Alfonso Aguiló

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Alfonso Aguiló
Ilustracja
Alfonso Aguiló Pastrana
Warszawa 2015
Data i miejsce urodzenia

1959
Madryt

Zawód, zajęcie

Menedżer, pedagog

Narodowość

Hiszpańska

Alma Mater

Politechnika Madrycka

Wyznanie

Katolicyzm

Alfonso Aguiló Pastrana (ur. 1959 w Madrycie) – hiszpański inżynier, menedżer, pedagog i twórca szkół prywatnych. Prezes Konfederencji Hiszpańskich Ośrodków Edukacyjnych CECE[1] oraz wiceprezes Europejskiego Instytutu Studiów nad Wychowaniem Instituto Europeo de Estudios de la Educación (IEEE)[2].

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

1977 – 1983 studiował na wydziale inżynierii lądowej Politechniki Madryckiej. Po studniach poświęcił się jednak różnym pracom o charakterze wychowawczym i edukacyjnym. W latach 2002 – 2013 był dyrektorem Tajamar, zespołu szkół męskich (obejmujących różne poziomy kształcenia, od przedszkola do wyższego szkolnictwa zawodowego) w Madrycie[3]. Jest absolwentem menedżerskiego Programu PADE – IESE Business School (2008).

Od 1991 r. jest wiceprezesem Europejskiego Instytutu Badań Edukacyjnych (IEEE). Od stycznia 2010 jest prezesem fundacji Arenales[4], a od maja 2015 r. jest również prezesem Konfederencji Hiszpańskich Ośrodków Edukacyjnych CECE[5].

Publikacje[edytuj | edytuj kod]

Książka A. Aguiló Wychowywać uczucia wydana w serii wydawniczej Budować Rodzinę

Jest autorem licznych artykułów oraz ponad 10 książek poświęconych wychowaniu i antropologii[6][7]. W Polsce w serii Budować rodzinę ukazała się jego książka:

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]