Przejdź do zawartości

Alex Frost

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Alex Frost
Imię i nazwisko

Alexander Richard Frost

Data i miejsce urodzenia

17 lutego 1987 r.
Portland w stanie Oregon, USA

Lata aktywności

2003 − nadal

Alexander Richard "Alex" Frost (ur. 17 lutego 1987 r. w Portland w stanie Oregon) – amerykański aktor filmowy i telewizyjny.

Życiorys

[edytuj | edytuj kod]

Jest synem Debbie i Jacka, ma starszego brata Chrisa. Absolwent Lincoln High School w Portland oraz Arts & Communication Magnet Academy w Beaverton. Jest pianistą.

Jako aktor debiutował w artystycznym dramacie Gusa Van Santa Słoń (Elephant, 2003), opartym na zdarzeniach w Columbine High School z 1999. W filmie tym, wyróżnionym nagrodą Złotej Palmy w Cannes, Frost wcielił się w postać Aleksa, zagubionego, prześladowanego przez rówieśników licealisty, który w odwecie wszczyna szkolną strzelaninę. Wystąpił w krótkim metrażu Queen of Cactus Cove (2005) oraz w jednym z odcinków serialu Agenci NCIS (Navy NCIS: Naval Criminal Investigative Service, 2006). Otrzymał następnie role w szerzej dystrybuowanych produkcjach, jak dramat Stop-Loss (2008), komedia Drillbit Taylor: Ochroniarz amator (Drillbit Taylor, 2008) czy tragikomedia The Vicious Kind (2009). W młodzieżowym filmie Calvin Marshall z 2009 zagrał postać tytułową.

W 2008 otrzymał nagrodę Young Hollywood w kategorii nowa twarz.

Wyemigrował do Anglii; mieszka w Londynie. Jego pseudonim to "Frosty".

Filmografia

[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne

[edytuj | edytuj kod]