikami. Dopiero Miguelowi i Nico uda się dotrzeć do chłopaka. Będzie z Jose Luján. To ona pomoże mu w ciężkich chwilach.

Dolores "Lola" Fernández Arregui (Vivana Ramos) Przyrodnia siostra Lupity, uczęszcza do 2 klasy w Elite Way School. W charakterze bardzo przypomina Robertę. Od pierwszego spotkania znienawidzi Lupitę. Z początku zakocha się w Leo, któremu podoba się Lupe. Potem spodoba jej się Santos, który zakochuje się w Guadelupe. Potem zalicza nieudany związek z Diego, który dla zazdrości związuje się z młodsza Lolą. Kończy się to frustracją Loli na punkcie Roberty i przefarbowaniem włosów na rudo. Wszystko zmieni się w 3 sezonie - siostry będą sobie pomagać.

Santos Echagüe Hobles (Derrick James) Uczy się w 5 klasie. Santos jest zamknięty w sobie. Nienawidzi wszystkich ludzi - nikogo nie akceptuje. Jedynie Robercie uda się z nim porozmawiać. Zostaną przyjaciółmi. Santos zakocha się w Lupicie - będą razem. Dzięki miłości do Lupe zdobędzie przyjaciół, akceptację w grupie i nowy wizerunek.

Rocco Bessauri (Diego González) Rocco to uczeń 5 klasy. Na początku roku szkolnego wszyscy uważają go za pewnego siebie i zarozumiałego chłopca z kamerą. Jednak Rocco jest inny. Zmienia go miłość do Vico. Dba o bezpieczeństwo Vico i odkrywa różne tajemnice między ludźmi w EWS. Jego jedynym sprzymierzeńcem jest Roberta. Śpiewa i komponuje piosenki.

Leonardo Francisco Blanco Goycolea (Eleazar Gómez) Kuzyn Tomasa. Pochodzi z niewielkiej wioski, do elitarnej szkoły dostaje się dzięki dobrym wynikom sportowym. Pojawia się w 2 sezonie i od razu zaprzyjaźnia się z Lolą, Dante, Lupitą i Biancą. Zakocha się w Lupicie. Zakochana w nim siostra Lupity, Lola, przyłapie ich na całowaniu. Nie zagościł długo w szkole, gdyż zrezygnował z niej, by podpisać kontrakt z klubem piłkarskim w USA.

Pilar Gandía Rosález ( Karla Cossío ). Jest córką dyrektora Elite Way School. Ma podły charakter. Nie ma przyjaciół, za wszelką cenę stara się ich zdobyć. Czuje się niekochana przez rodziców. Pisze anonimy, w których są plotki i tajemnice uczniów EWS. Rozsyła je po szkole. Zawsze wie co się w niej dzieje. Należy do "Loży". Spotykała się z Joaquinem (rozprowadzającym narkotyki po EWS). Później Pilar zmienia się. Staje się łagodniejsza i milsza dla wszystkich. Ostatecznie zakochuje się z wzajemnością w Tomasie i spotyka się z nim. Po drodze przyjaźni się z Sol i Raqel.

Iñaki Urcola dos Santos (Antonio Sainz) Ciamajda i kujon, który podczas wyborów do samorządu uczniowskiego zostaje szpiegiem Diega.

Bianca Delight Abril (Alisson Lozz) Uczęszcza do 2 klasy w Elite Way. Najlepsza przyjaciółka Loli. Zawsze jest "na zawołanie" Loli. Zawsze robiła co Lola chciała, ale po tym jak dowiaduje się, że Lola ośmiesza ją przed całą szkołą, decyduje się zerwać przyjaźń. Zakochana w Rocco, który (niestety) jej nie zauważa. Razem z Lolą, Leonardem, Lupitą, Míą i Dante, opiekuje się pieskiem - Chopim.

