Aikatsu!

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Aikatsu!
アイカツ!
(Aikatsu!)
Gra komputerowa
Data Carddass Aikatsu!
Producent Bandai
Wydawca Bandai
Platforma Automat do gry
Data wydania 25 października 2012
Gatunek kolekcjonerska gra karciana
Telewizyjny serial anime
Reżyser Ryūichi Kimura
Scenariusz Yōichi Katō
Studio Sunrise
Stacja telewizyjna Japonia TV Tokyo
Premierowa emisja 8 października 2012nadal
Liczba odcinków 102
Gra komputerowa
Aikatsu! Cinderella Lesson
Producent Bandai Namco Games
Wydawca Bandai
Platforma Nintendo 3DS
Data wydania 15 listopada 2012
Gatunek gra rytmiczna
Manga
Autor Banbi Shirayuki
Wydawca Shōgakukan
Odbiorcy Shōjo
Drukowana w Ciao
Wydana grudzień 2012
Liczba tomów 2
Manga
Autor Shiori Kanaki
Artysta Akane
Wydawca Shōgakukan
Odbiorcy Shōjo
Drukowana w Pucchigumi
Wydana styczeń 2013
Liczba tomów 2

Aikatsu! (jap. アイカツ!?), skrót od Idol Katsudō! (jap. アイドルカツドウ Aidoru Katsudō!?, ang. Idol Activities!)kolekcjonerska gra karciana firmy Bandai. Gra skupia się wokół korzystania z kolekcjonerskich kart przedstawiających różne ubrania, aby pomóc aspirującym idolkom przejść przez przesłuchania. Adaptacja anime wyprodukowana przez Sunrise rozpoczęła swoją emisję 8 października 2012 roku.

Opis fabuły[edytuj]

Seria opowiada o dziewczynie imieniem Ichigo Hoshimiya, która wraz ze swoją najlepszą przyjaciółką Aoi Kiriyą zapisuje się do Starlight Academy (jap. スターライト学園 Sutāraito Gakuen?) – szkoły dla początkujących idolek. Uczennice Akademii wykorzystują system Aikatsu, który polega na wybieraniu stroju przez idolki na swoje przesłuchania wykorzystując kombinację kart.

Bohaterowie[edytuj]

Ichigo Hoshimiya (jap. 星宮 いちご Hoshimiya Ichigo?)
Seiyū: Sumire Morohoshi
Pierwszym marzeniem Ichigo było odziedziczenie sklepu matki sprzedającego bentō na wynos. Pewnego dnia wraz z przyjaciółką i młodszym bratem poszła na koncert Mizuki Kanzaki, który wywarł na niej duże wrażenie. Zachęcana przez matkę do podążania za swoim własnym marzeniem postanawia zostać idolką. Na swoim pierwszym występie udaje jej się przejść casting do Starlight Academy wraz ze swoją najlepszą przyjaciółką Aoi. Widok ciężko pracującej Mizuki zmotywował Ichigo do pracy nad rozwojem swoich umiejętności. Ichigo wierzy, że wspólnie z Aoi ukończą Starlight Academy i zostaną idolkami.
Aoi Kiriya (jap. 霧矢 あおい Kiriya Aoi?)
Seiyū: Azusa Tadokoro
Bliska przyjaciółka Ichigo z dzieciństwa, która ma zwykle posiada wiele poufnych informacji na temat idoli. Podczas egzaminów wstępnych do Starlight Academy Aoi odpowiedziała poprawnie na wszystkie pytania dotyczące idoli. Po rozpoczęciu nauki w Akademii wykonuje doskonale wszystkie swoje szkolenia i treningi. Jest również dużo bardziej dojrzała niż Ichigo i czasem naprowadza ją na właściwe tory. Obserwuje inne idolki przed występami, aby dowiedzieć się o ich słabościach. Aoi boi się, że nie zdoła wytrwać razem z Ichigo w Starlight Academy na długo.
Ran Shibuki (jap. 紫吹 蘭 Shibuki Ran?)
Seiyū: Ayaka Ohashi
Koleżanka z klasy Ichigo, który potajemnie obserwuje Ichigo i Aoi. Wie, że nie będą zawsze razem i pewnego dnia zwrócą się przeciwko sobie. W przeciwieństwie do Ichigo i Aoi, Ran jest profesjonalną idolką i ma aurę podobną do Mizuki. Była trochę samotnika po tym jak jej przyjaciółka i była współlokatorka, Mako, musiała zrezygnować z Starlight Academy, ale szybko zaprzyjaźnia się z Ichigo i Aoi. Ukrywa swoje uczucia przed innymi, nazywana jest "Beautiful Blade", która nigdy się nie uśmiecha.
Otome Arisugawa (jap. 有栖川 おとめ Arisugawa Otome?)
Seiyū: Tomoyo Kurosawa
Zadebiutowała w drugiej serii kart do gry. Pełna życia dziewczyna chodząca do innej klasy niż Ichigo. Uwielbia słodkie rzeczy i często wykrzykuje różne powiedzonka takie jak "Love you" (jap. らぶ、ゆー?, pl. Kocham cię) i "Peko-Pekorin" (jap. ペコペコリーン?). Otome, podobnie jak Ichigo, jest trochę niezdarna i boi się, że będzie popełni błąd podczas prawdziwego występu. Dlatego jej ćwiczenia i treningi zaczynają się na długo przez jej występami. Otome jest bardzo pracowita i stara się z całego serca na koncertach. Jej ulubioną marką jest Happy Rainbow.
Yurika Tōdō (jap. 藤堂 ユリカ Tōdō Yurika?)
Seiyū: Manami Numakura
Zadebiutowała w trzeciej serii kart do gry. Koleżakna z klasy Otome. Sama siebie nazywa "ponad 600-letnim dhampirem". Zawsze chodzi z parasolem, aby chronić siebie przed słońcem. Poza publicznym okiem jednak jest ona bardziej zwykłą dziewczyną, która jest uzależniona od romantycznych mang o wampirach, chce wykorzystać te scenariusze, aby się wyróżnić (o czym wie tylko Ichigo i jej przyjaciółki). Lubi ramen o smaku czosnkowym, co wydaje się być sprzeczne z jej charakterem i imagem. Jej ulubioną marką jest LoLi GoThiC.

Sakura Kitaōji (jap. 北大路さくら Kitaōji Sakura?)

Seiyū: Kiyono Yasuno
Po raz pierwszy widzimy ją w 26 odcinku Aikatsu!. Podobnie, jak Ichigo, jej marzeniem jest być sławną idolką jak Mizuki. Pochodzi ze znanej rodzinnej trupy o nazwie "Kitaōji Theatre", gdzie nauczyła się wielu japońskich sztuk, odkąd była mała. Jej ulubioną marką jest Aurora Fantasy.

Mizuki Kanzaki (jap. 神崎 美月 Kanzaki Mizuki?)

Seiyū: Minako Kotobuki
Top idolka, która opiekuje się przyszłymi idolkami z Akademii.

Orihime Mitsuishi (jap. 光石 織姫 Mitsuishi Orihime?)

Seiyū: Kaya Matsutani
Dyrektorka szkoły Starlight Academy. Była kiedyś sławną na cały kraj idolką, jedną z członkiń legendarnej grupy Masquerade.

Bibliografia[edytuj]

Linki zewnętrzne[edytuj]