Andrzej Rutkowski (zootechnik)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Andrzej Rutkowski
Kraj działania  Polska
Data śmierci 13 stycznia 2020[1]
profesor nauk rolniczych
Specjalność: żywienie zwierząt[2]
Habilitacja 25 listopada 1996[2]
Profesura 17 listopada 2003[2]

Andrzej Władysław Rutkowski (zm. 13 stycznia 2020) – polski zootechnik, prof. dr hab.[1][2]

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Obronił pracę doktorską, 25 listopada 1996 habilitował się na podstawie pracy zatytułowanej Wartość pokarmowa zbóż dla kurcząt brojlerów[2]. 17 listopada 2003 nadano mu tytuł profesora w zakresie nauk rolniczych[2]. Objął funkcję profesora zwyczajnego w Katedrze Żywienia Zwierząt na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, oraz kierownika Katedry Żywienia Zwierząt i Gospodarki Paszowej Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu[2].

Piastował stanowisko członka Komitetu Nauk Zootechnicznych i Akwakultury na II Wydziale Nauk Biologicznych i Rolniczych, a także Komitetu Nauk Zootechnicznych na V Wydziale Nauk Rolniczych, Leśnych i Weterynaryjnych Polskiej Akademii Nauk[2].

Był specjalistą w Komitecie Nauk Zootechnicznych i Akwakultury na II Wydziale Nauk Biologicznych i Rolniczych Polskiej Akademii Nauk[2].

Odznaczenia i wyróżnienia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d prof. dr hab. dr h.c. Andrzej Rutkowski. wyborcza.pl. [dostęp 2020-01-19].
  2. a b c d e f g h i Prof. Andrzej Władysław Rutkowski, [w:] baza „Ludzie nauki” portalu Nauka Polska (OPI) [online] [dostęp 2020-01-19].