Raquel Byron-Sender (Fernanda Polin) Raquel jest nową współlokatorką Roberty ,Jose i Lupity. Pochodzi z Anglii. Jest ona bardzo modną dziewczyną. Raquel sprawi też,że Téo zerwie z Jose. Początkowo zaprzyjaźnij się z Sol i Pilar,ale później jak wielu innych uczniów ma dosyć manipulacji Sol i tak kończy się ich przyjaźń. Jak na ironię jest wybrana kampanii reklamowej jako top modelka, którą chciała zostać Sol.

Javier Alanis (Miguel Angel Biaggio) Przyrodni brat Diega. Zakochany w Robercie. W połowie 3 sezonu zostaje wyrzucony z Elite Way, ponieważ Leon dowiaduje się, że "na niby" Javier jest gejem.

Nicolas 'Nico' Huber Ayute (Rodrigo Nehme). Jedynak wywodzący się z żydowskiej rodziny z tradycjami. Jego powinnością jest znalezienie sobie żydowskiej żony. Sytuacja komplikuje się, kiedy poznaje Lupitę. To jemu jedynemu Miguel wyjawia swój sekret. Na początek 2 sezonu wyjeżdża do Izraela. Jego matka nie przekazuje jego listów Lupicie, co kończy ich związek.

Paola Rios (Ashley Ericka). Młoda prostytutka wynajęta przez Leona Bustamante, której zadaniem jest przeprowadzenie inicjacji seksualnej Diega. Nie przyznała mu się do tego, że kiedyś była prostytutką, przez co skrzywdzony chłopak zrywa z nią.

Julieta (Samantha López). Uczennica Elite Way School. Zakochana w Miguelu, następnie przez niego porzucona. Nie znosi Míi i jest zazdrosna o Miguela. Robi wszystko by ją oczernić i ośmieszyć. Była dziewczyna przywódcy Loży - Rodrigo Santiestevan.

Michelle Piñeda (Michelle Renault) Michelle jest najlepszą przyjaciółką Raquel.Obydwie dziewczyny dołączają do grupy Sol i Pilar o nazwie "Top Cats".

Augustina Lauman Medeiros (Georgina Salgado) Chociaż nie wiemy o niej zbyt wiele, możemy stwierdzić,że ma obsesje na punkcie Giovanniego i kupuje mu drogie prezenty, aby on pokochał ją tak jak ona jego. Jej przyjaciółkami są Lola i Bianca. Tak jak Bianca pozwala aby to Lola podejmowała za nią wszystkie decyzje. Jest ona postrzegana jako naiwna dziewczyna i szybko poznaje prawdziwą naturę Givanniego,który flirtuje na boku z innymi dziewczynami. Tak,więc ku przerażeniu Giovanniego,zaczyna flirtować z Iñakim,

Sabrina Guzmán (Claudia Schimdt) Córka ważnego producenta z którym RBD chce nagrać płytę. Wmówi Miguelowi ,że zdradził z nią Míę a potem ,że jest z nim w ciąży , wszystko wyjaśni się gdy Miguel będzie leżał w szpitalu . Dojdą do tego Rocco i Vico. O wszystkich kłamstwach Sabriny dowie się także ojciec Sabriny,Johnny Guzman po czym za karę wyśle ją do Bostonu.

Marcelino (Dylan Obed) Marcelino to osierocony chłopiec. Roberta przynosi go do szkoły w 1 sezonie. Roberta chowa go z tyłu szkoły z starej ciężarówce. Diego dowiaduję się o tym i mówi,że powie dyrektorowi,lecz później szantażuje Robertę mówiąc,że nie powie o tym dyrektorowi,jeśli będzie spełniać jego zachcianki,dziewczyna zgadza się. Później Marcelina adoptuje Pepa.

Iván "Roger" (Carlos Girón ) Uczeń 6 klasy w Elite Way. Zakochany bez pamięci w Robercie. Roberta jest z nim by zrobić na złość Diego.

Veronica (Karen Alicia Sandoval ) Dziewczyna z 4 klasy bez pamięci zakochana w Diegu. Diego jest z nią by rozzłościć Robertę.

Joaquín Mascaró (Michel Gurfi). Oszukał Míę i Robertę za co przepłacił ostrą cenę. Uważany jest za homoseksualistę. Pochodzi z bogatej rodziny. Spotykał się z Pilar, Míą, Robertą i Vico. Ma obsesję na temat seksu. Nawet zerwał na jakiś czas z Pilar, gdyż ta nie chciała pójść z nim do łóżka. Rozprowadzał również narkotyki po EWS za co został wydalony ze szkoły.

Dante (Marco Antonio Valdés) Najlepszy przyjaciel Bianci i Loli. Zakochany w Loli.

Mauricio Garzo Alebrija ( Ernesto Díaz) Konkurować z Tomasem o Sol na początku drugiego sezonu. Jest bardzo dumny z tego,że ma pieniądze,a inni ludzie nie mają.

Rodrigo Santiestevan (Sergio García). Przywódca Loży.

Facundo Mocotela (Juan Acosta). Przyjaciel Diega. Zakocha się bez wzajemności w Robercie.

Gastón Diestro (Tony Dalton). Nowy opiekun uczniów. Piękna Mía stanie się obiektem jego chorej i obsesyjnej miłości. Gaston czerpie zyski z nielegalnych walk. Pojawia się w szkole z określonym celem: chce upokorzyć Jose Lujan. Jest tajemniczym opiekunem Jose Luján oraz,jak się okaże pod koniec 2 sezonu starszym bratem Jose. Po próbie potrącenia Miguela będzie jechał ucieszony odwróci się do tyłu i nie zauważając wjedzie w ciężarówkę,a potem na skutek silnych obrażeń umrze.

Luz Viviana Oliver (Malillany Marín). Siostra Valerii. Modelka. Będzie próbowała uprzykrzyć życie Míi, będąc z Miguelem.

Valeria Oliver (Jessica Salazar). Była narzeczona Franco Colucciego. Ten porzucił ją dla Mariny- matki Míi. Jest adwokatką. Wraca po latach by się zemścić i uprzykrzyć życie Míi. Ponownie zdobywa miłość Franca i doprowadza do kolejnych zaręczyn, a nawet ślubu. Jednak przy ołtarzu upokarza go i mówi nie. Wyjawia mu też, że zrobiła to dla zemsty.

Alma Rey/ Alma Rey de Colucci (Ninel Conde). Piosenkarka, mama Roberty. Sama ją wychowuje. Chce za wszelką cenę uczestniczyć w życiu córki. Bardzo lubi Míę. Adoptuje Jose Luján wraz z Franco Coluccim, z którym w ostatnim odcinku serialu bierze ślub. By być bliżej córki, prowadzi nawet zajęcia w EWS.

Franco Colucci (Juan Ferrara). Jest wpływowym biznesmenem i ojcem Míi. Bardzo kocha swoją córkę, lecz często nie ma dla niej czasu. Niegdyś związany z Valerią, którą zostawia tuż przed ślubem dla matki Míi - Mariny. Ukrywa przed córką prawdę o matce i wmawia jej że matka nie żyje. Nie chce jej wyznać, że Marina uciekła z kochankiem gdy córka była jeszcze mała. W połowie 1 sezonu pojawia się Valeria, która by zemścić się na byłym kochanku zostawia go na ołtarzu. W przeszłości był wspólnikiem ojca Miguela, który teraz oskarża go o śmierć ojca. Zakochany w Almie, z którą bierze ślub w ostatnim odcinku.

Júlia Lozano (Lourdes Reyes) Bardzo groźna nauczycielka literatury. Nie toleruje makijażu i rozpuszczonych włosów u dziewcząt. Okazuje się, że kiedyś chodziła do klasy z Madariagą (oboje byli w Elite Way). Nie znosi go, gdyż - dla uczniów - jest bardziej przyjacielem niż nauczycielem oraz, przez to, że zostawił ją dla zmarłej żony.Na końcu będą przyjaciółmi.

Mayra Fernández (Leticia Perdigón). Ciocia Lupity. Pracuje w szkolnej kawiarence (wcześniej miała własny salon fryzjersko - kosmetyczny, ale sprzedała go żeby być bliżej siostrzenicy). W 2 sezonie zostaje asystentką Almy. Zawsze staje po stronie uczniów. Gadatliwa i miła kobieta.

Enrique Madarriaga (Patricio Borghetti). Enrique Madarriaga, znany pisarz i były stypendysta Elite Way School, obecnie nauczyciel etyki, który wpaja swym wychowankom prawość i godne zachowanie oraz wypowiada wojnę niesławnej "Loży". Ma inne metody postępowania z młodzieżą niż inni. Ma wpływ na zmiany jakie zachodzą w szkole. W wypadku samochodowym zginęli jego żona i synek. Zakochuje się w Renacie Lizaldi.

Pascual Gandía Pérez (Felipe Nájera). Dyrektor Elite Way School, ojciec Pilar i mąż Gali. Niegdyś związany z Almą Rey, zakochany w niej do szaleństwa, dzięki czemu Alma może nim łatwo manipulować. Przez uczniów nazywany Hitlerem oraz dyktatorem. Pod koniec serialu przeciwstawi się Bustamante.

Dyrektor Casildo Font (Alejandro Peraza) Zapanuje nad Elite Way przez 2 miesiące w 2 sezonie. Straszny człowiek. Każe Gastonowi zabić pieska (czego Gaston nie zrobi - a przyniesie Fontowi jakieś inne mięso), a potem tego "niby" pieska zjeść (upieczonego na grillu). Poza tym bardzo lubi oglądać dziewczyny z 5 klasy podczas lekcji w-f. Robił Sol potajemne zdjęcia w gabinecie, za co wyrzucono go z pracy.

Alicia Salazar (María Fernanda García). Sekretarka w EWS - marzy o związku z Pascualem. Zawsze podsłuchuje pod drzwiami dyrektora.

Josefina (Pepa) (Manola Diez). Pracownica i przyjaciółka Almy Rey. Zaadoptowała Marcelina, dla którego rezygnuje z posady u Almy, by móc się nim zająć. Przez Almę często nazywana " Pepita " .

Peter (Pedro Weber). Uroczy, grubszy pan około sześćdziesiątki. Jest szoferem Franca. Zna tajemnice rodziny Colucci ponieważ jest z nimi związany od dawna. Kocha Míę jak własną córkę.

Galia Rosález Gandia (Tiare Scanda). Nauczycielka języka angielskiego, mama Pilar i żona dyrektora Elite Way School. Jest zauroczona Madariagą.

Esteban Nolasco (Aitor Iturrioz). Znany także jako Ricardo Sisniega. Był prefektem w szkole. Dbał o jej dyscyplinę. Na początku był wesoły, miły i śmieszny. Później stał się ostry i wulgarny. Dla niego dyscyplina w szkole jest najważniejsza. Podobała mu się Mía Colucci. Dręczył Jose Luján. Został zwolniony tuż po tym jak wymęczona przez niego Jose zemdlała na jednej z lekcji.

Mabel Brecht de Bustamante (Cynthia Copelli). Żona Leona i matka Diega. Kocha własnego syna ale nie umie przeciwstawić się mężowi. Wyjeżdża z kraju, ponieważ zmusza ją do tego mąż.

León Bustamante (Enrique Rocha). Ojciec Diega. Wpływowy polityk, dla którego najważniejsza jest kariera. Jest zaborczy i nie okazuje uczuć synowi. Poniża go i nie pozwala mu robić tego czym on się interesuje (muzyka). Jego żona Mabel zostaje zmuszona przez niego do wyjazdu.

Carlo Colucci (Miguel Rodarte). Brat ojca Míi (Franco Colucciego). Zakochuje się w Almie i chce z nią wyjechać do Nowego Jorku. Później okazuje się,że ma na koncie wiele oszustw podatkowych przez co trafia do więzienia. Przez niego ojciec Miguela popełnił samobójstwo.

Renata Lizaldi (Grettell Valdez). Nauczycielka matematyki. Stawia duże wymagania przed uczniami. Wspaniała nauczycielka, ale nie ma podejścia do uczniów. Zakochuje się w Madariadze i wyjeżdża z nim.

Inês Alanis (Patsy) Kochanka Leona i zarazem matka Javiera.

Milagrosa (Roxana Martinez) Przyjaciółka Almy i Franca. Pracuje w bufecie (3 sezon).

Fátima Diaz (Rocío Cárdenas) Nauczycielka pływania chłopców. Nie znosi Almy, której odbiera grupę cheerleaderek.

Yuli Huber (Dobrina Liubomirova). Matka Nico. Od początku była przeciwna związku Nika i Lupity.

Agusto Paz(Jesus Falcon). Brat Vico. Przez chwilę związany z Celiną.

Dolores "Loly" Arango Cervera (Tessa Norvind) Młodsza i ukochana siostra Miguela.

Hilda Acosta (Lourdes Canale). Nauczycielka historii. Bardzo lubi uczyć. Skrzywdzona w dawnych czasach przez jej wielką miłość - Hilaria, z którym bierze ślub ale ten umiera w dzień ich nocy poślubnej. Zaprzyjaźnia się z Almą.

Llorente Lulu (Malisha). Nauczycielką tańca i choreografii. Zmuszona przez rodziców do pracy nauczycielki. Dostała pracę w Elite dzięki pomocy Madariagi,także dzięki niemu spełniła swe marzenie i wyjechała tańczyć z grupą taneczną.

Octavio / Martin Reverte (Lisardo) Pojawi się w połowie 2 sezonu jako nauczyciel plastyki w Elite Way School. Przed przybyciem do Elite Way, pod koła jego motoru wpadnie Roberta. Octavio zauważy, że przypomina jego mamę z młodości. Spotka Almę i okazuje się, że Roberta to jego córka. Roberta bardzo przeżyje kłamstwo matki i nie zechce zaakceptować Octavia. Wszystko zmieni się pod koniec 3 sezonu. Roberta zaakceptuje Octavia i nawet będzie przez chwilę z nim mieszkała.

Marina Colucci Cáceres (Norvind Nailea) Matka Míi. Odeszła od córki i męża ponieważ brała narkotyki.

Johnny Guzmán Ważny producent muzyczny i ojciec Sabriny. Współpracuje z RBD.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

Gościnnie wystąpili:

Lenny Kravitz
Hilary Duff
Tiziano Ferro
Gorillaz
El Canto del Loco
Luny Tunes
Kumbia Kings
JD Natasha
Erik Rubín
Lu
Kabah

Loża[edytuj | edytuj kod]

Loża jest organizacją gnębiąca stypendystów w Elite Way School. Członkowie wysyłają do biednych uczniów znak Loży, którym jest czarna dłoń odciśnięta na kartce i dają czas aby ci opuścili dobrowolnie szkołę. Jeśli któryś stypendysta nie chce tego robić, przydarza im się "nieszczęśliwy wypadek". Stypendyści są tak wystraszeni, że prędzej czy później sami odchodzą. Wszyscy z Elite Way School, którzy są na stypendium powinni się strzec, bo Loża bacznie im się przygląda i jeśli jakiś stypendysta zrobi coś głupiego to od razu się "do niego dobierają". Każdy się ich boi choć niektórzy nie wierzą w istnienie organizacji. Uważają że Loża to tylko legenda, mit. Szefem Loży jest uczeń piątej klasy, Rodrigo, który spotykał się z Juliettą. Do Loży będzie należała m.in. Pilar i Giovanni (opiekun czwartej klasy). Osoby należące do loży noszą czarne kominiarki dlatego też trudno ich rozpoznać. Loża ma również swoje obrzędy. Osoba wstępująca do loży zostaje raniona nożem w palec. Jest to znak przystąpienia w ich szeregi. Hymnem Loży jest "Kyrie Eleison". Loża zacznie gnębić m.in. Nica, Vico i Miguela. Ten ostatni będzie robić wszystko by dowiedzieć się kim są członkowie Loży i będzie próbował ją zniszczyć. Organizacji również nie będzie popierał Enrique Madarriaga, nauczycie Etyki, były stypendysta z EWS. Sprzymierzeńcem Miguela w walce z Lożą zostanie również Téo, który zaryzykuje życie by dostać się w szeregi organizacji. Zapłaci za to swoim zdrowiem, ponieważ Loża dowie się, że to Miguel przebrał się za Téa i nagrał obrzędy Loży i zamknie Miguela i Téa w zadymionym pokoju. Skutkiem tego będzie wycieńczenie Téa i jego pobyt w szpitalu. Dla Giovanniego kolaborowanie z Lożą też nie skończy się zbyt dobrze. Chociaż pomoże Miguelowi i Téo to dyrektor ukaże go wyrzuceniem ze szkoły. Po pewnym czasie jednak pozwoli mu wrócić do szkoły.Trzeba dodać że swojej córce, Pilar nic nie zrobi. Roberta będzie chciała ukraść dokumenty Loży jednak Rodrigo to odkryje i będzie chciał ją zgwałcić. Na szczęście uratuje ją Diego. Loża zostanie definitywnie rozwiązana w 156 odcinku.

Elite Way School[edytuj | edytuj kod]

W serialu to ekskluzywna szkoła średnia z internatem o międzynarodowej renomie. Elite Way School, stworzona została dla elity społecznej, które oprócz najlepszego wykształcenia, mają zdobywać tu cenne koneksje przydatne w dorosłym życiu. Szkoła ma też system stypendialny dla uzdolnionej lecz ubogiej młodzieży. Obowiązkiem każdego ucznia jest noszenie mundurka, nakaz ten obowiązuje jednak jedynie od poniedziałku do czwartku. W weekendy uczniowie mają możliwość pobytu w domu.

Opis poszczególnych miejsc w szkole[edytuj | edytuj kod]

Sypialnia dziewcząt i chłopców - w regulaminie Elite Way School jest przepis mówiący o tym, że chłopcy nie mogą przebywać w pokojach dziewczyn i na odwrót. Ten przepis nie zawsze jednak jest przestrzegany.

Hol szkolny - to miejsce gdzie uczniowie mogą spotkać się na ploteczki, miejsce spotkań z dyrektorem, ale również miejsce gdzie uczniowie prezentują swoje umiejętności np. taneczne.

Sekretariat - miejsce znajdujące się przed gabinetem dyrektora. Zarządza nim sekretarka Alicia. To właśnie do niej chodzą uczniowie chcąc spotkać się z dyrektorem, ale również pokazać przepustki. Ciekawostką jest to, że Alicia zakochana jest w dyrektorze.

Sala lekcyjna - tutaj chodzą uczniowie by zdobywać przydatną wiedzę. Jedynym zbawieniem i najbardziej wyczekiwanym przez uczniów momentem jest dzwonek. Jako ciekawostkę można potraktować fakt, że uczniowie na lekcjach mają nieograniczony dostęp do komputerów.

W ogrodzie uczniowie mają możliwość zrelaksowania się, odpoczęcia od zajęć, zjedzenia posiłku, ale również przyjęcia gości.

Warto wiedzieć[edytuj | edytuj kod]

Elite Way School to w rzeczywistości jeden z najbardziej ekskluzywnych i najpopularniejszych klubów wakacyjnych w Meksyku. Ośrodek nazywa się Bosque Real Country Club, Naucalpan de Juárez, Me, Meksyk. 19° 25' 16.60" N 99° 17' 15.90" W

Tabu w telenoweli[edytuj | edytuj kod]

Wolna miłość, rozwody, narkotyki, homoseksualizm - wbrew pozorom też pojawiają się w świecie telenoweli, tak przecież skostniałym i broniącym tradycyjnych wartości. W miarę jak zmienia się społeczeństwo i społeczna akceptacja różnych zachowań, zmienia się też telenowela. Inaczej widzowie nie identyfikowaliby się z bohaterami.

Oto niektóre ze złamanych tabu w Zbuntowanych[edytuj | edytuj kod]

Narkotyki - wciąż temat tabu - choć nie dla publiczności, ale dla władz. W Elite Way School także pojawia się ten problem wraz z przybyciem do szkoły nowego ucznia Joaquina i nowej uczenicy Iriny. Są oni dilerami i wciągają w handel narkotykami kilku uczniów w tym będącego bez pieniędzy Tomasa. Przysparza mu tym samym wiele kłopotów. Narkotyki roznoszą po całej szkole o czym ostatecznie dowiaduje się dyrektor. Ale aby utrzymać swoją posadkę udaje, że w jego szkole nie ma takiego problemu. Wątek ten daje nam do zrozumienia, że w każdej szkole bez względu na to, czy jest to szkoła dla bogaczy czy dla normalnej młodzieży jest problem z narkotykami. W Elite Way School problem znika po odejściu ze szkoły dilera, czyli Joaquina i dilerki Iriny, która jak się potem okazuje rónież przyrodnia siostra Miguela. Problem narkotyków poruszony jest też w momencie gdy wychodzi na jaw że matka Míi jest narkomanką.

Rozwody i zdrady - problem rozwodów poruszany jest dość wiele razy. W tym jednak wypadku nie zawsze to mąż zdradza, ale zdarza się też że kobieta nie mogąc wytrzymać ze swoim mężem dopuszcza się zdrady. Tak właśnie było w przypadku rodziców Diega. Mabel nie mogąc wytrzymać tyrani i obojętności męża znajdzie sobie kochanka. Leon odkryje to i zmusi ją do wyjazdu oraz zabroni kontaktowania się z synem. Potem zrobi wszystko żeby Diego myślał, że matka go opuściła. Tak też będzie. Diego znienawidzi Mabel. Będzie to miało miejsce pod koniec 1 sezonu. Mabel jednak poświęci się dla syna, aby Leon nie odesłał go do szkoły wojskowej. Zdrada pojawia się także w rodzinie Míi. Jej ojciec zdradza i zostawia przed ołtarzem Valerię by poślubić matkę Míi, która potem zostawia go z malutką córką i ucieka z kochankiem. Po wielu latach Franco spotyka Valerię, ta dla zemsty ponownie się z nim wiąże, żeby zostawić go w dniu ślubu tak jak to on uczynił przed laty.

Homoseksualizm - macho i pociąg do tej samej płci? Uczniowie Elite Way School zrobili sobie żart z jednego ucznia - Joaquina wmawiając wszystkim, że jest on gejem dlatego, że chłopak spotykał się z dwiema dziewczynami naraz (Robertą i Míą). Rówieśnicy go wyśmiewali i nazywali "lalą". Twórcy Rebelde pokazali tym samym, że ludzie nie potrafią zrozumieć homoseksualizmu. Problem odżywa, gdy do szkoły przybędzie brat Diego. Jego ojciec myśląc, że chłopak jest gejem wysyła go za granicę.

Seks - słowo tabu orgazm pojawiło się po raz pierwszy w meksykańskiej telenoweli na początku lat 90. w jednym z seriali nadawanych w telewizji Televisa. W Rebelde uczniowie też przeżywają swoje pierwsze miłości, ale także i pierwsze razy. Dziewczyna która zbyt szybko idzie z chłopakiem do łóżka uważana jest za "łatwą". Za taką w szkole uważana jest Vico - przyjaciółka Míi. Jednak każdy chłopak chce by dziewczyna dała mu dowód swojej miłości. Tutaj idealnie sprawdza się powiedzenie, że chłopaki chcą mieć żony-dziewice, a dziewczyny nie. W telenoweli pojawia się również problem ciąży. W pierwszej temporadzie Pilar będzie myślała, że spodziewa się dziecka Joaquina. W trzeciej zaś jedna z bohaterek, Celina naprawdę zachodzi w ciążę. Tak właśnie kończy się niezobowiązujący seks bez zabezpieczeń.

Nagrody i Nominacje[edytuj | edytuj kod]

Rok Aktor(ka) Nagroda Za co
2005 Rebelde Nagroda Amerykańskiej Publiczności (People's Choice) Ulubiony serial dla młodzieży
2005 Anahi Nagroda Amerykańskiej Publiczności (People's Choice) Ulubiona artystka w nowym serialu
2006 Dulce María Nagroda dla najlepszej aktorki (Mejor Actuación Juvenil Estelar Femenina) Rola Roberty Pardo (wygrana)
2006 Anahí Nagroda dla najlepszej aktorki (Mejor Actuación Juvenil Estelar Femenina) Rola Míi Colucci(nominacja)

Najczęściej fotografowana aktorka roku 2006 Maite Perroni

Jak to się zaczęło?[edytuj | edytuj kod]

Meksykański zespół latino-pop, RBD został stworzony na potrzeby młodzieżowej telenoweli Rebelde. W jego skład wchodzi trójka dziewcząt: Anahí,Dulce María , Maite Perroni oraz trójka chłopaków: Alfonso Herrera, Christopher Uckermann, Christian Chávez.

Wszystkie płyty RBD odniosły wielki sukces. Do tej pory grupa wydała jedenaście albumów:Rebelde (2004) Tour Generación RBD (2005), Nuestro Amor (2005), Live in Hollywood (2006), Celestial (2006), Rebels (2007) , RBD La familia (2007), Empezar Desde Cero (2007), Empezar desde cero Fan Edition (2008), oraz The Best of R.B.D (2008)oraz ostatnia płyta Para Olvidarte de Mí (2009) . Piosenki z pierwszej i drugiej płyty Rebelde oraz Nuestro Amor wykorzystywane były w serialu Zbuntowani promując tym samym zespół. Płyta Celestial wydana 21.11.06 (w USA 24.11.06) już po pierwszym dniu sprzedaży zyskała status platynowej w Meksyku. Piąty studyjny album zawiera piosenki z poprzednich płyt w języku angielskim. Promował ją singiel "Tu Amor" wydany w USA 22.09.06. Ostatnią płytą zespołu (i to dosłownie) jest "Para Olvidarte de Mí", którą nagrali na zakończenie, ponieważ zespół się rozpada.

W marcu 2007 miała miejsce premiera sitcomu - gdzie główne role również grają członkowie zespołu.

W lutym 2007 wydane zostało DVD będącego zapisem koncertów RBD w Brazylii podczas Tour Generación w 2006 roku - Live in Rio.

RBD zostało gościnnie zaproszone na wybory Miss Universe odbywające się w Meksyku gdzie zaśpiewali 3 piosenki: Wanna Play, Carinio Mio, Money, Money..

Krytyka serialu[edytuj | edytuj kod]

Podobnie jak w przypadku innych produkcji dla młodych widzów, którym udało się odnieść sukces, wraz z ogromną popularnością serialu, w jego kierunku posypał się równie spory grad krytyki. W gronie niezadowolonych z filmu byli antyfani serialu, ale przede wszystkim pedagodzy i rodzice oglądających serial młodych osób. Wszystkie nieprzychylne tej produkcji grupy zarzucały jej banalność i płytkość fabuły oraz demoralizujący wpływ na młodzież. Zwłaszcza postawa głównych bohaterów, mających roszczeniowe podejście do życia, nienawidzących okazywać szacunku dorosłym. Pokazywanie lenistwa, oraz uciekania od wszelkich obowiązków, jako pozytywnych cech charakteru a wiedzę, jako coś kompletnie nie przydatnego w dorosłym życiu. Promowanie absolutnego braku dyscypliny w szkole. Gloryfikowanie rzeczywistości w której młodzi ludzie mają same przywileje, nie mając przy tym jakichkolwiek obowiązków. Demonizowanie nauczycieli stosujących wobec uczniów jakiekolwiek kary za złe zachowanie. Ponad to, twierdzą iż postawa serialowych postaci, to w rzeczywistości rozkapryszenie, egoizm i chęć bycia popularnym a nie jak powszechnie się mówi, młodzieńcze zbuntowanie.rbd: La Familia